W piątek 15 grudnia w ramach projektu ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” klasa 7b razem z wychowawcą, panią Agnieszką Wujczak – Kunc, przygotowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły inscenizację wierszy z serii ,,Zoo” Jana Brzechwy.

1236

Czytaj więcej...

 Wolontariusze działający w naszej szkole zakończyli akcję zbiórki żywności i środków czystości. 

BN

Czytaj więcej...

Na pewno niektórzy z naszej szkoły zastanawiają się, skąd wziął się ten piękny, długi łańcuch zdobiący szkolny korytarz. Otóż pewnego zimowego popołudnia, a dokładnie 14 grudnia, w naszej szkole spotkali się uczniowie ze swoimi mamami, babciami i młodszym rodzeństwem, aby wspólnie spędzić czas podczas „Przedświątecznego bajania”. Organizatorami były: Strefa Spędzania Czasu Wolnego oraz Biblioteka Szkolna.

1268

Czytaj więcej...

14 grudnia uczniowie szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”, które miało miejsce w Kościańskim Ośrodku Kultury. W kategorii klasy I-III nagrodzone zostały dwie uczennice. Lena Sikora z kl. 1a w Starej Przysiece Drugiej otrzymała wyróżnienie, a Amelia Kubiak z filii w Wonieściu zajęła III miejsce. Gratulujemy!

1423

Marlena Anna Stróżyńska

Pojawiła się III Tura Pytań Szkolnej Ligi Historycznej.
Więcej w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.

5 i 6 grudnia odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu czytelniczego dla klas czwartych „Dbam o piękną mowę ojczystą”.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

zbiórka swiateczna 2017 18

 6 grudnia 2017 roku w naszej szkole było bardzo wesoło. Jak co roku obchodziliśmy „Mikołajki”.

mm94mm91mm95mm7mm993

Czytaj więcej...

Data 6 grudnia co roku wśród dzieci wywołuje wiele emocji. Wszyscy doskonale wiedzą, że wtedy pojawia się Mikołaj. 

Tak też było w minioną środę. 

m1 m2 m3  m4

Czytaj więcej...

Andrzejki w szkole Filialnej w Wonieściu to już tradycja. Po południu 30.11.2017r. dzieci z radością poznawały andrzejkowe zwyczaje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu.

a5a91 a92a1

Czytaj więcej...