Grudniowe dni dzieciom z grupy 0aP i 0bP upłynęły na świątecznych przygotowaniach. A pracy było co niemiara! Przedszkolaki pięknie przystroiły choinki, przygotowały kartki świąteczne dla najbliższych, a nawet pomalowały i ozdobiły gipsowe figurki.

Najmłodsza grupa z GwiazdorkiemDzieci z grupy 0a przy wigilijnym stoleWspólne zdjęcie przedszkolaków z Gwiazdorem 

Czytaj więcej...

Nasza akcja „I TY możesz zostać Świętym Mikołajem…” w tym roku była skierowana do seniorów, osób starszych, samotnych, ubogich oraz dwóch rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. Skupiliśmy się na tym, aby przekazać najpotrzebniejsze rzeczy, czyli artykuły codziennego użytku.

Paczki świąteczne przygotowane przez nauczycieli uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

Czy życzenia mogą się spełnić? W naszej bibliotece tak się stało - można już wypożyczać najnowsze książki, które zostały zakupione po to, by rozwijać zainteresowania uczniów i sprostać ich oczekiwaniom.

Wiecej informacji w zakładce Biblioteka.

Wolontariusze ze SKW uczestniczyli w Gali Wolontariusza zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inga. Podczas uroczystości nasi uczniowie podsumowali i zaprezentowali efekty projektu, w jakim wzięli udział.

Wolontariusze z zaświadczeniami ukończonych warsztatówPodzękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariatu za współpracęPodziękowanie dla SKW za współpracę w projekcie

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariatu z Grodziska Wielkopolskiego zaprosił naszych wolontariuszy do wspólnej akcji „Serca dla bezdomnych”. Nasi wolontariusze wykonali 100 serduszek, na każdym umieścili cytaty z Pisma Świętego. Paczka z serduszkami i darami wyruszy do Jadłodajni im. Św. Elżbiety w Poznaniu.

Serce dla ludzi ubogich wykonane przez wolontariuszaSerce wykonane przez wolontariusza SKW

SKW

W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Dni Klimatu. Głównym celem akcji było uświadomienie wszystkim przyczyn i skutków zmian klimatu oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Szkolna wystawa eko toreb wykonanych przez uczniów klas I VIII ze szkoły w Przysiece oraz Wonieścia w ramach szkolnych obchodów Dnia Klimatu

Czytaj więcej...

Każde dziecko wie, że 6 grudnia obchodzone są mikołajki. W tym dniu wszyscy są grzeczni i czekają na sympatycznego pana w czerwonym stroju. Nie mogło go zabraknąć w naszej szkole i w tym roku.

Dzieci z grupy 0 b ze swoją panią na mikołajkowej ścianceDwie uczennice 2aP w czapkach MikołajaGrupa uczniów 2aP przed mikołajkowymi dekoracjamiTrzy uczennice 2aP w przebraniach mikołajkowych

Czytaj więcej...

30 listopada to imieniny Andrzeja; to także „andrzejki” związane z wróżbami. Jak co roku w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III pamiętały o tej tradycji.

 Przedszkolaki ze swoją panią czarodziejkąOlivier losuje serduszko z imieniem sympatiiWróżba z butami

Czytaj więcej...

W środę 24 listopada najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła weterynarz pani Karolina Szul ze Śmigla. Przyjechała z gościem - z labradorką Koriną.

Dzieci z grupy 0bP z panią weterynarz i pieskiemPani weterynarz zakłada pieskowi ochronny kombinezon pooperacyjnyWeterynarz pokazuje dzieciom pieska i tłumaczy jak należy o niego dbać 

Czytaj więcej...

25 listopada w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w filii w Wonieściu przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

Pomimo tego, że misiowi przyjaciele musieli zostać w tym roku w domu, to było dużo zabawy, radości i uśmiechów na twarzach dzieci.

Misiowa gazetka przedszkolaków z oddziału 0b

Czytaj więcej...