6 grudnia szkoła zamieniła się w krainę podobną do Laponii. Zapracowany Święty Mikołaj wysłał do nas swoich pomocników: bałwanka Olafa, Kaczora Donalda oraz Daisy. Częstowali oni wszystkich pyszną czekoladą. Uczniowie mogli sobie zrobić z nimi zdjęcie.

Mikołajki w przedszkoluUczniowie klasy 1b z bajkowymi postaciamiUczniowie klasy drugiej w mikołajkowych przebraniach

Czytaj więcej...

5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych z Wonieścia oraz ze Starej Przysieki Drugiej wzięły udział w mikołajkowym spektaklu kukiełkowym w Centrum Kultury w Śmiglu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pod tytułem „Miluś ratuje magię świąt”.

Przedszkolaki w oczekiwaniu na przedstawienieSpotkanie najmłodszych dzieci z Mikołajemspotkanie przedszkolaków z Wonieścia z MikołajemSpotkanie z Mikołajem dzieci z oddziału 0a

Czytaj więcej...

30 listopada przypadają imieniny Andrzeja, czyli tradycyjne andrzejki. To dzień wróżb i magii.

Marcel leje wosk przez dziurkę od kluczaOla we wróżkowej fotobudceWróżenie z butów w klasie trzeciejNell układa swój bucik wróżba z bucikami 

Czytaj więcej...

25 listopada wszystkie pluszowe misie mają swoje święto. W tym roku przypadało ono w sobotę, więc w naszej szkole obchodziliśmy je dzień wcześniej. Już od samego rana w szkole w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu pojawiały się pluszowe misie wraz ze swoimi opiekunami – przedszkolakami, uczniami z klas 1-3, a nawet z nauczycielami!

Dzieci z 1a ze swymi misiamiKLasa 1 b ze swoimi misiamiUczniowie klasy 2 ze swoimi misiamiPrzedszkolacy z Wonieścia z misiami

Czytaj więcej...

We wtorek 28 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień dla Ziemi, którego hasłem przewodnim było „Co mogę zrobić dla Ziemi nie tylko w dniu jej święta?”. W związku z tym wśród uczniów i nauczycieli modne stały się ubrania w kolorach naszej planety.

Filip podczas wykonywania zadaniaKrokodyl praca cuda z odpadówUczniowie klasy pierwszej uczą się segregować śmieci

Czytaj więcej...

21 listopada wolontariusze, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczestnicy koła artystycznego zorganizowali w naszej szkole kiermasz.

Świąteczne warsztaty artystyczne4 uczniów stoi za stolikami pełnymi ozdób świątecznychrodzice kupują ozdoby od uczniów

Czytaj więcej...

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Kultury. Uczniowie oraz nauczyciele, zachęceni przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza, włączyli się do wspólnej zabawy - przygotowali żółte stylizacje, które były symbolem optymizmu i radości. Przeprowadzono także głosowanie na najżyczliwszego kolegę/najżyczliwszą koleżankę w szkole. Po podliczeniu głosów okazało się, że wygrał Jan Mazurek z klasy 6a. Gratulujemy!

Dzieci z grupy 0b na tablicy życzliwościDzień Życzliwości i KulturyUczniowie klasy 1b z MinionkamiKlasa 3aW

Czytaj więcej...

21 listopada w Nietążkowie odbyły się rozgrywki gminne w halowej piłce nożnej klas 4-6.

Zwycięska drużyna ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

Przykład Wojtka i Oliwiera zaowocował tym, że do grona sportowców klasy drugiej dołączyli kolejni uczniowie.

Czworo sportowców z klasy drugiej prezentuje swoje medale

Czytaj więcej...

W listopadzie dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej rozmawiały o zdrowiu.

Higienistka pokazuje dzieciom zdrowe warzywa i owocePani pielęgniarka opowiada najmłodszym przedszkolakom jak dbać o zdrowie

Czytaj więcej...