Nasza szkoła podjęła się startu w konkursie Firmy Tandem – warsztaty pedagogiczne, profilaktyka uniwersalna, którego celem jest promocja profilaktyki uniwersalnej w szkole (www.tandemwarsztaty.pl).

Uczniowie grają w gry planszoweklasa 3 przy pracyklasa I z Wonieścia podczas pracy klasa I z Wonieścia podczas pracy

Czytaj więcej...

„W zdrowym ciele zdrowy duch” - pod takim hasłem realizowano w naszej szkole projekt promujący zdrowie. Od czwartku 31.03 do piątku 08.04 uczniowie zmagali się z wyzwaniami, których najważniejszym celem była promocja: zdrowego stylu życia, prawidłowych relacji rówieśniczych i dobrej zabawy. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali „Talerz zdrowia”.

Mecz piłki ręcznej uczniów klasy 5a i 5bUczniowie klasy 8a podczas głosowania w konkursie na najżyczliwszego nauczycielaZwycięzcy w konkursie najżyczliwszy kolega koleżanka z klasyZosia Wawrzyniaka kontra Beniu Tic podczas gry kółko krzyżyk

Czytaj więcej...

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Udział wzięli reprezentanci klas drugich z dwunastu szkół podstawowych powiatu kościańskiego.

Wyróżniony Karol BrzezińskiMarcel Konieczny z dyplomem za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Czytaj więcej...

7 kwietnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe.

Laureaci konkursu na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury

Czytaj więcej...

,,Nie podziwiając przyrody, każdy staje się jakby uboższy,
traci ważną dla człowieka wrażliwość"

Helena Bechlerowa

6 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1. i 2. ze szkoły filialnej w Wonieściu wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Oddział przedszkony z panią leśnik przy hotelu dla owadówZajęcia przyrodnicze z panią leśnikPieczenie kiełbas przy ognisku

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w Wonieściu i Przysiece na rok szkolny 2022/2023 dostępne są w siedzibie szkoły w Starej Przysiece Drugiej w budynku A.

31 marca 2022r. odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Zmagania objął swym patronatem Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Błażej Marta i Mateusz z dyplomami uczestnictwa w konkursie matematycznymFranek, Emanuel i Jakub z dyplomami uczestnictwa w konkursie matematycznymLaureaci konkursu matematycznego w towarzystwie Przewodniczącego Rady miejskiej Śmigla

Czytaj więcej...

Po łacinie „Prima Aprilis” oznacza dosłownie 1 kwietnia. To dzień, w którym, według zwyczaju, robi się żarty, celowo wprowadza się kogoś w błąd, oszukuje. Prima Aprilis jest obchodzony w wielu krajach na świecie, choć nie do końca wiadomo, skąd się wziął. Prawdopodobnie zaczął być popularny już w średniowieczu.

Primaaprilisowe przebrania uczniów klasy 2Uczniowie klasy 1 w dniu PRIMA APRILIS

Czytaj więcej...

Młodszym uczniom naszej szkoły marzec upłynął bardzo pracowicie - pod znakiem zdrowia i projektów z nim związanych.
W klasie 1 realizowano projekt „Zdrowo jemy i rośniemy”, w klasie 2 „Zdrowym być”, a w klasie 3 „Ekologiczna żywność i czysta przyroda zdrowia nam doda!”.

2aP Zajęcia pt. Ruch to zdrowie2aP Zajęcia z panią dietetyk na temat zdrowego odżywiania. Uczennica podczas wykonywania ćwiczeń 

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo

Przypominamy, że od 25 marca 2022 r. od godz.12:00
do 4 kwietnia 2022 r. do godziny 14:00 można składać Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu
Oświadczenie można pobrać ze strony szkoły w zakładce Rekrutacja oraz jest dostępne w holu budynku A w szkole w Starej Przysiece Drugiej.