Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 22 maja 2023 r. rozpoczyna się postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2023/2024.

Czytaj więcej...

Rok 2023 ustanowiono Rokiem Mikołaja Kopernika. W związku z tym w szkole w Starej Przysiece Drugiej przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy to „Znamy wszystkie stolice świata”; drugi polegał na wykonaniu lapbooka tematycznego.

Laureaci konkursów w towarzystwie p.Danuty Kasztekan i dyrektor szkoły Małgorzaty Pawłowskiej Górnej na tle gazetki tematycznej o Mikołaju KopernikuWystawa prac uczniów lapbooki dotyczące życia i osiągnięć Mikołaja KopernikaGazetka tematyczna o Mikołaju Koperniku

Czytaj więcej...

W dniach 30 marca – 5 kwietnia obchodziliśmy Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie klas 4-8, dla uczczenia kolejnej rocznicy wydarzeń katyńskich, wykonali klasowe gazetki.

Napis KATYŃ utworzony przez uczniówGazetki klasowe o tematyce katyńskiejUczniowie prezentują napis PAMIĘTAMY KATYŃ

Czytaj więcej...

kartka2

W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu nauki Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców przygotowali niezwykłą niespodziankę. Naszą szkołę odwiedził zając wielkanocny. Sprawił on wiele radości nie tylko młodszym, ale również starszym uczniom.

Klasa 1a ze szkolnym zającem

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków, które otrzymaliśmy w tym dniu.

Magdalena Schulz

W czasie dni poprzedzających Wielkanoc uczniowie klas 1-3 oraz grupy przedszkolne z Przysieki i z Wonieścia wybrały się na spotkanie z wielkanocnym zajączkiem.

Uczniowie podczas oczekiwania na przyjazd kolejkiDzieci z oddziałów przedszkolnych podczas przejazdu kolejką wąskotorową Klasa 2a na spotkaniu wielkanocnym w Robaczynie

Czytaj więcej...

31 marca 2023 roku odbył się Powiatowy Konkurs Biologiczny „Z Człowiekiem Za Pan Brat” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie.

Reprezentanci szkoły w konkursie 

Czytaj więcej...

Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili XXIII edycję akcji „GÓRA GROSZA”. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom w znalezieniu bezpiecznego miejsca, codziennej nauce, rozwijaniu pasji i talentów, rehabilitacji. Jesienią i zimą uczniowie zbierali grosiki do puszek. Wiosną nadszedł czas na ich podliczenie. Nie było to zadanie proste, a na pewno czasochłonne. Największą kwotę uzbierała klasa 1a. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Ostatniego dnia marca uczestnicy koła polonistycznego odwiedzili filię Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Widziszewie.

Basia w trakcie rozwiązywania krzyżówkiUczestnicy koła polonistycznego z wykonanymi ozdobami świątecznymiUczestnicy zajęć podczas wykonywania ozdób

Czytaj więcej...

Jak co roku, 29 marca w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Zadaniem uczestników, uczniów klas I-III, było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Franciszek Frąckowiak z klasy 2aW zdobył zaszczytne pierwsze miejsce.

Uczniowie nagrodzeni w konkursiekartki świąteczne wykonane przez uczniow klasy 1aP

Czytaj więcej...