Zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów do zapoznania się z relacją z seminarium „Integralne wychowanie w myśli Jana Pawła II”, które zorganizowane zostało 30 czerwca 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że wszystkie podręczniki dla każdej klasy oprócz podręczników do religii są darmowe i zakupuje je szkoła. W podręczniki do religii należy zaopatrzyć się we własnym zakresie. 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021

W okresie od 1 września do 15 września 2020 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śmiglu będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium szkolnego (w przypadku słuchaczy kolegiów termin składania wniosków upływa z dniem15 października 2020 r.).

Czytaj więcej...

zbiorka nakretek

Tym razem pilnie potrzebna jest pomoc dla taty naszych uczniów, który zmaga się ze śmiertelną chorobą - pląsawicą Huntingtona.

Nakrętki można dostarczać do naszej szkoły (hol przy sali gimnastycznej) w każdy czwartek. Od 1 września nakrętki uczniowie będą mogli przekazywać codziennie. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce.

 Kamila Czamańska
Katarzyna Główczak

„Życie jest wspaniałe. Należy tylko spoglądać na nie przez właściwe okulary”
Aleksander Dumas

Kolejny, bardzo nietypowy rok szkolny dobiegł końca.
Był czasem wytężonej pracy, realizacji planów, wielu sukcesów, a czasem i porażek.
Teraz przed nami upragnione wakacje.

napis1Uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły i przyjaciołom
życzymy słońca, wspaniałych, wakacyjnych podróży,
niezapomnianych wrażeń.
Pamiętajcie, że właściwy odpoczynek, to odpoczynek bezpieczny.

Dyrektor Szkoły

ZASADY FUNKCJONOWANIA PLACU ZABAW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIEDLERA W STAREJ PRZYSIECE DRUGIEJ W TRAKCIE EPIDEMII SARS-CoV-2

 Celem wytycznych jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci korzystających z placów zabaw, jak również ich opiekunów poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

  • Uczestnikiem placu zabaw może być dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną (dotyczy to również opiekunów).

Czytaj więcej...

obrazek26 czerwca 2020 r. w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się spotkanie Burmistrz Śmigla pani Małgorzaty Adamczak z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz uczniami. Pani Burmistrz podziękowała wszystkim za trud włożony w przekazywanie i zdobywanie wiedzy w trudnym czasie pandemii.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, drodzy Nauczyciele, Rodzice i wy – uczniowie.

"Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia."

Rok szkolny 2019/2020 był szczególnym czasem; czasem pracy zdalnej, poza murami szkoły. Do marca spotykaliśmy się, rozmawialiśmy i śmialiśmy się, byliśmy razem. Potem pojawiła się inna rzeczywistość szkolna, dotychczas nikomu nieznana. Ograniczyliśmy nasze kontakty do rozmów poprzez komunikatory i telefony. Ale dzięki postawie otwartości naszej społeczności szczęśliwie dotarliśmy do końca roku szkolnego.

Dziś będą wręczane świadectwa – podsumowanie Waszej i naszej pracy.

Czytaj więcej...