Grupa uczniów w składzie: Piotr Banach, Filip Frąckowiak, Jakub Jóźwiak, Gabriel Juszczak, Bartosz Kaźmierczak, Antoni Nowak, Krzysztof Pawlak, Piotr Pawlik udała się do Śmigla na zawody sportowe. Po zaciętych, pełnych emocji, meczach chłopcy zajęli 5 miejsce. Mimo że nie udało im się stanąć na podium, wrócili zadowoleni, z nowymi doświadczeniami.

Reprezentacja uczniów klasy 8b podczas zawodów unihokeja w Śmiglu

Joanna Włodarczak

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w projekcie „Aktywni dla Pokoleń Start”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu.

Dziewczęta piszą brailem z mieszkańcami DPS z JarogniewicUczennice piszą brailem z mieszkańcami DPS z Jarogniewic

Czytaj więcej...

W marcu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Śmigla „Zostań mistrzem ortografii".

Uczestnicy konkursu ze szkoły w Starej Przysiece DrugiejAleksandra odbiera dyplom za zajęcie drugiego miejscaLaureaci konkursu ortograficznego ze szkół gminy Śmigiel

Czytaj więcej...

16 marca uczniowie klasy trzeciej: Alicja Stachowiak i Karol Brzeziński wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „W zaczarowanym świecie baśni Andersena”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Uczestniczyło w nim niemal trzydziestu reprezentantów klas trzecich szkół podstawowych powiatu kościańskiego.

Uczennica klasy trzeciej odbiera nagrodę w konkursieUczeń klasy trzeciej odbiera nagrodę w konkursie

Czytaj więcej...

14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby . W naszej szkole corocznie staramy się uhonorować „królową nauk” poprzez organizację Szkolnego Dnia Matematyki.

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia z klas czwartej, piątej, szóstej i ósmejPanorama miasta Pi

Czytaj więcej...

10 marca uczniowie klas ósmych: Martyna Wolff, Jakub Borowiak i Piotr Pawlik wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs na szczeblu gminnym rozgrywał się w szkole w Śmiglu.

Czytaj więcej...

10 marca po raz drugi gościliśmy w szkole edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. W zajęciach, których celem było rozbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami, wzięły udział dwie grupy uczniów z klas   4-6 oraz czworo nauczycieli.

uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat sztucznej inteligencjiuczeń klasy czwartej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów uczennica klasy czwartej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet to ważne święto – również dla dziewczynek. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym w Wonieściu zorganizowano SPA dla małych dam. Były także atrakcje dla chłopców.

 Dziewczynki z maseczkami na twarzyDziewczynki z maseczkami z kremu bambinoZosia po wizycie u KosmetyczkiDzień Kobiet w oddziale przedszkolnym w Wonieściu

Czytaj więcej...

8 marca uczniowie klas ósmych udali się do Racotu, by wziąć udział w Targach Edukacji i Pracy. W hali sportowej, w której odbywała się impreza, zgromadzili się przedstawiciele wielu szkół i firm, by zapoznać zainteresowanych z ofertą swoich placówek.

Targi EdukacyjneUczniowie klas ósmych w czasie prezentacji ofert edukacyjnychUczniowie klas ósmych w czasie prezentacji ofert edukacyjnych 

Czytaj więcej...

„Czy jesteśmy sami w kosmosie?” - to pytanie zadawał sobie chyba każdy z nas. Uczniowie klasy 1aP uczestniczyli w projekcie „Ja w kosmosie”, który miał ich przybliżyć do rozwiązania tej zagadki.

Uczniowie klasy pierwszej podczas wykonywania rakietUczniowie klasy pierwszej wykonują rakietyNapis 1a ułożony z gwiazdekRakiety wykonane przez uczniów klasy pierwszej 

Czytaj więcej...