W środę 18 października oddziały przedszkolne ze Starej Przysieki Drugiej i z Wonieścia wybrały się do Kościańskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”.

Spotkanie Jasia i Małgosi ze SzczuremNajmłodsi Nell, Maja i Sofia podczas przedstawieniaKarolinka, Emilka i Selena z grupy 0 a

Czytaj więcej...

We wtorek 17 października społeczność szkolna stanęła do wyzwania, do którego nominował ją Urząd Gminy Śmigiel.

Uczniowie na boisku szkolnym 

Czytaj więcej...

W październiku przedszkolaki oraz dzieci z klasy 3W w Wonieściu miały okazję spotkać się z policjantami ze Śmigla. Towarzyszył im Pyrek - policyjna maskotka.

Policjant rozdaje dzieciom upominkiOdwiedziny policji w WonieściuPolicjant prezentuje wyposażenie do pracy

Czytaj więcej...

13 października 2023 r. w szkole podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Pasowanie na ucznia”.

Uczniowie klasy 1a po uroczystym pasowaniuUczniowie klasy 1b po uroczystym pasowaniuUczniowie klas pierwszych ślubują przed sztandarem szkoły

Czytaj więcej...

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie szkoły w Przysiece udali się na zajęcia oferowane przez „Zieloną Szkołę”, która znajduje się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. W dniach 10–12 października 35 dzieci z klas: 4a i 5a uczyło się trochę inaczej niż na co dzień.

Zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej w ChalinieUczniowie przed muzeum Dom SzewcaUczniowie zwiedzają Międzyrzecki Rejon Umocniony

Czytaj więcej...

9 października uczniowie kl. 5a szkoły w Starej Przysiece Drugiej wzięli udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez panią Monikę Wyszogrodzką-Bobrowską pracownicę OPS w Śmiglu. Celem spotkania było zwiększenie umiejętności rozpoznawania przez młodzież i reagowania na przemoc domową.

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć profilaktycznychUczniowie klasy piątej dyskutują na temat przemocyUczniowie podczas zajęć o przemocy w rodzinie

Czytaj więcej...

7 października, w sobotnie przedpołudnie, pochmurne niebo i wietrzna aura nie odstraszyły młodych biegaczy ani kibicujących im rodziców. 30 uczniów reprezentowało naszą szkołę w Biegu im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi.

Uczestnicy biegu ze szkoły w Starej Przysiece DrugiejAlan na podiumZwycięzcy biegu na podium

Czytaj więcej...

Podczas zajęć poświęconych zainteresowaniom i pasjom uczniowie klasy drugiej opowiadali o swoim hobby. Wśród prezentujących znaleźli się sportowcy: Wojciech Legierski i Oliwier Korbik.

Sportowcy z klasy 2aP ze swoimi trofeami

Czytaj więcej...

Nadeszła jesień; w ogrodach oraz sadach zrobiło się kolorowo. Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli październik od poznania „kuchennych tajemnic”. Zaprosili na zajęcia pielęgniarkę szkolną p. Agatę Szwarc, która opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania.

Pielęgniarka szkolna opowiada uczniom klasy drugiej o zdrowym odżywianiu

Czytaj więcej...

3 października uczniowie klasy trzeciej w filii w Wonieściu mieli okazję spotkać się z autorem książek dla dzieci i młodzieży - Marcinem Koziołem.

Uczniowie klasy trzeciej filii w Wonieściu z pisarzem Marcinem Koziołem

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.