26 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu po raz kolejny obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku wybrano się w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 Uczennice z klasy 6aP podczas muzycznych przerwUczniowie klas 4 8 w przebraniach postaci związanych z Wielką BrytaniąUczniowie kl. 3aP w strojach związanych z Wielką Brytanią na tle gazetki ściennej 2

Czytaj więcej...

30 września w szkole filialnej w Wonieściu obchodzono Dzień Chłopca.

Chłopcy z klasy drugiej z otrzymanymi upominkamiUczniowie klas drugiej i trzeciej podczas spaceru do parkuUczniowie klas drugiej i trzeciej podczas spaceru nad jeziorem

Czytaj więcej...

Pod koniec września uczennice klasy VIII a: Anna Stróżyńska, Martyna Wolff oraz Aleksandra Dłużak wzięły udział w „ZAWODOWEJ GRZE PARKOWEJ” w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Wyjazd odbył się w ramach projektu: „DORADZTWO ZAWODOWE W BARWACH WOLONTARIATU”. Głównym pomysłodawcą gry był pan Grzegorz Kozak z CWRKDiZ w Lesznie.

Wspólne przed DPS w Jarogniewicach z organizatorem z CWRKDiZ, panem Grzegorzem KozakiemUczennice zapoznaj się z mapą terenu i punktami kontrolnymiZadania zaliczone, szykujemy się do wyjazdu 

Czytaj więcej...

W zakładce Dla Rodzica udostępnione zostały terminy, w jakich nauczyciele naszej szkoły dostępni będą w ramach konsultacji dla uczniów i ich rodziców.

Harmonogram konsultacji

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszcamy link, pod którym będziecie Państwo mogli ubezpieczyć swoje dzieci.

Ubezpieczenie PZU

1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

Ślubowanie nowych członków pocztu sztandarowegoUczennica klasy drugiej podczas recytacjiUczniowie klasy drugiej śpiewają piosenkęUczennica recytuje wiersz

Czytaj więcej...

Informujemy, że od 1 września do 15 września 2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śmiglu będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

W ramach pozyskanych środków zakupiono sprzęt i pomoce dydaktyczne, które pozwolą naszym uczniom uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Maksymalna kwota, o jaką mogliśmy wnioskować, to 70 000 zł na Szkołę Podstawową w Starej Przysiece Drugiej oraz 30 000 zł na Szkołę Filialną w Wonieściu. Wszystkie otrzymane fundusze zostały już spożytkowane.

Czytaj więcej...