Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożone przez Burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak na ręce Dyrektor Szkoły pani Małgorzaty Pawłowskiej - Górnej.

Pismo pani Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”
Święty Jan Paweł II

Za oknem piękna, polska jesień. Jednak ranki i wieczory są już chłodne. Coraz częściej sięgamy po ciepłe ubrania. Zbliża się czas trudny dla ludzi bezdomnych. W naszych szafach na pewno znajdą się elementy garderoby - nadal w dobrym stanie - których z różnych powodów już nie nosimy. Może damy im „drugie życie”?

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie nauki w nowej klasie niesie ze sobą wiele nieznanych dotąd przeżyć i emocji. Żeby móc lepiej się poznać, spędzić aktywnie i kreatywnie czas, klasy czwarte wzięły udział w grze integracyjnej, tak zwanym szkolnym escape roomie.

Grupa uczniów klasy 4b wraz z wychowawcą pracują w zespole nad zadaniemUczniowie czekają na ogłoszenie wynikówCzterej chłopcy z klasy czwartej podczas pracy nad łamigłówką

Czytaj więcej...

W związku z kolejną rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża 5 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”.

Prace uczniów o tematyce papieskiej klas 4 8Uczniowie klasy 2P ubrani w kolory papieskie biało żółte 2Przedszkolaki w Wonieściu przy gazetce Dnia Papieskiego

Czytaj więcej...

W słoneczną sobotę 2 października wolontariuszki SKW wyruszyły na wyprawę do Poznania w ramach projektu Centrum Inicjatyw Społecznych realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele.

Natalia Zapłata przy wyrabianiu ciasta na rogalaWolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza zwiedzają Stary Rynek w PoznaniuWolotariuszki przy sadzeniu tulipanów 

Czytaj więcej...

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Przedszkolaki z Wonieścia z upominkamiUczniowie z klasy pierwszej w Wonieściu z upominkami

Czytaj więcej...

Kolejny już raz Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt znajdujących się pod opieką kościańskiego TOZ-u.

Przewodnicza Samorządu UczniowskiegoUczennica klasy 7a Daria Skotarczak w towarzystwie kota podopiecznego kościańskiego TOZ

Czytaj więcej...

29 września w całej Polsce obchodzono Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wraz z wychowawczyniami z filii w Wonieściu również przystąpili do tej akcji. W tym roku ochotnicy czytali swoim kolegom i koleżankom „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.

Uczeń klasy 1W czyta legendę swoim kolegom i koleżankomUczeń klasy 2W czyta legendę swoim kolegom i koleżankom

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony był również w szkole w Starej Przysiece Drugiej.

Więcej informacji w zakładce „Biblioteka”.

27 września 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w szkole filialnej w Wonieściu odbył się Dzień Języków Obcych. Tym razem nasze kroki skierowaliśmy do Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii.

Uczniowie 8a Emanuel Kostrzewski jako Saitama i Magdalena Bogusza jak Pikachu rowiązują quizUczennice klas piątych malują znaki kanji oraz przenoszą przedmioty pałeczkamiSzkolny obiad zupa japońska filet z kurczaka w sezamie i ryż z sosem curry

Czytaj więcej...