Dnia 12.11.2020r. dzieci z oddziału 0aP obchodziły Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Ala i Jędrek z owocowymi jeżamiBeniu Hania i Wojtek z owocowymi jeżamiKalinka Kamil i Lilka z owocowymi jeżamiMajka Adrian i Amelka z owocowymi jeżami

Czytaj więcej...

Do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to różne nowości, wśród których można znaleźć wyczekiwane przez uczniów kolejne tomy serii dostępnych bibliotece.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

,,NA SKRZYDŁACH NIEPODLEGŁOŚCI''

10.11.2020r. w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci na tle wystawy pod tytułem Na skrzydłach niepodległości Wystawa Wirtualny znicz dla regionalnych bohaterów walki o niepodległość uczniowie klasy 3 Szkoły Filialnej w Wonieściu z dyplomami za udział w przeglądzie piosenki patriotycznej

Czytaj więcej...

Każdego roku w listopadzie przyłączamy się do akcji „Śniadanie daje moc!”. W tym roku, ze względu na epidemię, to zadanie było znacznie trudniejsze. W czasie zajęć uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 oglądali film o zdrowym odżywianiu, poznali piramidę żywienia i dowiedzieli się, czym są witaminy. Mogli też posłuchać, a nawet zaśpiewać piosenkę „Witaminki”. Każda z grup na śniadanie zjadła pyszne, przygotowane w domu, zdrowe kanapki. Był też konkurs plastyczny „Zdrowi będziemy, bo zdrowo jemy!”

Bożena Okupniczak

logoW tym roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Starsi uczniowie odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej małej Ojczyzny.
Uczniowie klas 1-3 odbyli wirtualny spacer, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, pamiętając o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych.

Czytaj więcej...

Napisz z nami ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości i wesprzyj wybrany cel charytatywny lub społeczny!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaprasza do udziału w ogólnopolskim dyktandzie. Wesprzyjmy potrzebujących w duchu patriotyzmu! Zrób z nami coś dobrego dla potrzebujących, dla języka ojczystego i dla siebie samego! Pokażmy w tym szczególnym dniu naszą solidarność z potrzebującymi! Okażmy szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę! Pokażmy, że doskonale znamy nasz piękny język!

Czytaj więcej...

Dnia 28 października świętowano Dzień Dyni. Z tej okazji wszystkie dzieci z oddziałów 0a i 0b w Starej Przysiece Drugiej przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.

Ala i Adrian w dyniowej koronieDzieci z oddziału 0aP prezentujące swoje prace Kalinka i Michalinka w dyniowej koronie

Czytaj więcej...

Zdalne nauczanie w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu
w dniach 21.10.2020 - 23.10.2020 (włącznie)

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że u dwóch pracowników szkoły potwierdzono zakażenie koronawirusem.
W związku z tym za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie oraz organu prowadzącego szkołę w dniach 21.10.2020 - 23.10.2020 (włącznie) zawieszono zajęcia; jednocześnie wprowadzone zostaje zdalne nauczanie, które nauczyciele będą realizować zgodnie ze stałym planem zajęć.

Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Małgorzata Pawłowska-Górna
Dyrektor Szkoły
Szkoła Podstawowa
im. Arkadego Fiedlera
w Starej Przysiece Drugiej

 

Informujemy, że od 20.10.2020 r. do 23.10.2020 r. zawieszone zostały zajęcia w szkole dla klas: 4a, 4b, 8a i 8b. W związku z tym, do piątku włącznie, uczniowie tych klas będą uczestniczyć w nauczaniu zdalnym zgodnie z ich planem lekcji. Uczniowie proszeni są o kontakt z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia poprzez platformę TEAMS.

Tradycją naszej szkoły stało się, że 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają pasowani na uczniów.

uczniowie klasy pierwszej w Przysiece w biretach i z dyplomami w towarzystwie wychowawczyni i pani dyrektor uczniowie klasy pierwszej w Wonieściu w biretach i z upominkami 

Czytaj więcej...