Grupa uczniów z klasy 6b podjęła zaproponowane przez nauczyciela geografii wyzwanie, które polegało na samodzielnym stworzeniu modelu wulkanu. Dzieci poznały budowę stożka wulkanicznego oraz przyczyny i skutki wybuchu wulkanów, realizując na lekcji geografii temat o Islandii.

wulkan wykonany przez Jakuba Jóźwiaka wulkan wykonany przez Piotra Pawlika

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zdalnych zajęć świetlicowych. Wszystkie propozycje są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Świetlica

Celem Kampanii zaproponowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

Czytaj więcej...

Na czas ferii zimowych Telewizja Polska przygotowała ofertę dla uczniów i ich rodzin - Ferie z TVP Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także cykl programów edukacyjnych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej informacji pod linkiem: Ferie z TVP-wyjątkowa propozycja dla rodzin

Czytaj więcej...

życzenia świąteczne 2020

W przedświątecznym projekcie przygotowującym nas do obchodów świąt Bożego Narodzenia wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Filii w Wonieściu.

ozdoba świąteczna bałwanekSzymon z klasy 4b z wykonanymi ozdobami choinkowymiozdoba choinkowa gwiazdkaTomasz z klasy 3a z wykonanym łańcuchem 

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera wraz z wychowawcami oraz rodzicami (często z całymi rodzinami) zaangażowali się w akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Każda klasa starała się spełnić oczekiwania jednego dziecka, które w liście do Mikołaja opisało swoje marzenia.

Zebrane artykułyDom Dziecka przekazanie prezentówKartka świąteczna i podziękowania za zebrane dary dla Domu DzieckaPodziękowanie dyrektora Domu Dziecka w Wolsztynie za wsparcie rzeczowe placówki

Czytaj więcej...

Grudniowe dni to w grupie najmłodszych przedszkolaków czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Najmłodsi robili ozdoby na choinkę, malowali gipsowe figurki, a także śpiewali kolędy. W przedostatni dzień zajęć dzieciaczki wraz z wychowawczynią wykonały świąteczne kartki z życzeniami dla swoich bliskich.

W oczekiwaniu na GwiazdorkaRozmowa z GwiazdorkiemWspólne zdjecie z Gwiazdorkiem

Czytaj więcej...

#MALIPOWSTAŃCYNA102- NIE ZAPOMINAMY O NASZYCH BOHATERACH – to akcja pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jej celem jest upamiętnienie Powstańców Wielkopolskich, którzy 102 lata temu chwycili za broń, żeby wywalczyć dla nas wolność.

rogatywkarogatywki wykonane z papieru przez uczniów

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim uczniom i przedszkolakom, którzy zaangażowali się w akcję Samorządu Uczniowskiego i wykonali skrzaty.

prezentacja skrzatówGrupa skrzatów wykonanych przez uczniówskrzaty w prezencie dla medyków

Czytaj więcej...