Okres Świąt Wielkanocnych to czas, kiedy w przyrodzie wszystko budzi się do życia; to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Jedną z tradycji wielkanocnych jest „zajączek”.

Szukanie ZajączkaKażdy ma swój koszyczekHurraPrzedszkolaki z grupy 0a ze swoimi koszyczkami

Czytaj więcej...

W poniedziałek 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody tego dnia przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która często bywa marnowana. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Docenianie wody”.

Plakat Dbajmy o wodęPlakat Oszczędzaj wodę ratuj ziemięPlakat Oszczędzajmy wodę

Czytaj więcej...

Drodzy Czytelnicy!
Od dłuższego czasu uczycie się zdalnie i nie mamy możliwości dotarcia do Was w tradycyjnej formie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z gazetką " Migawki spod ławki" w wersji on-line.

Gazetka szkolna "Migawki spod ławki"

Pozdrawiamy Was świątecznie.
Redakcja gazetki

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Nie jest to przypadkowa data; jest ona związana z tym, iż w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa posiadają 1 dodatkowy chromosom.

cztery osoby z założonymi skarpetkami nie do pary

Czytaj więcej...

Każdy powinien odnaleźć w sobie jakiś talent lub pasję, ponieważ pobudzają one nasze zmysły, wyzwalają pozytywne emocje, często stają się sensem życia. Osoby realizujące swoje pasje są twórcze, kreatywne i bardzo aktywne.

Dzień Talentów i Pasji w roku szkolnym 2020 2021

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dokonali oceny nadesłanych prac konkursowych. Przypomnijmy, że konkurs polegał na wykonaniu kwiatka z papieru. Taką samą liczbę punktów zdobyli: Oskar Piątek z klasy 2a i Gabriela Stróżyńska z klasy 6b.

Czytaj więcej...

W niedzielę 14 marca przypadał światowy Dzień Liczby π. Z tej okazji w marcu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej mieli okazję, przez wspólne działania, przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Gra Tajemnice matematykiPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Zosię Wawrzyniak i Zosię Sadowską Zagadka matematyczna

Czytaj więcej...

W dniach 19 i 22 marca przedszkolaki z grup 0a i 0b ze Starej Przysieki Drugiej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania zimy – powitania wiosny”.

Powitanie wiosny u młodszych przedszkolakówjpgPowitanie wiosny w grupie 0ajpg

Czytaj więcej...

bratki ogrodowePodczas spotkania przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z dyrektor szkoły panią Małgorzatą Pawłowską- Górną zrodził się pomysł na kolejną ciekawą inicjatywę.
„Kwiatki na rabatki” to akcja, która ma na celu współdziałanie społeczności uczniowskiej oraz uatrakcyjnienie terenu wokół szkoły. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby przynieśli do szkoły flance wiosennych kwiatów; zostaną one posadzone na trawniku przy miejscu postojowym autobusu szkolnego.

Czytaj więcej...