Samorząd Uczniowski planuje wystartować z akcją koleżeńskiej pomocy w nauce. Wśród uczniów i uczennic są bowiem osoby uzdolnione w różnych dziedzinach; mogłyby one pomóc innym w okresie przygotowywania się do egzaminów i końca roku szkolnego. Pomożemy w skontaktowaniu tych, którzy chcą pomocy udzielać, z tymi, którzy jej potrzebują.

Pomoc koleżeńska online

Czytaj więcej...

Okres Świąt Wielkanocnych to czas, kiedy w przyrodzie wszystko budzi się do życia; to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Jedną z tradycji wielkanocnych jest „zajączek”.

Szukanie ZajączkaKażdy ma swój koszyczekHurraPrzedszkolaki z grupy 0a ze swoimi koszyczkami

Czytaj więcej...

W poniedziałek 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody tego dnia przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która często bywa marnowana. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Docenianie wody”.

Plakat Dbajmy o wodęPlakat Oszczędzaj wodę ratuj ziemięPlakat Oszczędzajmy wodę

Czytaj więcej...

Drodzy Czytelnicy!
Od dłuższego czasu uczycie się zdalnie i nie mamy możliwości dotarcia do Was w tradycyjnej formie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z gazetką " Migawki spod ławki" w wersji on-line.

Gazetka szkolna "Migawki spod ławki"

Pozdrawiamy Was świątecznie.
Redakcja gazetki

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Nie jest to przypadkowa data; jest ona związana z tym, iż w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa posiadają 1 dodatkowy chromosom.

cztery osoby z założonymi skarpetkami nie do pary

Czytaj więcej...

Każdy powinien odnaleźć w sobie jakiś talent lub pasję, ponieważ pobudzają one nasze zmysły, wyzwalają pozytywne emocje, często stają się sensem życia. Osoby realizujące swoje pasje są twórcze, kreatywne i bardzo aktywne.

Dzień Talentów i Pasji w roku szkolnym 2020 2021

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dokonali oceny nadesłanych prac konkursowych. Przypomnijmy, że konkurs polegał na wykonaniu kwiatka z papieru. Taką samą liczbę punktów zdobyli: Oskar Piątek z klasy 2a i Gabriela Stróżyńska z klasy 6b.

Czytaj więcej...

W niedzielę 14 marca przypadał światowy Dzień Liczby π. Z tej okazji w marcu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej mieli okazję, przez wspólne działania, przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Gra Tajemnice matematykiPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Zosię Wawrzyniak i Zosię Sadowską Zagadka matematyczna

Czytaj więcej...

W dniach 19 i 22 marca przedszkolaki z grup 0a i 0b ze Starej Przysieki Drugiej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania zimy – powitania wiosny”.

Powitanie wiosny u młodszych przedszkolakówjpgPowitanie wiosny w grupie 0ajpg

Czytaj więcej...