Szkolny Klub Wolontariusza i SU zachęcają do włączenia się w kolejną akcję, która potrwa od 20 do 27 lutego 2023 roku. Tym razem będziemy pomagać seniorom.

Czytaj więcej...

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. To święto zakochanych kojarzone jest z sercami, czekoladkami, kwiatami, kolorem czerwonym oraz kartkami wysyłanymi do osób, które darzy się sympatią.

Dziewczęta na tle walentynkowej ściankiChłopcy z klasy piątej na tle walentynkowej ściankiDziewczęta z klasy piatej pozują na tle walenynkowej ścianki

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 20 lutego 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2023/2024.

Czytaj więcej...

27 stycznia odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie I okresu - wyników w nauce i zachowania uczniów z klas 4-8.

Wyróżnieni uczniowie z klasy 4a otrzymują dyplomy Wzorowego Ucznia 1Wyróżnieni uczniowie z klasy 5a otrzymują dyplomy Wzorowego UczniaWyróżnieni uczniowie z klasy 5b otrzymują dyplomy Wzorowego Ucznia

Czytaj więcej...

25 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej oraz wszystkich klas ze szkoły filialnej w Wonieściu wyjechały do Kościańskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”.

Najmłodsza grupa przedszkolna w oczekiwaniu na spektaklCzerwony Kapturek spotyka mieszkańców lasuCzerwony Kapturek i wilk 

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej w trosce o bezpieczeństwo uczniów poruszających się po drodze przeprowadzono akcję „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.

 Pani dyrektor informuje uczniów klasy czwartej o akcji „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.   Uczniowie klasy czwartej otrzymują odblaski z rąk zastępcy Burmistrz Śmigla pana Marcina JurgiPani dyrektor i zastępca Burmistrz Śmigla pan Marcin Jurga informują uczniów klasy piątej o akcji „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.   

Czytaj więcej...

Pomoce dydaktyczne zakupione w ramach "Laboratoriów Przyszłości" nie tylko rozwijają zdolności naszych uczniów, ale dostarczają im również wiele radości.  W styczniu najmłodsi uczniowie pokazali, jak kreatywnie można wykorzystać posiadany przez szkołę sprzęt.

Więcej informacji w zakładkach Laboratoria Przyszłości Stara Przysieka Druga oraz Laboratoria Przyszłości Wonieść

Karnawał to miła, pełna muzyki i wspaniałej zabawy tradycja. W celu jej kultywowania w oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej odbył się bal.

Grupa 0aP w przebraniach na balu karnawałowymAda przebrana za Elsę, pozuje w masce karnawałowejTańce w grupie 0aPWojtek w stroju strażaka, pozuje w masce karnawałowejGrupa 0b w strojach karnawałowych

Czytaj więcej...

„Znamię! Znam je?” - to temat zajęć profilaktyki czerniaka skóry, jakie odbyły się w klasach 8. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest czerniak i jakie są przyczyny zachorowania. Ponadto razem z bohaterami filmu profilaktycznego nauczyli się, jak badać swoje ciało i na jakie zmiany skórne zwrócić uwagę, czyli poznali tzw. ABCDE czerniaka.

Uczniowie klasy 8 wykonują zadania w grupachCzerniak skóry plakaty uczniów klasy 8bInformacje o czerniaku skóry przygotowane przez uczniów klasy 8a

Czytaj więcej...

W styczniu klasa 4 realizowała projekt edukacyjny, którego celem było zaznajomienie się ze skutkami palenia papierosów oraz poznanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Plakat ukazujący negatywne skutki paleniaPlakaty uczniów klasy czwartej ukazujące negatywne skutki palenia

Czytaj więcej...