W piątek 29 września grupa młodszych i starszych przedszkolaków udała się do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak jesieni.

J1 J2

Czytaj więcej...

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.


Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

26 września 2017 r. kolejny raz odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolnym odbyliśmy fascynującą podróż po Grecji.

DJO08DJO05ADJO01

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata – Polska 2017

Tradycyjnie już nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Ma ona na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci.

Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Przedszkolaki i uczniowie klas 1 i 3 obejrzeli film edukacyjny pt. „Bajka edukacyjna – proekologiczna”. W klasach zostały też przeprowadzone rozmowy dotyczące segregowania odpadów oraz recyklingu. Dzieci poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Na zajęciach świetlicowych przygotowano gazetkę tematyczną promującą hasła proekologiczne. Przedszkolaki z wychowawczynią wykonały plakat zachęcający do segregowania śmieci i zbiorki surowców wtórnych. Akcja była dobrą okazją do inicjowania działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Do działań włączono również rodziców. Rozpoczęto bowiem w szkole wielką zbiórkę makulatury, baterii oraz nakrętek plastikowych, które zostaną przekazane do ponownego przetworzenia.

sprzatanie1 sprzatanie2 

Wanda Olejnik

 

Ogłoszenie!

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” już po raz trzeci organizuje Akcję „Kup Pan szczotkę!”. Więcej szczegółów o akcji można przeczytać na stronie Fundacji

http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/221-kup-pan-szczotke.

Wolontariusze działający w naszej szkole proponują, aby dołączyć do akcji i pomóc dzieciom w Afryce uzyskać piękny uśmiech.

Do końca miesiąca można będzie przynosić szczoteczki i pasty do zębów (tylko NOWE!). Należy je zostawiać w holu szkoły. W październiku zebrane produkty zostaną policzone, spakowane do kartonu i wysłane do poznańskiej fundacji.

Fundacja Redemptoris Missio bardzo cieszy się, że dzieci i młodzież są chętni do współpracy.

Izabela Włodarczak

 

W tym roku powitaliśmy szkołę nieco później, bo dopiero 4 września.
W Starej Przysiece Drugiej uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej już o godz. 9.00. Pan Dyrektor powitał wszystkich, a szczególne serdeczne słowa skierował do najmłodszych dzieci, które w tym roku zaczynają swoją przygodę z nauką. Uczniowie klasy 3b w programie słowno-muzycznym wspominali wakacyjny czas i życzyli wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

2p1p p3

Natomiast w Wonieściu spotkaniu przewodniczyła wicedyrektor p. Małgorzata Pawłowska Górna, która w krótkim przemówieniu bardzo serdecznie przywitała zgromadzone dzieci. Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali krótką część artystyczną.

1 2 3
Życzymy wszystkim zapału do pracy oraz sukcesów, cierpliwości i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy.

                                                                                                                                                   Donata Kowalczyk

                                                                                                                                                   Renata Frąckowiak

Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r. o godz. 900 w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu.

 

               Plan dowożenia 4 września 2017...

Pierwsze zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych!

Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej informuje, że zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu rozpoczynają się od piątku 1 września 2017 r. według planu poszczególnych grup:

• w Starej Przysiece Drugiej od 8 do 12,
• w Wonieściu od 8.30 do 12.30.

               Plan dowożenia 1 września 2017...

Wakacje 2017

Po 10 miesiącach nauki i ciężkiej pracy nadszedł moment oczekiwany przez wszystkich – zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

P1000487P1000527P1000587P1000624

Czytaj więcej...