Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące.

Uczniowie klasy 3aP prezentują swoje praceUczniowie klasy pierwszej podczas Dnia Języka OjczystegoUczniowie klasy pierwszej uczestniczą w zabawie podczas Dnia Języka OjczystegoUczeń klasy pierwszej uczestniczy w zabawie podczas Dnia Języka Ojczystego

Czytaj więcej...

Najmłodsze przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat czytelnictwa.
Dzieci słuchały tekstów czytanych przez wychowawczynię, dowiedziały się, jak i gdzie powstają książki. Przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i o nich opowiadały. Tworzyły też własne książeczki i zakładki do nich.

Pani Marlena zapoznaje dzieci z czytelnią i pokazuje książki dla najmłodszychNajmłodsi poznają przyjaciela biblioteki szkolnej misia KubusiaPani bibliotekarka pokazuje jak należy wypożyczyć książkę

Czytaj więcej...

16 lutego uczeń klasy 6a Patryk Nadobnik i jego rodzice byli gośćmi Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Do spotkania doszło dzięki wzorowej postawie, jaką wykazał się Patryk.

 Patryk wraz z rodzicami podczas uroczystości w komendzie 002Patryk przyjmuje podziękowania od pani dyrektor

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariusza i SU zachęcają do włączenia się w kolejną akcję, która potrwa od 20 do 27 lutego 2023 roku. Tym razem będziemy pomagać seniorom.

Czytaj więcej...

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. To święto zakochanych kojarzone jest z sercami, czekoladkami, kwiatami, kolorem czerwonym oraz kartkami wysyłanymi do osób, które darzy się sympatią.

Dziewczęta na tle walentynkowej ściankiChłopcy z klasy piątej na tle walentynkowej ściankiDziewczęta z klasy piatej pozują na tle walenynkowej ścianki

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 20 lutego 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2023/2024.

Czytaj więcej...

27 stycznia odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie I okresu - wyników w nauce i zachowania uczniów z klas 4-8.

Wyróżnieni uczniowie z klasy 4a otrzymują dyplomy Wzorowego Ucznia 1Wyróżnieni uczniowie z klasy 5a otrzymują dyplomy Wzorowego UczniaWyróżnieni uczniowie z klasy 5b otrzymują dyplomy Wzorowego Ucznia

Czytaj więcej...

25 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej oraz wszystkich klas ze szkoły filialnej w Wonieściu wyjechały do Kościańskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”.

Najmłodsza grupa przedszkolna w oczekiwaniu na spektaklCzerwony Kapturek spotyka mieszkańców lasuCzerwony Kapturek i wilk 

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej w trosce o bezpieczeństwo uczniów poruszających się po drodze przeprowadzono akcję „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.

 Pani dyrektor informuje uczniów klasy czwartej o akcji „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.   Uczniowie klasy czwartej otrzymują odblaski z rąk zastępcy Burmistrz Śmigla pana Marcina JurgiPani dyrektor i zastępca Burmistrz Śmigla pan Marcin Jurga informują uczniów klasy piątej o akcji „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.   

Czytaj więcej...

Pomoce dydaktyczne zakupione w ramach "Laboratoriów Przyszłości" nie tylko rozwijają zdolności naszych uczniów, ale dostarczają im również wiele radości.  W styczniu najmłodsi uczniowie pokazali, jak kreatywnie można wykorzystać posiadany przez szkołę sprzęt.

Więcej informacji w zakładkach Laboratoria Przyszłości Stara Przysieka Druga oraz Laboratoria Przyszłości Wonieść