,,W świecie ekologii’’ to temat projektu, który zrealizowany został w oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu.

0aW Dbamy o wodę0aw Wiemy co nam daje las 2Hania Stasiu Maciej i Marysia podczas wykonywania pracy plastycznejChłopcy wykonują zadania o ekologii 

Czytaj więcej...

„Krajobrazy świata” - pod takim hasłem 27 kwietnia 2022 roku odbył się czwarty Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą.

Laureaci konkursu przyrodniczego w towarzystwie organizatorówUczestnicy konkursu przyrodniczego

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariusza zachęca do przyłączenia się do kolejnej akcji.
Tym razem chcemy umilić czas małym i dużym pacjentom ze szpitala w Lesznie. Wiemy, że choroba nie wybiera, a czas spędzony w szpitalu często się dłuży. Najlepiej wypełnić go lekturą ciekawej książki. Na pewno znajdziecie w domu takie egzemplarze, które już kilkakrotnie zostały przeczytane. Dajmy im drugie życie!

Czytaj więcej...

23 kwietnia 60 uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami, stawiło się na starcie rajdu; przywitał nas organizator - pan Tadeusz Krzyżanowski.

Uczestnicy rajdu pozują do zdjęcia Uczestnicy rajdu podczas odpoczynku przy klasztorze

Czytaj więcej...

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi pod hasłem przewodnim „Zainwestuj w naszą planetę”.

Najmłodsi z grupy 0b ze swoim ekologicznym plakatemPlastyczne podsumowanie pracy klasy 2aP z okazji Dnia ZiemiNapis Zainwestuj w naszą planetę wykonany przez uczniów277591479_705684964195850_6220392292728380874_n-2.jpg 

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 4 maja 2022 r. rozpoczyna się postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej...

W kwietniu uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w szkolnym etapie Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Z klas drugich do etapu szkolnego zakwalifikowało się 6 osób, natomiast w gminnym finale udział wezmą: Marcel Konieczny – kl.2W, Patrycja Frąckowiak i Dorota Wolff – kl.2aP.

uczestnicy konkursu ortograficznego – klasa 3uczestnicy konkursu ortograficznego – klasa 2

Czytaj więcej...

Na początku kwietnia w Zespole Szkół w Krzywiniu rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kosz pełen zdrowia” adresowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Jego celem było propagowanie idei zdrowego stylu życia, zaangażowania uczniów w dążenie do utrzymania dobrej formy, ale również rozwój inwencji twórczej i posługiwanie się rozmaitymi technikami plastycznymi.

Gabryela Jaraczewska uczennica klasy 1W prezentuje dyplom i nagrodę który otrzymała w konkursie 2Nagrodzona Nadia z 2aP z panią dyrektor 2

Czytaj więcej...

Na początku kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą obejrzeli prezentacje na temat wydarzeń katyńskich. Poza tym mogli oni, osobiście lub wirtualnie, odwiedzić bibliotekę szkolną i zapoznać się z propozycjami obchodów rocznicy przygotowanymi przez panią bibliotekarkę.

Czytaj więcej...

Plakat Dzień Ziemi 22 kwietnia. 1. Posprzątaj swoją okolicę, 2. Namów znajomych by zrobili to samo, 3. Dodaj post w social mediach ze zdjęciem jak sprzątasz planetę i oznacz hasztagiem:  #ŚmigieldlaZiemi