Wesołych, pełnych nadziei i wiary świąt Wielkiej Nocy, spędzonych wśród srebrnych bazi i kochającej rodziny, przy wspólnym stole życzy Dyrektor szkoły Małgorzata Pawłowska-Górna

W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu nauki naszą szkołę odwiedził niespodziewany gość: zając wielkanocny. Wywołał on uśmiech na twarzach nie tylko młodszych, ale również starszych. Na każdego w tym dniu czekał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Dzieci z grupy 0b z koszyczkami pełnymi słodkości od zajączkaDzieci z oddziału przedszkolnego ciągnące pana zająca za uszy 2Dzieci z oddziału przedszkolnego z panem zającemPan zając w klasie 7a

Więcej zdjęć w Galerii

 Katarzyna Główczak

Czytaj więcej...

11 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla „Zostań Mistrzem Ortografii”, który odbywał się w Czaczu.

Czytaj więcej...

11 kwietnia w sali gimnastycznej szkoły w Śmiglu po długiej przerwie znów rywalizowały ze sobą reprezentacje najmłodszych klas szkół podstawowych gminy Śmigiel.

Drużyna klasy 1 z brązowymi medalami Reprezentacja klasy 2 przed startemReprezentacja klasy 3 przed startem

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w pomoc Zuzi - dziewczynce chorującej na SMA. W poniedziałek 11 kwietnia w naszej szkole, za symboliczne 2 złote wrzucone do puszki, można było otrzymać kawałek pysznego ciasta pieczonego przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

Zbiórka chętni uczniowie ustawiający się w kolejceCiasta upieczone przez rodzicówPodsumowanie akcji podliczanie zebranych pieniędzy

Czytaj więcej...

Uczniowie oddziału przedszkolnego w Wonieściu oraz klas starszych szkoły podstawowej postanowili wziąć udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Jakie znasz zawody?”.

1 Praca dziecka z oddziału przedszkolnego w Wonieściu wykonana na konkurs2 Praca dziecka z oddziału przedszkolnego wykonana na konkurs3 Praca dziecka z oddziału przedszkolnego w Wonieściu wykonana na konkurs

Czytaj więcej...

Nasza szkoła podjęła się startu w konkursie Firmy Tandem – warsztaty pedagogiczne, profilaktyka uniwersalna, którego celem jest promocja profilaktyki uniwersalnej w szkole (www.tandemwarsztaty.pl).

Uczniowie grają w gry planszoweklasa 3 przy pracyklasa I z Wonieścia podczas pracy klasa I z Wonieścia podczas pracy

Czytaj więcej...

„W zdrowym ciele zdrowy duch” - pod takim hasłem realizowano w naszej szkole projekt promujący zdrowie. Od czwartku 31.03 do piątku 08.04 uczniowie zmagali się z wyzwaniami, których najważniejszym celem była promocja: zdrowego stylu życia, prawidłowych relacji rówieśniczych i dobrej zabawy. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali „Talerz zdrowia”.

Mecz piłki ręcznej uczniów klasy 5a i 5bUczniowie klasy 8a podczas głosowania w konkursie na najżyczliwszego nauczycielaZwycięzcy w konkursie najżyczliwszy kolega koleżanka z klasyZosia Wawrzyniaka kontra Beniu Tic podczas gry kółko krzyżyk

Czytaj więcej...

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Udział wzięli reprezentanci klas drugich z dwunastu szkół podstawowych powiatu kościańskiego.

Wyróżniony Karol BrzezińskiMarcel Konieczny z dyplomem za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Czytaj więcej...