Burmistrz Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Przedszkole w Śmiglu oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu zapraszają na Gminny Dzień Przedszkolaka, który odbędzie się 9.10.2021 r. w godzinach 11:00-15:00 w Amfiteatrze przy Centrum Kultury. Dzieci w wieku 3-5 lat – zawody na biegówkach. Dzieci w wieku 6 lat -zawody na rowerkach (zapewniamy rowerki i biegówki). Udział dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych. Obowiązuje obuwie sportowe. Zapisy do piątku 1.10.2021 r. w sekretariacie Przedszkola lub pod numerem 65 518 01 09.

Każdego roku w październiku odbywa się Noc Zawodowców. W tym roku na to ważne wydarzenie zapraszamy 1 października (piątek) na godzinę 17:00; przeprowadzone ono będzie w wersji online.

Plakat Noc Zawodowców prezentujący informacje opisane w artykule

Czytaj więcej...

24 września uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wybrali się do Śmigla, by zapoznać się z twórczością zmarłego w marcu Antoniego Szulca. Tolek – bo tak nazywano artystę - był cenionym malarzem, plastykiem, od wielu lat do chwili śmierci instruktorem w Centrum Kultury w Śmiglu. W latach 1987–1995 opiekował się śmigielskimi wiatrakami.

Czytaj więcej...

W zakładce Pomoc psychologiczno-pedagogiczna znajdują się informacje na temat całodobowej bezpłatnej infolinii dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”.

W dniach 21 i 22 września przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających Powstańców Wielkopolskich.

Poczet sztandarowy w składzie od lewej stoją Julia Mituła Jakub Jóźwiak Anna StróżyńskaPoczet sztandarowy w składzie od lewej stoją Julia Mituła Szymon Rzanny i Anna Stróżyńska

Czytaj więcej...

telefony i baterieNasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY. Zapraszamy więc każdego z Was do aktywnego włączenia się do akcji. Zużyte baterie i telefony należy wrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników/kartonów, które znajdują się w budynku A (w holu przy sali gimnastycznej) i w budynku B (na korytarzu na parterze).
Dzięki Waszemu zaangażowaniu w ubiegłym roku szkolnym znaleźliśmy się w gronie najaktywniejszych uczestników konkursu. Może i tym razem powtórzymy sukces?!

BATERIE I TELEFONY ZBIERAMY
WSPÓLNIE O ŚRODOWISKO DBAMY!

Magdalena Jąder – Cwojdzińska
Kamila Czamańska

W poniedziałek, 20 września przedszkolaki i uczniowie klas czwartych naszej szkoły spotkali się z panią policjantką z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Przedszkolaki z Wonieścia pozują do zdjęcia z maskotką Sierżantem Pyrkiem i policjantkąUczniowie klasy czwartej pozują do zdjęcia z policjantkąUczniowie klasy drugiej w Wonieściu pozują do zdjęcia z maskotką Sierżantem Pyrkiem i policjantką

Czytaj więcej...

Tradycyjnie 17 września przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie Świata”. W grupach przedszkolnych przeprowadziliśmy zajęcia dydaktyczne pt. „Myślę, więc nie śmiecę”.

Przedszkolaki z 0aW prezentują plakatPrzedszkolaki z grupy 0aP uczą się w jaki sposób prawidłowo segregować śmieciNajmłodsi przedszkolacy kolorują kosze do segregacji śmieci 

Czytaj więcej...

Malutka Blanka na co dzień musi mierzyć się z ciężką chorobą, ale podczas 4 urodzin choć na chwilę zapomni o troskach.

Kartki dla Blanki z okazji czwartych urodzinDziewięcioro uczniów pozuje z wykonanymi kartkami

Czytaj więcej...

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Ruch i ćwiczenia to najlepsza metoda na dobre samopoczucie. Przekonały się o tym dzieci ze szkoły filialnej w Wonieściu.

Predszkolaki z Wonieścia na sportowoUczniowie kl. 2W mierzą swoje siły w przeciąganiu linyUczniowie klasy 1W prezentują kolorowy napis Narodowy Dzień Sportu

Czytaj więcej...