Tuż przed 1 listopada, a więc uroczystością Wszystkich Świętych wolontariuszki: Martyna Kubiak oraz Marta Frąckowiak wraz z opiekunkami udały się do Wonieścia na cmentarz, by uporządkować opuszczone groby.

Wolontariuszka Marta Frąckowiak podczas akcji zniczWolontariuszka z opiekunem zapalająć znicz na grobie powstańcajpg

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-7 do wzięcia udziału  w konkursie plastycznym "Świąteczna Pocztówka" organizowanym przez Urząd Miejski Śmigla.

Czytaj więcej...

27 października 2023 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

 Komisja WyborczaUczniowie klasy 5a podczas wyborówUczniowie podczas głosowania

Czytaj więcej...

W dniach 24-26 października uczniowie klasy 6a i 6b wyjechali na zajęcia do „Zielonej Szkoły” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Był to czas pełen wrażeń. Młodzież odkrywała fascynujący świat przyrody i naszej ojczyzny, podróżowała w przeszłość, zdobyła nowe umiejętności.

Klasa 6a w Muzeum Domu SzewcaKlasa 6b na zajęciach rozpalania ogniaUczniowie klasy 6b podczas przejażdżki drezynąUczniowie klas 6 na zajęciach malowania na drewnie 

Czytaj więcej...

„Książka żyje tyle razy, ile razy jest czytana”

W ramach współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Kościanie w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w filii w Wonieściu zbierano książki dla Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach.

Zebrane książki dla Domu Pomocy Społecznej w MościszkachPrzedstawiciel wolontariatu przekazujący książki w bilbiotece pedagogicznej w Kościanie

Czytaj więcej...

Pod koniec października szkoła w Starej Przysiece Drugiej oraz filia w Wonieściu włączyły się do akcji charytatywnej "Jabłuszko", której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński.

Akcja Jabłuszko w naszej szkoleJabłuszka w klasie 1aUczniowie z klasy 3aP

Czytaj więcej...

Uczniowie z klasy drugiej systematycznie dzielą się swoimi pasjami z innymi. Ostatnio zaprezentowały się dzieci, których hobby jest rysunek.

Malina ze swoim rysunkiemNikodem ze swoim rysunkiem

Czytaj więcej...

23 października uczniowie klasy drugiej wzięli udział w programie edukacyjnym „Kino Szkoła”.

Dzieci z klasy 2 przed projekcją filmu Nel i tajemnica kurokotaDzieci z klasy 2 podczas filmu Nel i tajemnica kurokota

Czytaj więcej...

We wrześniu i październiku dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III z Wonieścia oraz Przysieki odwiedziły las w Racocie.

Pani leśnik opowiada dzieciom o zwierzętach mieszkających w lesiePani leśnik pokazuje przedszkolakom paśnikUczniowie klasy trzeciej wykonują zadanie dotyczące warstw lasuUczniowie klas pierwszych i 3aW po zajęciach w lesie

Czytaj więcej...

W sobotę 21 października - mimo dość trudnych warunków pogodowych - pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły stawiła się na starcie pieszego rajdu do Bonikowa.

Uczestnicy rajdu podczas marszuUczestnicy rajdu ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...