bratki ogrodowePodczas spotkania przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z dyrektor szkoły panią Małgorzatą Pawłowską- Górną zrodził się pomysł na kolejną ciekawą inicjatywę.
„Kwiatki na rabatki” to akcja, która ma na celu współdziałanie społeczności uczniowskiej oraz uatrakcyjnienie terenu wokół szkoły. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby przynieśli do szkoły flance wiosennych kwiatów; zostaną one posadzone na trawniku przy miejscu postojowym autobusu szkolnego.

Czytaj więcej...

Dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Wśród licznie wykonanych prac wyłoniono 10, które wezmą udział w finale konkursu w Kościanie.

kartka z kurczaczkiem baziami i pisankami w koszyczkukartka z zajączkiem i pisankami w koszyczku kartka z zajączkiem i koszyczkiem wielkanocnymkartka świąteczna z zajączkiem kurczaczkiem jajkami i koszyczkiem

Czytaj więcej...

9 marca 2021 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas Drugich pt.: „Uśmiechnięte wiersze Tomka Nowaczyka”.

Mateusz i Marysia trzymają dyplomy i nagrody za udział w konkursie recytatorskim

Czytaj więcej...

bazie gałązki wierzbowe

 

Święta Wielkanocne tuż, tuż… W wielu domach już trwają przygotowania. Tworzenie ozdób tematycznych to jedna z wielu tradycji, które w tym niezwykłym czasie warto przekazywać kolejnym pokoleniom.

Czytaj więcej...

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W związku z tym wydarzeniem uczniowie klas 7a i 7b - członkowie SZKOLNEGO WOLONTARIATU - przygotowali konkurs pt. "Wiosna pod lupą".

krokusy

Czytaj więcej...

Dzień 8 marca na stałe w kalendarzu zapisał się jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. W naszej szkole też o nim nie zapomniano.

Dzieci z grupy 0a pozują do zdjęcia w Dniu KobietKobietki z grupy 0b

Czytaj więcej...

W dniach 1-5 marca uczestnicy świetlicy obchodzili Dzień Dzikiej Przyrody. Z tej okazji dzieci klas 1-3 SP brały udział w mini quizie pt. "Notatnik Podróżnika" z elementami gry terenowej.

Dwóch chłopców rysuje dzikie zwierzętaDwoje dzieci prezentuje wykonane notatniki podróżnikaPięcioro dzieci stoi przy gazetce szkolnej i prezentuje wykonane rysunki dzikich zwierzątTroje dzieci wykonuje prace plastyczne dotyczące dzikich zwierząt

Czytaj więcej...

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Powiat Kościański - mój bezpieczny dom”. Ideą, która przyświeca organizatorom konkursu, jest zwiększenie świadomości mieszkańców naszego regionu na temat obowiązków wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej oraz rozpowszechnianie dobrych nawyków i praktyk.

Czytaj więcej...

Wielkim sukcesem okazała się zakończona w ubiegłym tygodniu zbiórka karmy dla zwierząt znajdujących się pod opieką kościańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Efekty zbiórki karmy karma przekazana do TOZ

Czytaj więcej...

1 marca obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość uznawana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty walczy z otyłością. Problem ten dotyczy też coraz częściej dzieci i młodzieży. Najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości jest nieprawidłowy styl życia: złe nawyki żywieniowe i brak ruchu. Zmiana nawyków żywieniowych w połączeniu z aktywnością fizyczną to nie tylko szczupła sylwetka, ale przede wszystkim Zdrowie.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem edukacyjnym 10 zasad zdrowego odżywiania

pielęgniarka szkolna Agata Szwarc