Napisz z nami ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości i wesprzyj wybrany cel charytatywny lub społeczny!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaprasza do udziału w ogólnopolskim dyktandzie. Wesprzyjmy potrzebujących w duchu patriotyzmu! Zrób z nami coś dobrego dla potrzebujących, dla języka ojczystego i dla siebie samego! Pokażmy w tym szczególnym dniu naszą solidarność z potrzebującymi! Okażmy szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę! Pokażmy, że doskonale znamy nasz piękny język!

Czytaj więcej...

Dnia 28 października świętowano Dzień Dyni. Z tej okazji wszystkie dzieci z oddziałów 0a i 0b w Starej Przysiece Drugiej przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.

Ala i Adrian w dyniowej koronieDzieci z oddziału 0aP prezentujące swoje prace Kalinka i Michalinka w dyniowej koronie

Czytaj więcej...

Zdalne nauczanie w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu
w dniach 21.10.2020 - 23.10.2020 (włącznie)

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że u dwóch pracowników szkoły potwierdzono zakażenie koronawirusem.
W związku z tym za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie oraz organu prowadzącego szkołę w dniach 21.10.2020 - 23.10.2020 (włącznie) zawieszono zajęcia; jednocześnie wprowadzone zostaje zdalne nauczanie, które nauczyciele będą realizować zgodnie ze stałym planem zajęć.

Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Małgorzata Pawłowska-Górna
Dyrektor Szkoły
Szkoła Podstawowa
im. Arkadego Fiedlera
w Starej Przysiece Drugiej

 

Informujemy, że od 20.10.2020 r. do 23.10.2020 r. zawieszone zostały zajęcia w szkole dla klas: 4a, 4b, 8a i 8b. W związku z tym, do piątku włącznie, uczniowie tych klas będą uczestniczyć w nauczaniu zdalnym zgodnie z ich planem lekcji. Uczniowie proszeni są o kontakt z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia poprzez platformę TEAMS.

Tradycją naszej szkoły stało się, że 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają pasowani na uczniów.

uczniowie klasy pierwszej w Przysiece w biretach i z dyplomami w towarzystwie wychowawczyni i pani dyrektor uczniowie klasy pierwszej w Wonieściu w biretach i z upominkami 

Czytaj więcej...

Na początku października rozpoczęła się kampania wyborcza kandydatów chcących zostać Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Uczniowie przygotowali plakaty wyborcze przedstawiające ciekawe pomysły, jakie chcieliby zrealizować w szkole.

kandydaci do samorządu uczniowskiegoprzewodnicząca Daria Skotarczakkomisja wyborcza 

Czytaj więcej...

List Burmistrz Śmigla Pani Małgorzaty Adamczak z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

PRZECZYTAJ LIST

W minionym tygodniu w naszej szkole obchodzony był Tydzień Zawodowców.
W ramach podsumowania tego tygodnia najmłodsi z grupy przedszkolnej i dzieci z klasy 3 miały możliwość poznania bliżej zawodu pszczelarza.

Prezentacja poddymiarkiPrezentacja ramki czyli węzy w której powstaje miódzaprezentowanie stroju pszczelarzaDegustacja miodu

Czytaj więcej...

10 października został uznany za Światowy Dzień Drzewa.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej nauczycielka plastyki zorganizowała konkurs pod hasłem DRZEWO - PRZYJACIEL ZWIERZĄT.

Czworo nagrodzonych finalistów z klas 1 3Wystawa ośmiu finałowych prac plastycznych. Drzewo przyjaciel zwierząt

Czytaj więcej...

W dniach 5-9. października 2020r. w naszej szkole obchodzono tydzień kariery. W tym czasie uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat wybranych zawodów.

klasa 1a w przebraniach przedstawicieli wybranych zawodówklasa 3a w przebraniach przedstawicieli wybranych zawodówklasa 4b w przebraniach przedstawicieli zawodów branży medycznejklasa 7a w przebraniach przedstawicieli zawodów rolniczych

Czytaj więcej...