7 kwietnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe.

Laureaci konkursu na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury

Czytaj więcej...

,,Nie podziwiając przyrody, każdy staje się jakby uboższy,
traci ważną dla człowieka wrażliwość"

Helena Bechlerowa

6 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1. i 2. ze szkoły filialnej w Wonieściu wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Oddział przedszkony z panią leśnik przy hotelu dla owadówZajęcia przyrodnicze z panią leśnikPieczenie kiełbas przy ognisku

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w Wonieściu i Przysiece na rok szkolny 2022/2023 dostępne są w siedzibie szkoły w Starej Przysiece Drugiej w budynku A.

31 marca 2022r. odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Zmagania objął swym patronatem Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Błażej Marta i Mateusz z dyplomami uczestnictwa w konkursie matematycznymFranek, Emanuel i Jakub z dyplomami uczestnictwa w konkursie matematycznymLaureaci konkursu matematycznego w towarzystwie Przewodniczącego Rady miejskiej Śmigla

Czytaj więcej...

Po łacinie „Prima Aprilis” oznacza dosłownie 1 kwietnia. To dzień, w którym, według zwyczaju, robi się żarty, celowo wprowadza się kogoś w błąd, oszukuje. Prima Aprilis jest obchodzony w wielu krajach na świecie, choć nie do końca wiadomo, skąd się wziął. Prawdopodobnie zaczął być popularny już w średniowieczu.

Primaaprilisowe przebrania uczniów klasy 2Uczniowie klasy 1 w dniu PRIMA APRILIS

Czytaj więcej...

Młodszym uczniom naszej szkoły marzec upłynął bardzo pracowicie - pod znakiem zdrowia i projektów z nim związanych.
W klasie 1 realizowano projekt „Zdrowo jemy i rośniemy”, w klasie 2 „Zdrowym być”, a w klasie 3 „Ekologiczna żywność i czysta przyroda zdrowia nam doda!”.

2aP Zajęcia pt. Ruch to zdrowie2aP Zajęcia z panią dietetyk na temat zdrowego odżywiania. Uczennica podczas wykonywania ćwiczeń 

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo

Przypominamy, że od 25 marca 2022 r. od godz.12:00
do 4 kwietnia 2022 r. do godziny 14:00 można składać Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu
Oświadczenie można pobrać ze strony szkoły w zakładce Rekrutacja oraz jest dostępne w holu budynku A w szkole w Starej Przysiece Drugiej.

Akcja „Wszystkie Kolory Świata” dobiegła końca. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i moc pracy włożonej w wykonanie lalek. Nasza placówka zasiliła konto Unicef kwotą 547 złotych.
Serdeczne podziękowania składamy paniom: M. Dwornik i A. Mazurek, dzięki którym zostaliśmy zaopatrzeni w materiał i wykroje. Dalej prace potoczyły się szybko: szycie ubranek, ozdabianie, nadawanie lalom indywidualnego charakteru i aktu urodzenia.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy kolejną akcję, która daje pomoc i szansę na przeżycie samotnym, opuszczonym psiakom z przytuliska w Koszanowie; swoim działaniem obejmuje ona całą gminę. Warto pokazać, że nie jest nam obojętny los zwierzaków, które nie mają stałego opiekuna. Zadbajmy o pełen brzuszek każdego psiaka!
Przy okazji zapraszamy do odwiedzania przytuliska, spojrzenia w psie oczy, zabrania psa na spacer. Może któryś skradnie Wasze serduszko i zyska przyjaciela?

Karmę mokrą i suchą zbieramy w holu szkoły do 14 kwietnia.

Co roku 22 marca obchodzony jest Dzień Wody. W naszej szkole upamiętniliśmy go razem z Polską Akcją Humanitarną. Celem akcji było zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że dostęp do czystej wody to prawo człowieka. Zwróciliśmy także uwagę na to, iż na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej i jesteśmy za to współodpowiedzialni.

Uczniowie klasy 3 prezentujący zwierzęta żyjące w wodzieUczniowie klasy 1W pozują do zdjęcia przebrani za krople wodyUczniowie klasy 2W na tle dekoracji związanej z Dniem Wody

Czytaj więcej...