Całej społeczności szkolnej, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom, Emerytom i Przyjaciołom szkoły Wiary, która odmieni nasze serca, Nadziei, że jutro będzie lepsze, Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu. I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy. Wesołych świąt Bożego Narodzenia i pokoju w Nowym Roku 2024

Minister Edukacji Barbara Nowacka skierowała list do wszystkich uczennic i uczniów, nauczycielek i nauczycieli, dyrektorek i dyrektorów oraz rodziców z okazji zbliżających się świąt i nowego 2024 roku.

List Pani Minister Barbary Nowackiej

Już od dłuższego czasu w najmłodszej grupie przedszkolnej panował radosny nastrój.

Grupa 0 b podczas spotkania wigilijnegoNajmłodsi przedszkolacy podczas łamania się opłatkiemSofia dziękuje Gwiazdorowi za prezent

Czytaj więcej...

18 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia przez Burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak nagród w olimpiadzie „Zielone Wielkopolskie”. Konkurs organizowany był przez Fundację Większe Mniejsze, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Czytaj więcej...

 

W grudniu o świąteczny nastrój w naszej szkole dbali wszyscy: nauczyciele, pracownicy i uczniowie, a także w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza. Ci ostatni zachęcali do dekorowania choinki w holu życzeniami świąteczno-noworocznymi oraz pięknym łańcuchem.

Wolontariusze podczas pakowania paczek dla OPS w ŚmiglujpgWolontariusze podczas akcji sprzedaży świeczekjpgŚwieczka wykonana przez wolontariuszySpotkanie wigilijne Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariuszajpeg

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt. „Świąteczna pocztówka” zorganizowanym przez Urząd Miejski Śmigla. Skierowany był on do dzieci uczących się w klasach 4 - 8 w szkołach na terenie gminy Śmigiel.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 3W wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Psia Łapa”. Należało wykonać pracę na temat „O co poprosiłby mój pies w liście do Świętego Mikołaja?”. Laureatką konkursu została Paula Jankowiak, która zajęła I miejsce. Ogłoszenie wyników odbyło się w czasie kiermaszu świątecznego w Śmiglu, podczas którego wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami przez Świętego Mikołaja. Gratulujemy Pauli!

Renata Frąckowiak

Jak co roku w okresie przedświątecznym przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza rozprowadzane były kartki świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda. Dochód z ich sprzedaży przeznaczono na pomoc chorym i niepełnosprawnym podopiecznym serwisu chcepomagac.org Stowarzyszenia Sursum Corda.

Kartki dobroczynne Sursum Corda podziękowanie

Czytaj więcej...

Grudniowy tydzień minął uczniom klasy 4a i 5a pod znakiem wyjazdów, w czasie których mogli się zetknąć ze sztuką teatralną i filmową.

Uczniowie klas 4 i 5 w oczekiwaniu na projekcję filmu

Czytaj więcej...