Karnawał to czas wesołych zabaw. W szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu również odbyły się baliki przebierańców dla najmłodszych dzieci.

balik3balik6

Czytaj więcej...

teatrzyk

17 lutego 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas II i III ze Szkoły Filialnej w Wonieściu wybrały się do KOK-u na przedstawienie teatralne „NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Spektakl przybliżył dzieciom wybrane baśnie. Uczniowie poznali Ali Babę, Aladyna i Sindbada Żeglarza – najbardziej znanych bohaterów opowieści Dalekiego Wschodu.

Czytaj więcej...

Nadeszły wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie! Grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły postanowiła rozpocząć je, wyjeżdżając do kina na film „Urwis”.

kino1

Czytaj więcej...

23 stycznia nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Śmigiel w piłce siatkowej dziewcząt.

siatkówka1siatkówka2siatkówka3

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych Szkoła Filialna w Wonieściu wzięła udział w XX edycji akcji "GÓRA GROSZA".
Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II-III zbierali różne monety (od 1gr do 1 zł). W sumie zgromadziliśmy 7783 monety o wartości 185,81 złotych. Pieniądze zostały wysłane na konto Towarzystwa Nasz Dom. Będą one wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Opiekun akcji
Wanda Olejnik

Serdecznie dziękujemy za wszystkie przyniesione zabawki i gry. Jak zawsze udało nam się wspólnie zrobić coś pięknego, zgodnie z zasadą “Razem możemy wiele”.

zbiorka zabawek1zbiorka zabawek2

Czytaj więcej...

23 stycznia, późnym popołudniem w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – rodzice, babcie, dziadkowie i inni przedstawiciele lokalnej społeczności. Celem tego zgromadzenia był udział w koncercie „Kolędy i nie tylko...”.

koncert kolęd1koncert kolęd4koncert kolęd6koncert kolęd9

Czytaj więcej...

Jak co roku w sali wiejskiej w Wonieściu, z inicjatywy sołtysa - pana Alfreda Splistesera – 19 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie „Babć i Dziadków” oraz zaproszonych gości, m.in.: Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla pana Wiesława Kasperskiego oraz Wicedyrektor Szkoły pani Lidii Jankowskiej.

dzień seniora1dzień seniora2dzień seniora3

Czytaj więcej...

W dniach 13-17 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

1234

Czytaj więcej...

plakat kolędowanie 2020