16 października na naszym kontynencie obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Uczniowie szkoły w Starej Przysiece Drugiej włączyli się w próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

DSC07660DSC07662DSC07667DSC07671

Czytaj więcej...

W szkole filialnej w Wonieściu odbyło się spotkanie z policjantem. Jego tematem było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu.

215

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, uczniów i wszystkich osób na co dzień związanych z edukacją.
W tym roku już w przeddzień tego święta, 13 października, wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej. Dyrektor p. Paweł Szymkowiak życzył zebranym sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Wręczył również nagrody wyróżniającym się pedagogom.

P1010152vP1010264vP1010311v

 

Czytaj więcej...

W środę 11 października naszą szkołę odwiedził specjalny gość. Najmłodsi uczniowie - dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1, 3a i 3b - uczestniczyli w spotkaniu z policjantem aspirantem Markiem Ludwiczakiem, któremu towarzyszył sierżant Pyrek.

1234

Czytaj więcej...

8 października, w sobotnie przedpołudnie niemal 40 uczestników z klas 0 – III reprezentowało naszą szkołę
w XXXII Biegach im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi.

12 3

Czytaj więcej...

Najmłodszej grupie przedszkolaków miniony tydzień upłynął pod znakiem warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, wykonywały prace plastyczne z nimi związane, śpiewały owocowe piosenki, bawiły się w „Pomidora”, 
a nawet uczyły się wierszyków.

1 2

Czytaj więcej...

10 października rusza V edycja Szkolnej Ligi Historycznej, konkursu skierowanego do uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum. W tym roku szkolnym tematyka konkursu będzie związana z przypadającą
w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pytania konkursowe oraz regulamin konkursu znajdują się na gazetce ściennej w sali nr 3 oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Zajęcia pozalekcyjne”.

Zapraszam do odkrywania historii.

Lidia Jankowska

29 września 2017r. świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który tradycyjnie obchodzony jest w ostatni piątek września.

1DTM 2DTM 3DTM

Czytaj więcej...

Inicjatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, z którą od kilku lat współpracujemy
i czynnie włączamy się w różne akcje pod ich patronatem.

Wolontariusze od połowy września zbierali szczoteczki i pasty do mycia zębów, które trafią do Fundacji
w Poznaniu, a następnie bezpośrednio do dzieci w Afryce.

1KPS 4KPS 5KPS

Czytaj więcej...

30 września 2017 r. w ramach XII Śmigielskiej Jesieni Turystycznej przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się rajd rowerowy do Bronikowa.

R1R2

 

Czytaj więcej...