„Starożytna Grecja" to projekt realizowany podczas lekcji plastyki przez uczniów klas VI.

Dwóch uczniów wykonuje zdjęcie koledze przebranemu w strój antycznyUczeń pozuje do zdjęcia na tle wystawy9 uczniów pozuje do zdjęcia w strojach antycznych

Czytaj więcej...

Tata naszych uczennic, pan Dominik Wolff, zainicjował akcję, której celem jest pomoc małej Madzi. Postanowił, że przebiegnie 10 maratonów. Poza tym 18 października odwiedzi szkoły w gminie Śmigiel i będzie zbierał pieniążki na leczenie dziewczynki.

Czytaj więcej...

Biegnący ludzieW niedzielę 23 października o godzinie 11:00 w lesie w Nietążkowie wystartuje profilaktyczny półmaraton. 
Zachęcamy Państwa do dopingowania biegaczy na trasie biegu.

Serdecznie zapraszamy!

7 października młodzież z klas ósmych wzięła udział w „Nocy Zawodowców”. W tym roku odbyła się ona w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie.

Grupa ósmoklasistów podczas Nocy Zawodowców w Nietążkowie

Czytaj więcej...

W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „W Tandemie raźniej. Profilaktyka uniwersalna w szkole i w domu”. Jego celem było szerzenie idei dobrej profilaktyki w społeczności szkolnej (również dbanie o zdrowie psychiczne).

Nagrody w konkursie TANDEMMateriały plastyczne otrzymane w konkursie TANDEMSzkolenie, w którym uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły

Czytaj więcej...

W tym roku po raz drugi bierzemy udział w Kampanii Białych Serc. Akcja potrwa od 12 do 20 października.
Tegoroczna edycja jest poświęcona walce z fonoholizmem i bezdomnością. Obok prelekcji i różnych konkurów prowadzone będą rozmowy na temat bezdomności oraz sposobów pomocy osobom, które znalazły się w takiej sytuacji.

Czytaj więcej...

7 października grupa pasjonatów czytelnictwa wybrała się z wizytą do biblioteki w Widziszewie - jest to filia Biblioteki Publicznej Gminy Kościan.

Krzyżówka, którą rozwiązywali uczestnicy zajęć bibliotecznychUczestnicy zajęć podczas wykonywania zakładek do książekUczennica klasy 4 z wykonaną zakładką do książekUczestnicy zajęć z wykonanymi samodzielnie zakładkami do książek

Czytaj więcej...

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Marii Konopnickiej. Z tej okazji 29 września podczas Dnia Głośnego Czytania uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i filii w Wonieściu zapoznawali się z twórczością tej autorki.

Uczennica z klasy 5a przedstawiająca postać Marii KonopnickiejUczennice przedstawiają scenkę wywiad z Marią KonopnickąUczennice prezentują twórczość Marii Konopnickiej podczas Dnia Głośnego Czytania

Czytaj więcej...

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze starszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie Mariuszem Wojciechowskim.

Pan policjant w przedszkoluĆwiczenia w terenie Klasa 3aP podczas pogadanki 

Czytaj więcej...

26 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu po raz kolejny obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku wybrano się w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 Uczennice z klasy 6aP podczas muzycznych przerwUczniowie klas 4 8 w przebraniach postaci związanych z Wielką BrytaniąUczniowie kl. 3aP w strojach związanych z Wielką Brytanią na tle gazetki ściennej 2

Czytaj więcej...