Drodzy Uczniowie, Niech nowy rok szkolny będzie czasem samych pozytywnych wrażeń, wzbogaci Waszą wiedzę i umiejętności, pozwoli poznać serdecznych przyjaciół. Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Niech nowy rok szkolny będzie dla Was pasmem sukcesów edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. Całej społeczności szkolnej życzę bezpiecznego, zdrowego i udanego roku szkolnego. Niech będzie to czas pełen entuzjazmu, zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów. Dyrektor szkoły Małgorzata Pawłowska-Górna

Zapraszamy do udziału w plenerowym widowisku w 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej „Za Śmigiel i jego Piękno i za ten w sercu żar”, które odbędzie się 1 września 2021 r. na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu o godzinie 20:00.

Plakat prezentujący informacje podane w artykule oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie przedstawienia. Wykonawcy: Alicja Czarnecka, Julia Czarnecka, Lena Domagała, Jadwiga Frąckowiak, Elżbieta Grobelna, Zuzanna Kaczmarzyk, Jakub Kaźmierczak, Katarzyna Kaźmierczak, Kinga Kaźmierczak, Krystyna Muller, Laura Olejnik, Zofia Kaja Paul., Janina Sadowska, Genowefa Szwarc, Halina Walkowiak, Mirosława Wojciechowska. Śpiew: Daria Kaczór-Boś, Emilia Ziegler, Śmigielski Chór Dziecięco-Młodzieżowy pod dyrekcją Emilii Ziegler. Muzyka: Marcin Ruszkiewicz. Akompaniament: Monika Myler. Światło, dźwięk: Piotr Majer, Patryk Wieczorek. Współpraca: Michał Majer. Konsultacje historyczne: Wojciech Ciesielski. Scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot.

Organizatorzy: Gmina Śmigiel, Klub Seniora "Tęcza" Galeria Teatr Śmigiel, Centrum Kultury w Śmiglu.

 

 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r.  według poniżej podanego planu:

Dyrektor Szkoły

Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu
zapraszają
Uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera
w Starej Przysiece Drugiej
na Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”,
które odbędzie się w sobotę, 4 września 2021 r. o godz. 16:00
w Amfiteatrze przy Centrum Kultury w Śmiglu.

Dzień 8 marca na stałe w kalendarzu zapisał się jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. W naszej szkole też o nim nie zapomniano.

Dzieci z grupy 0a pozują do zdjęcia w Dniu KobietKobietki z grupy 0b

Czytaj więcej...

Włączamy się w akcję organizowaną przez Burmistrz Śmigla, Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska, RCKiK Poznań, Grupę Motocyklową „Wind Wolves”; jej celem jest pomoc Jankowi choremu na białaczkę.
W związku z tym w dniach od 20 -24 stycznia odbędzie się w naszej szkole zbiórka NOWYCH zabawek i gier dla Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.
Przyniesione dary należy umieszczać w oznaczonych kartonach w holu szkoły.

Izabela Włodarczak opiekun SKW

11 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w 101 rocznicę wymarszu Kompanii Śmigielskiej do Powstania Wielkopolskiego delegacja Samorządu Uczniowskiego w składzie: Martyna Dłużyk kl. 6a, Franciszek Czapla kl. 6b, Marta Szymańska kl. 7a uroczyście złożyła znicz przy pomniku na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu.

powstanie wielkopolskie

M. Schulz.

W dnach 9 -10 stycznia odbyły się dwugodzinne zajęcia z doradcą zawodowym panem Grzegorzem Kozakiem pracownikiem Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmej.

spotkanie z doradcą

Czytaj więcej...

kartka1a