22 grudnia w szkole filialnej w Wonieściu odbyły się świąteczne spotkania opłatkowe. Po wigiliach w klasach dzieci zebrały się na wspólne kolędowanie i obejrzały jasełka przygotowane przez klasę 3aW.

Społeczność szkoły filialnej podczas śpiewania kolędAgata odbiera prezent od MikołajaUczniowie podczas występu jasełkowego

Czytaj więcej...

Grudzień upłynął przedszkolakom na intensywnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie z GwiazdoremDzieci z Oddziału przedskolnego 0b z bałwankami ozdobionymi podczas świątecznych warsztatówjpgNajmłodsza grupa przedszkolna z GwiazdorkiemjpgLenkaFabianFranek i Filip wykrawają piernikijpg 

Czytaj więcej...

Uczniowie klas 2aW i 3aW oraz dzieci z oddziału „0” wraz z opiekunami: p. M. Zapłatą, p. J. Manią, p. M. Schulz i p. R. Frąckowiak wybrali się na wycieczkę do Boszkowa, gdzie wzięli udział w ,,Warsztatach Bożonarodzeniowych”.

Uczniowie podczas zabaw muzyczno - ruchowychUczniowie w trakcie konkursu wieszania skarpetekDziewczynki podczas przygotowywania pierników

Czytaj więcej...

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza rozprowadzał kartki świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda.

Czytaj więcej...

W bieżącym roku w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Otrzymaliśmy na ten cel 15 000 zł.

Nowe regały w bibliotece szkolnej

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Marlena Anna Stróżyńska

W grudniu Samorząd Uczniowski zachęcał uczniów i nauczycieli do wykonania świątecznego łańcucha składającego się z papierowych oczek.

Uczennice podczas łączenia łańcuchaUdekorowana choinka 

Czytaj więcej...

W ostatnich tygodniach przed świętami w grupach przedszkolnych i klasach 1 - 3 odbyły się atrakcyjne spotkania plastyczne.

Agata i Patrycja wykonują ozdobę świątecznąAmelia prezentuje wykonaną ozdobę świątecznąEmma prezentuje wykonaną ozdobę świąteczną Pani pedagog podczas warsztatów w klasie 2aGabrysia i Leon wycinają dekoracje 

Czytaj więcej...

20 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe.

Uczniowie klasy 3 z Wonieścia z otrzymanymi upominkami i dyplomamiUczennice wraz z otrzymanymi dyplomami i upominkami

Czytaj więcej...

W grudniu uczniowie klas: 1aP i 2aP wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie „Artyściaki dzieciaki” zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Poznaniu. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci wydarzeniami biblijnymi związanymi z nadchodzącymi świętami.

Uczennice trzumające otrzymane w konkursie dyplomy

Czytaj więcej...

15 grudnia ośmioosobowa drużyna piłkarzy z klas piątych i szóstych wzięła udział w XXII Gwiazdkowym Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej klas I – VI Szkół Podstawowych.
W sumie w zmaganiach uczestniczyło 13 zespołów. Nasi chłopcy walczyli dzielnie; ostatecznie zajęli dobre 4 miejsce. Na wyróżnienie zasłużył Szymon Sikora – Tulikowski, który zdobył tytuł „Najlepszego Bramkarza Turnieju”.

Serdecznie gratulujemy.

Bogusław Zandecki