21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma zadanie przypomnieć wszystkim, jak ważny jest szacunek do języka rodzimego i dbałość o jego przetrwanie.

Uczestnicy potyczek ortograficznych pozują z królem ortografii MarcelemUczniowie klasy 1 z nagrodzoną królową Języka Ojczystego Majką Uczniowie_z_klasy_2W_podczas_zabawy_ortograficznej.jpg

Czytaj więcej...

Jesteśmy na półmetku akcji SU zatytułowanej „Kolorowe piątki”. Warto więc podsumować jej dotychczasowy przebieg.

Dzień w kropce w klasie 2aPKlasa 8a aktywnie uczestnicząca w dniu krawataOddział przedszkolny wraz z wychowawcą dzień w kratkęUczniowie klasy 3a w krawatach

Czytaj więcej...

Walentynki to święto zakochanych - kojarzone z sercem, kolorem czerwonym, kartkami z życzeniami wysyłanymi do osób, które darzy się sympatią. W tym roku samorząd uczniowski dla wszystkich chętnych uczniów zorganizował pocztę walentynkową, za pośrednictwem której można było przekazać życzenia. Ponadto na uczniów od rana czekała słodka walentynka w postaci czekoladowej babeczki.

Uczniowie klasy 3aP prezentują kartki walentynkoweuczniowie klasy 4a podczas zajęć lekcyjnych w walentynkiuczniowie klasy 4b podczas zajęć w WalentynkiUczniowie klasy 3a w Walentynki 

Czytaj więcej...

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają.

Szkolny Klub Wolontariusza oraz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do kolejnej akcji.

Kartki wykonane prze uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego FiedleraUrna z Walentynkami dla Tymka w Urzędzie Miejskim w ŚmiglujpgŻyczenia dla Tymkajpg

Czytaj więcej...

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
 ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pod nazwą „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Czytaj więcej...

Karnawał to czas wesołych zabaw. W oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu odbyły się baliki karnawałowe.

Dzieci z grupy 0aP w przebraniach na baliku karnawałowym 2Najmłodsi przedszkolacy ze swoją panią Kamilą w strojach karnawałowychPrzedszkolaki na baliku

Czytaj więcej...

Podobnie jak w roku ubiegłym z okazji walentynek Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy i żwirku dla kotków przebywających pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Kościana. Kolejny raz możemy okazać nasze wielkie serca i włączyć się do akcji.

Czytaj więcej...

sercaSzkolny Klub Wolontariusza zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji.

Tymek to siedmioletni chłopiec, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę. Przed nim bardzo długa droga do zdrowia. Już niebawem walentynki - dzień pełen miłości. Sprawmy, aby w tym dniu chłopiec poczuł się wyjątkowo, a na jego buźce zagościł uśmiech.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Nasi uczniowie będą̨ przygotowywać́ szmaciane laleczki symbolizujące pomoc, jaka jest udzielana najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Czytaj więcej...

Informacja o terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu pojawiły się terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...