Wykazy podręczników na rok szkolny 2013/2014 dostępne pod zakładką - Zestawy podręczników.

Plakat1

W środę 12 czerwca 2013 roku rozegrany został w Bronikowie tradycyjny gminny turniej dwóch ogni usportowionych klas IV i młodszych, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Wszyscy wykazali się sportową postawą. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły I miejsce. Chłopcy uplasowali się natomiast na II miejscu. Wszyscy byli dumni i szczęśliwi ze zdobytych medali.

1.200003 1.200004 1.200005

1.200006 1.200007

Maria Gąsiorowska

          Dnia 23 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II I III O NAGRODĘ BURMISTRZA ŚMIGLA. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych gminy Śmigiel.

gminny 011

Czytaj więcej...

          17 maja trzy uczennice: Oliwia Kopiejewska (IIa), Patrycja Maćkowiak (IIb) oraz Blanka Wawrzyniak (Ia) reprezentowały szkołę w powiatowym konkursie biologicznym „Z Botaniką Za Pan Brat". Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie. Największy sukces odniosła Oliwia Kopiejewska, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
         25 maja dwoje uczniów klasy VI: Miłosz Górny i Piotr Nowak reprezentowali szkołę w konkursie przyrodniczym „ W harmonii z przyrodą". Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 7 w Lesznie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zagadnień przyrodniczych, o Unii Europejskiej oraz umiejętnościami w zadaniach praktycznych. Gratulujemy!

S  BC71

Magdalena Szczepaniak - Krupa

          24 maja w naszej szkole odbył się Zdrowy Dzień Dziecka, będący podsumowaniem akcji „Maj miesiącem zdrowia”, realizowanej w ramach programu „Trzymaj formę”. Uczniowie 4-6 klas SP i G, w ramach akcji, wykonywali wiele zadań związanych z zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.

DD 131

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o przetargu na dowożenie uczniów do szkoły w roku szkolnym 2013/2014 i dokumenty do pobrania-zakładka "Przetargi"

          W konkursie ogłoszonym przez Szkolny Klub Wolontariusza w Śmiglu w ramach projektu „Oddaj z kości garść miłości" , realizowanego w ramach programu „Młody Obywatel" z Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, pod patronatem Urzędu Miasta Śmigla oraz we współpracy z Fundacją DKMS z Warszawy wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
          Z dumą informujemy, że w zmaganiach na logo kampanii pierwsze miejsce przypadło Jonaszowi Sroczyńskiemu z kl. 4 natomiast w konkursie na logo klubu wolontariusza drugie miejsce wywalczył Mateusz Przygodzki z kl.6.
       Uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów zwycięzcom dokonali: posłanka RP Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla Wiktor Snela, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, członek zarządu powiatu kościańskiego Feliks Banasik. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obraz 015 Obraz 022 Obraz 024

Izabela Włodarczak

Dzień Dziecka

          20 maja 2013 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej po raz pierwszy wypożyczali książki z biblioteki szkolnej.

pasowanie 028

Czytaj więcej...