Tegoroczny konkurs pt. „Powstanie Wielkopolskie - historia mojej rodziny, historia mojej miejscowości” pod patronatem Marszałek Senatu RP pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zorganizowany przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Rusieckiego został rozegrany w dwóch kategoriach - plastycznej i literackiej.

Robert podczas wręczania nagród w konkursieRobert wśród laureatów konkursuKasia wśród laureatów konkursu

Czytaj więcej...

W dniach od 8 do 12 stycznia wspominaliśmy wydarzenia związane z powstaniem wielkopolskim. Uczniowie zadbali o odpowiedni do okazji wystrój sal lekcyjnych, przygotowali gazetki klasowe, a podczas zajęć świetlicowych wykonali rozetki, które udekorowały korytarze szkolne.

Uczestnicy konkursu wiedzy o powstaniu wielkopolskimUczniowie klasy  6a w przebraniach powstańców na tle biało czerwonych flag

Czytaj więcej...

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Bajeczny wystrój, muzyka oraz kolorowe stroje - w takiej atmosferze podczas baliku karnawałowego bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego w Wonieściu. Przedszkolaki chętnie prezentowały swoje stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

Balik w WonieściuMuzyczne krzesełkaPrzedszkolaki tańczą kaczuszki

Czytaj więcej...

Wśród szerokiej gamy zainteresowań dzieci z klasy drugiej znalazły się ostatnio konstrukcje z klocków Lego oraz projekty wykonane za pomocą długopisów 3D.

Wojtek i jego pojazdy skonstruowane z klocków LEGOAntoni i jego pojazdy skonstruowane z klocków LEGOGabrysia i Malina prezentują swoje konstrukcje z klocków LEGOLilianna i Zuzanna prezentują projekty wykonane za pomocą długopisów 3D

Czytaj więcej...

W 2023 r. w szkole filialnej w Wonieściu realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jego głównymi celami były wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej o najnowsze, najbardziej atrakcyjne i zgodne z zainteresowaniami uczniów książki oraz promocja czytelnictwa.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

7 stycznia w sali wiejskiej w Wonieściu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Seniora”, w której udział wzięło liczne grono najstarszych mieszkańców.

Uczniowie klasy trzeciej podczas występu Borys prezentującey kolędęNikola i Marta wykonujące kolędęUczniowie klasy 3aP w trakcie występu

Czytaj więcej...

Burmistrz Śmigla oraz Centrum Kultury w Śmiglu zapraszają na MSZĘ ŚWIĘTĄ z okazji 105. Rocznicy wymarszu Kompanii Śmigielskiej do Powstania Wielkopolskiego.

Msza św. w intencji Powstańców Wielkopolskich odbędzie się 11 stycznia 2024 r. o godzinie 18:00 w Kościele pw. NMP Wniebowziętej w Śmiglu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej zatrudni sprzątaczkę w wymiarze 5/8 etatu.

Szczegóły oferty

Biegi, piłka, taniec, a teraz także pływanie. Okazuje się, że uczeń klasy 2aP - Wojciech Legierski zdobywa sukcesy w kolejnych dyscyplinach sportowych.

Wojtek prezentuje dyplom i zdobyty medal 

Czytaj więcej...

27 grudnia obchodziliśmy 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji poczet sztandarowy naszej szkoły (w składzie: Marta Frąckowiak, Julia Rzanna, Szymon Spychała) wziął udział w uroczystej mszy świętej w kościele pw. NMP W Śmiglu.

Uczniowie z naszej szkoły w poczcie sztandarowym

Czytaj więcej...