7 października młodzież z klas ósmych wzięła udział w „Nocy Zawodowców”. W tym roku odbyła się ona w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie.

Grupa ósmoklasistów podczas Nocy Zawodowców w Nietążkowie

Czytaj więcej...

W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „W Tandemie raźniej. Profilaktyka uniwersalna w szkole i w domu”. Jego celem było szerzenie idei dobrej profilaktyki w społeczności szkolnej (również dbanie o zdrowie psychiczne).

Nagrody w konkursie TANDEMMateriały plastyczne otrzymane w konkursie TANDEMSzkolenie, w którym uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły

Czytaj więcej...

W tym roku po raz drugi bierzemy udział w Kampanii Białych Serc. Akcja potrwa od 12 do 20 października.
Tegoroczna edycja jest poświęcona walce z fonoholizmem i bezdomnością. Obok prelekcji i różnych konkurów prowadzone będą rozmowy na temat bezdomności oraz sposobów pomocy osobom, które znalazły się w takiej sytuacji.

Czytaj więcej...

7 października grupa pasjonatów czytelnictwa wybrała się z wizytą do biblioteki w Widziszewie - jest to filia Biblioteki Publicznej Gminy Kościan.

Krzyżówka, którą rozwiązywali uczestnicy zajęć bibliotecznychUczestnicy zajęć podczas wykonywania zakładek do książekUczennica klasy 4 z wykonaną zakładką do książekUczestnicy zajęć z wykonanymi samodzielnie zakładkami do książek

Czytaj więcej...

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Marii Konopnickiej. Z tej okazji 29 września podczas Dnia Głośnego Czytania uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i filii w Wonieściu zapoznawali się z twórczością tej autorki.

Uczennica z klasy 5a przedstawiająca postać Marii KonopnickiejUczennice przedstawiają scenkę wywiad z Marią KonopnickąUczennice prezentują twórczość Marii Konopnickiej podczas Dnia Głośnego Czytania

Czytaj więcej...

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze starszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie Mariuszem Wojciechowskim.

Pan policjant w przedszkoluĆwiczenia w terenie Klasa 3aP podczas pogadanki 

Czytaj więcej...

26 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu po raz kolejny obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku wybrano się w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 Uczennice z klasy 6aP podczas muzycznych przerwUczniowie klas 4 8 w przebraniach postaci związanych z Wielką BrytaniąUczniowie kl. 3aP w strojach związanych z Wielką Brytanią na tle gazetki ściennej 2

Czytaj więcej...

30 września w szkole filialnej w Wonieściu obchodzono Dzień Chłopca.

Chłopcy z klasy drugiej z otrzymanymi upominkamiUczniowie klas drugiej i trzeciej podczas spaceru do parkuUczniowie klas drugiej i trzeciej podczas spaceru nad jeziorem

Czytaj więcej...

Pod koniec września uczennice klasy VIII a: Anna Stróżyńska, Martyna Wolff oraz Aleksandra Dłużak wzięły udział w „ZAWODOWEJ GRZE PARKOWEJ” w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Wyjazd odbył się w ramach projektu: „DORADZTWO ZAWODOWE W BARWACH WOLONTARIATU”. Głównym pomysłodawcą gry był pan Grzegorz Kozak z CWRKDiZ w Lesznie.

Wspólne przed DPS w Jarogniewicach z organizatorem z CWRKDiZ, panem Grzegorzem KozakiemUczennice zapoznaj się z mapą terenu i punktami kontrolnymiZadania zaliczone, szykujemy się do wyjazdu 

Czytaj więcej...

W zakładce Dla Rodzica udostępnione zostały terminy, w jakich nauczyciele naszej szkoły dostępni będą w ramach konsultacji dla uczniów i ich rodziców.

Harmonogram konsultacji