W dniach 20 - 22 marca uczniowie szkoły filialnej realizowali projekt edukacyjny „Zdrowa wiosna”. Miał on na celu uwrażliwienie uczniów na piękno budzącej się do życia przyrody, przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny oraz zwrócenie uwagi na zdrowe nawyki żywieniowe. Poza tym realizując działania w terenie, zachęcano uczniów do aktywnych form wypoczynku.

Gabrysia jako Pani WiosnaDominik prezentuje swoją domową hodowlę szczypiorku i rzeżuchyklasa 2 z wykonanymi przekąskami Wiosna na talerzuUczniowie klasy 3A podczas sadzenia kwiatówUczniowie sadzą przed szkołą cebulki żonkili

Czytaj więcej...

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z Przysieki i z Wonieścia uczciły ten dzień w sposób szczególny.
Wszyscy przyszli do szkoły w kolorowych strojach, z wiosennymi opaskami na głowach i kwiatami w rękach. Następnie udali się autobusem na śmigielski rynek na uroczyste powitanie wiosny, którego inicjatorem były: Burmistrz Śmigla i dyrektor śmigielskich przedszkoli.

Przedszkolaki z grupy 0aP witają wiosnę na śmigielskim rynku 2Przedszkolacy na śmigielskim rynku w oczekiwaniu na powitanie wiosny

Czytaj więcej...

Pierwszego Dnia Wiosny nasza szkoła zamieniła się w kolorową krainę. Od samego rana wszędzie można było spotkać uczniów w pięknych, wiosennych strojach. Taneczne przerwy oraz konkurencje sportowe cieszyły się powodzeniem i sprawiły wszystkim dużo radości.

Uczennice z 4a witają wiosnęUczennice z klasy 8a w wiosennych stylizacjachUczniowie z klasy 6b oraz 5a w wiosennych stylizacjachWspólna zabawaWiosenne spacery

Czytaj więcej...

Grupa uczniów w składzie: Piotr Banach, Filip Frąckowiak, Jakub Jóźwiak, Gabriel Juszczak, Bartosz Kaźmierczak, Antoni Nowak, Krzysztof Pawlak, Piotr Pawlik udała się do Śmigla na zawody sportowe. Po zaciętych, pełnych emocji, meczach chłopcy zajęli 5 miejsce. Mimo że nie udało im się stanąć na podium, wrócili zadowoleni, z nowymi doświadczeniami.

Reprezentacja uczniów klasy 8b podczas zawodów unihokeja w Śmiglu

Joanna Włodarczak

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w projekcie „Aktywni dla Pokoleń Start”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu.

Dziewczęta piszą brailem z mieszkańcami DPS z JarogniewicUczennice piszą brailem z mieszkańcami DPS z Jarogniewic

Czytaj więcej...

W marcu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Śmigla „Zostań mistrzem ortografii".

Uczestnicy konkursu ze szkoły w Starej Przysiece DrugiejAleksandra odbiera dyplom za zajęcie drugiego miejscaLaureaci konkursu ortograficznego ze szkół gminy Śmigiel

Czytaj więcej...

16 marca uczniowie klasy trzeciej: Alicja Stachowiak i Karol Brzeziński wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „W zaczarowanym świecie baśni Andersena”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Uczestniczyło w nim niemal trzydziestu reprezentantów klas trzecich szkół podstawowych powiatu kościańskiego.

Uczennica klasy trzeciej odbiera nagrodę w konkursieUczeń klasy trzeciej odbiera nagrodę w konkursie

Czytaj więcej...

14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby . W naszej szkole corocznie staramy się uhonorować „królową nauk” poprzez organizację Szkolnego Dnia Matematyki.

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia z klas czwartej, piątej, szóstej i ósmejPanorama miasta Pi

Czytaj więcej...

10 marca uczniowie klas ósmych: Martyna Wolff, Jakub Borowiak i Piotr Pawlik wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs na szczeblu gminnym rozgrywał się w szkole w Śmiglu.

Czytaj więcej...

10 marca po raz drugi gościliśmy w szkole edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. W zajęciach, których celem było rozbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami, wzięły udział dwie grupy uczniów z klas   4-6 oraz czworo nauczycieli.

uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat sztucznej inteligencjiuczeń klasy czwartej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów uczennica klasy czwartej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów

Czytaj więcej...