„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
 ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pod nazwą „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Czytaj więcej...

Karnawał to czas wesołych zabaw. W oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu odbyły się baliki karnawałowe.

Dzieci z grupy 0aP w przebraniach na baliku karnawałowym 2Najmłodsi przedszkolacy ze swoją panią Kamilą w strojach karnawałowychPrzedszkolaki na baliku

Czytaj więcej...

Podobnie jak w roku ubiegłym z okazji walentynek Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy i żwirku dla kotków przebywających pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Kościana. Kolejny raz możemy okazać nasze wielkie serca i włączyć się do akcji.

Czytaj więcej...

sercaSzkolny Klub Wolontariusza zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji.

Tymek to siedmioletni chłopiec, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę. Przed nim bardzo długa droga do zdrowia. Już niebawem walentynki - dzień pełen miłości. Sprawmy, aby w tym dniu chłopiec poczuł się wyjątkowo, a na jego buźce zagościł uśmiech.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Nasi uczniowie będą̨ przygotowywać́ szmaciane laleczki symbolizujące pomoc, jaka jest udzielana najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Czytaj więcej...

Informacja o terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu pojawiły się terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

W styczniu obchodziliśmy w naszej szkole tydzień pamięci o Powstaniu Wielkopolskim.

 Mali powstańcy z klasy 2aWUczniowie klasy 8 stoją przed wystawą pamiątekOzdobna tablica na stole rogatywkami i pamiątkami z powstania

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 21 lutego 2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej...

Z okazji obchodzonego w styczniu święta Seniorzy - za pośrednictwem sołtysów - otrzymali od uczniów naszej szkoły bukiety wraz z załączonymi do nich życzeniami.

Upominki z dołączonymi życzeniamiżyczenia dla seniorów

Zaczarowanych Świąt Bożego Narodzenia,  pełnych blasku, ciepła, uśmiechu i magicznej atmosfery, spędzonych w gronie bliskich osób,  a także dużo pozytywnej energii na nadchodzący  Nowy 2022 Rok. Niech gwiazdka wigilijna okaże się właśnie tą gwiazdką  z nieba, która przybliży nam raj na Ziemi. Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji  i obsługi, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom szkoły życzenia świąteczne składa Dyrektor Szkoły Małgorzata Pawłowska-Górna