19 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. Mimo że pogoda pokrzyżowała nam plany, udało się zrealizować działania korzystne dla ducha i ciała.

Wykonanie sałatki owocowej w wykonaniu klasy 8aGra Asertywnośc klasy 5aRecepta na zdrowie klasy 6bSportowe kóko i krzyżyk klas 8a i 8b

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że na ręce Dyrektor Szkoły Małgorzaty Pawłowskiej-Górnej zostały złożone podziękowania od Pana Alfreda Splistesera dla pracowników szkoły, nauczycieli i uczniów za współpracę i działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Treść podziękowań

17 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowych „Gry i zabawy klas 1-3”.

Uczniowie klasy 1 podczas wykonywania konkurencjiSrebrni medaliści z klasy 1Uczniowie klasy 2 nagrodzeni brązowymi medalami

Czytaj więcej...

Tradycyjnie w kwietniu odbywają się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Ortograficznego klas 2 i 3 „Mistrz Ortografii” i Gminnego Konkursu Matematycznego klas 2 i 3 „Mistrz Matematyki”.

Czytaj więcej...

13 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Starej Przysieki Drugiej wybrały się na wycieczkę do lasu w Racocie.

Dzieci i pani leśnik podczas spaceru po szkółce leśnejPani leśnik pokazuje przedszkolakom paśnik i tłumaczy do czego służyDzieci podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku 

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 22 maja 2023 r. rozpoczyna się postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2023/2024.

Czytaj więcej...

Rok 2023 ustanowiono Rokiem Mikołaja Kopernika. W związku z tym w szkole w Starej Przysiece Drugiej przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy to „Znamy wszystkie stolice świata”; drugi polegał na wykonaniu lapbooka tematycznego.

Laureaci konkursów w towarzystwie p.Danuty Kasztekan i dyrektor szkoły Małgorzaty Pawłowskiej Górnej na tle gazetki tematycznej o Mikołaju KopernikuWystawa prac uczniów lapbooki dotyczące życia i osiągnięć Mikołaja KopernikaGazetka tematyczna o Mikołaju Koperniku

Czytaj więcej...

W dniach 30 marca – 5 kwietnia obchodziliśmy Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie klas 4-8, dla uczczenia kolejnej rocznicy wydarzeń katyńskich, wykonali klasowe gazetki.

Napis KATYŃ utworzony przez uczniówGazetki klasowe o tematyce katyńskiejUczniowie prezentują napis PAMIĘTAMY KATYŃ

Czytaj więcej...

kartka2

W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu nauki Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców przygotowali niezwykłą niespodziankę. Naszą szkołę odwiedził zając wielkanocny. Sprawił on wiele radości nie tylko młodszym, ale również starszym uczniom.

Klasa 1a ze szkolnym zającem

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków, które otrzymaliśmy w tym dniu.

Magdalena Schulz