Pod koniec października odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. 

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

W październiku podczas uroczystego pasowania na czytelnika pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach akcji każdy z nich otrzymał niespodziankę -Wyprawkę Czytelniczą.

IMG 20221024 113309

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Po raz kolejny członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili cmentarz w Wonieściu, posprzątali opuszczone groby, zapalili na nich znicze; pamiętali również o miejscach spoczynku zmarłych pracowników i uczniów szkoły. Młodsze grupy z klas 1-3 odwiedzą kościańskie cmentarze w najbliższym czasie.

Alicja Szklarska podczas sprzątania opuszczonego grobu na cmentarzu w WonieściuPamiętamy - zapalenie znicza na grobie księdza Leona StępniakaSzkoła pamięta - grób powstańca wielkopolskiegoWlontariuszki na cmentarzu w Wonieściu podczas akcji zniczWolontariuszka zapalająca znicz na grobie powstańca

Czytaj więcej...

28 października w oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej obchodzono „Dzień Dyni”. Tego dnia wśród dzieci królował kolor pomarańczowy; niektóre maluszki nawet przebrały się za dynię.

Dzień Dyni w grupie 0aPOktawian ze swoją pracą plastycznąNajmłodsza grupa przedszkolna 0b w kolorach dyni

Czytaj więcej...

25 października klasa 2aP ze Szkoły w Starej Przysiece Drugiej wybrała się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyjazdu było poznanie piękna jesieni w lesie oraz zapoznanie się z pracą leśnika. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci dzielnie spacerowały z panią leśnik, słuchały jej i przyglądały się przyrodzie.

Uczniowie klasy 2aP pozują do zdjęcia z panią leśnikDzieci oglądają liście drzewUczniowie oglądają lizawkęUczniowie oglądają paśnikUczniowie przyglądają się leśnym roślinom

Czytaj więcej...

kot i piesKot i pies to chyba najwierniejsi przyjaciele ludzi. Każdy wie, że o naszych milusińskich powinniśmy dbać. Nie możemy przechodzić obok nich obojętnie, wiedząc, że zbliża się zima, a im brakuje jedzenia.

Czytaj więcej...

„Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy” - pod takim hasłem dzieci z oddziału przedszkolnego 0aW przez cały miesiąc poznawały znaczenie warzyw i owoców dla zdrowia.

Przedszkolaki z 0aW mieszają składniki na sałatkęPrzedszkolaki zjadają przygotowaną sałatkę na śniadanieDziecko prezentuje wykonaną Panią Dynię

Czytaj więcej...

W październiku obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej rozpoczęli cykl zajęć dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzone są w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”.

Uczeń 3aP ćwiczy udzielanie pierwszej pomocyUczniowie 3aP z fantomem do ćwiczeń pierwszej pomocyUczniowie 1aP z fantomem do ćwiczeń pierwszej pomocy 

Czytaj więcej...

W deszczowy sobotni poranek 22 października 44 uczniów - mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - wraz z nauczycielami wyruszyło sprzed wieży ciśnień w Kościanie na kolejny rajd pieszy. Celem było dotarcie do szkoły podstawowej w Starych Oborzyskach.

Uczniowie szkoły podstawowej z Przysieki i filii WonieśćUczestnicy rajdu podczas przerwy na posiłek i regenerację. Jan Mazurek i Antoni Kujawa podczas konkurencji układania wieży z klocków na czasDwóch uczniów z dyplomami

Czytaj więcej...