7 października 2020 r. zorganizowano spotkanie kreatywne z uczennicami klasy VII: Natalią Zapłatą, Zosią Sadowską oraz Zosią Wawrzyniak. Jego celem była pomoc w wykonaniu kartek okolicznościowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla emerytowanych nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

Natalia Zapłata wycina z pomocą p. Joanny Proprawiak elementy z papieru  Trzy uczennice z klasy VIIb wycinają elementy z papieru  sześć gotowych kartek z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Czytaj więcej...

Codziennie wyrzuca się plastikowe butelki, często razem z nakrętkami. A one mogą pomóc!
Już w sierpniu i z początkiem roku szkolnego ruszyliśmy z kolejną zbiórką nakrętek. Tym razem zbieramy je dla nieuleczalnie chorego Pana Łukasza, aby wspomóc go w nieustannej rehabilitacji. Codziennie można przynosić nakrętki i wrzucać je do kartonów, które wystawione są w holu w budynku A i na dolnym korytarzu w budynku B.
Włączmy się licznie do tej akcji i utwórzmy „krąg plastikowych serc”. „Odkręć się” na pomoc drugiemu, nie wyrzucaj nakrętek – zbieraj je!

 Kamila Czamańska
Magdalena Jąder-Cwojdzińska

30 września to Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy, ci mali i duzi mają swoje święto.

Chłopcy z upominkamiDzień Chłopca wręczenie upominków

Czytaj więcej...

25 września 2020 roku odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu naszą szkołę odwiedziły słynne postacie związane z kulturą francuską, w które wcielili się nasi uczniowie: muszkieterki toczyły pojedynki, król Ludwik XIV z małżonką pozdrawiał poddanych, dzwonnik z Notre-Dame przechadzał się korytarzami, Coco Chanel pozowała do zdjęć, bracia Lumière kręcili swój nowy film, Michel Moran szykował nową potrawę, a Asterix bronił Galii przed inwazją Rzymian.

Uczniowie przebrani za postacie związane z Francją muszkieterski dzwonnik z Notre Dame Coco Chanel Michael Marcus król Ludwik XIV z małżonką i bracia Lumière Gazetki i Wieże Eiffla wykonane przez uczniów Modele Wieży Eiffla przygotowane przez uczniów 

Czytaj więcej...

Jak co roku w trzeci weekend września Sprzątamy Świat. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: „Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję”.

Uczniowie klas czwartych sprzątają najbliższe otoczenieUczniowie klas szóstych sprzątają najbliższe otoczenie

Czytaj więcej...

2 października 2020 r. odbędzie się kolejna NOC ZAWODOWCÓW. Wydarzenie to stwarza okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań. To przestrzeń, w której spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!
W zakładce Dla rodzica został umieszczony Informator dla rodziców i uczniów. Znajdują się w nim wskazówki dotyczące logowania się i korzystania z dziennika elektronicznego VULCAN UONET+.

zbieraj baterie i telefonyOd 7 września do listopada 2020 r. w budynku A (hol przy sali gimnastycznej) i budynku B (korytarz na parterze) będą stały pojemniki do zbiórki zużytych baterii i starych, zużytych telefonów komórkowych, do których możecie wrzucać ww. elektroodpady.
Zachęcamy Was do udziału w zbiórce, gdyż korzyść jest podwójna: przede wszystkim wspólnie dbamy o nasze środowisko, ale też, jako szkoła, mamy szansę na nagrody, jeśli znajdziemy się wśród najbardziej aktywnych uczestników konkursu.

Magdalena Jąder – Cwojdzińska
Kamila Czamańska