23 stycznia, późnym popołudniem w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – rodzice, babcie, dziadkowie i inni przedstawiciele lokalnej społeczności. Celem tego zgromadzenia był udział w koncercie „Kolędy i nie tylko...”.

koncert kolęd1koncert kolęd4koncert kolęd6koncert kolęd9

Czytaj więcej...

Jak co roku w sali wiejskiej w Wonieściu, z inicjatywy sołtysa - pana Alfreda Splistesera – 19 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie „Babć i Dziadków” oraz zaproszonych gości, m.in.: Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla pana Wiesława Kasperskiego oraz Wicedyrektor Szkoły pani Lidii Jankowskiej.

dzień seniora1dzień seniora2dzień seniora3

Czytaj więcej...

W dniach 13-17 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

1234

Czytaj więcej...

plakat kolędowanie 2020

Włączamy się w akcję organizowaną przez Burmistrz Śmigla, Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska, RCKiK Poznań, Grupę Motocyklową „Wind Wolves”; jej celem jest pomoc Jankowi choremu na białaczkę.
W związku z tym w dniach od 20 -24 stycznia odbędzie się w naszej szkole zbiórka NOWYCH zabawek i gier dla Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.
Przyniesione dary należy umieszczać w oznaczonych kartonach w holu szkoły.

Izabela Włodarczak opiekun SKW

11 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w 101 rocznicę wymarszu Kompanii Śmigielskiej do Powstania Wielkopolskiego delegacja Samorządu Uczniowskiego w składzie: Martyna Dłużyk kl. 6a, Franciszek Czapla kl. 6b, Marta Szymańska kl. 7a uroczyście złożyła znicz przy pomniku na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu.

powstanie wielkopolskie

M. Schulz.

W dnach 9 -10 stycznia odbyły się dwugodzinne zajęcia z doradcą zawodowym panem Grzegorzem Kozakiem pracownikiem Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmej.

spotkanie z doradcą

Czytaj więcej...

kartka1a

 

I znowu kolejny rok za nami... Przyszedł czas Bożego Narodzenia, radosnego świętowania – kolędowania i składania sobie życzeń, ale również czas wystawiania Jasełek ukazujących wydarzenia z Betlejem.

DSC09592aDSC09594aDSC09633aDSC09595a

Czytaj więcej...

ozdoba19 grudnia 2019r. odbył się SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM LUB NIEMIECKIM. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego oraz niemieckiego poprzez muzykę w miłej, świątecznej atmosferze.

 

Czytaj więcej...