7 marca uczniów klasy I szkoły podstawowej spotkała niespodzianka. W podróż do Książkolandii porwała ich załoga pirackiego okrętu.

I 002

Więcej informacji i zdjęć w zakładce Biblioteka. 

       We wtorek 25 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej i dzieci z oddziału przedszkolnego mogły uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pod tytułem: „Supełki - Strachy z szafy" w wykonaniu artystów Zespołu Teatralnego „Grupa T" z Torunia .
          Tematem głównym spektaklu było oswajanie lęków i strachu oraz wskazanie sposobów radzenia sobie ze stresem.

20140225 083304 20140225 083315 20140225 083331

     

Czytaj więcej...

          W czasie ferii dla uczniów gimnazjum przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich było „spotkanie" z grami planszowymi. Za pomocą gry Dixit Odyssey gimnazjaliści odkrywali na nowo magiczne przestrzenie, dali się ponieść wyobraźni, uważając jednocześnie, aby nie wpaść w pułapki zastawiane przez innych graczy. Razem wyruszyli na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów.

1 2 3 4

Czytaj więcej...

          Akcja „Pomagamy czworonogom" zakończona. W poniedziałek 17 lutego wolontariusze, za pośrednictwem pani Kamili Czamańskiej, przekazali zebraną karmę zwierzakom w przytulisku w Śmiglu. Zarówno zwierzaki jak i ich opiekunka ucieszyli się z podarunku.
     W akcji „Pomagamy czworonogom" wyróżnili się wolontariusze i członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej: Olga Michałowska, Kinga Kamińska, Weronika Mazurek oraz Sandra Mocek.
            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Izabela Włodarczak

         Ferie szybko mijają, ale w tym roku dla uczniów przygotowano w szkole wiele atrakcji. We wtorek 11 lutego uczniowie klas 0-3 bawili się na baliku karnawałowym. Jak widać, frekwencja i humory dopisały!

DSC 0972  DSC 0975  DSC 0982  DSC 0984

Czytaj więcej...

        Jeszcze w lutym ukaże się kolejny numer szkolnej gazety „Migawki spod Ławki". Już dzisiaj zachęcamy Was do zapoznania się z ostatnimi wydarzeniami. Będziecie mogli przeczytać o wizycie gościa zza granicy, poznać słynnego twórcę ludowego, dowiedzieć się o osiągnięciach sportowych, naukowych oraz działalności Waszych kolegów i koleżanek. Jak zwykle nie zabraknie rozrywki i humoru.

Redaktorzy „Migawek spod Ławki"

str000

          „Powstanie Wielkopolskie zawsze w pamięci...." - pod takim hasłem w dniach od 27 do 31 stycznia 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół włączyli się w obchody upamiętniające 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na korytarzu pojawiła się okolicznościowa instalacja, która nawiązywała do pomnika Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu.

IMG 5626 IMG 5608 IMG 5607 IMG 5602

Czytaj więcej...

Zaproszenie na zajęcia w ferie, zobacz szczegóły.

        Samorząd Szkoły Podstawowej wraz z Wolontariuszami SP i Gimnazjum ogłaszają zbiórkę żywności i akcesoriów dla psów ze schroniska w Śmiglu. Prosimy o karmę suchą i w puszkach. Potrzebne są także: ręczniki, obroże, smycze.
          Wszystkie wymienione akcesoria muszą być nowe; dołączamy do nich dowód zakupu (np. paragon lub metkę produktu). Produkty można zostawiać w kartonach znajdujących się w budynkach A i B na górnych korytarzach.

Zbiórka trwać będzie w dniach 27.01 – 31.01.2014 r.
Za wszystkie dary dziękujemy!

Samorząd Szkoły Podstawowej oraz Wolontariusze SP i Gimnazjum