23 stycznia 2014 roku nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Śmigiel w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum.
    W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje czterech szkół z gminy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym". Wszystkie mecze był bardzo zacięte, każdy zespół chciał być najlepszy. Dziewczyny charakteryzowała wielka wola walki i zwycięstwa. 

1.200001 1.200006 1.200007

Czytaj więcej...

          W piątek, 24 stycznia 2014 roku, podsumowano I semestr roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor Szkoły wręczył uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie dyplomy "Wzorowy uczeń".
Wśród gimnazjalistów byli to: Miłosz Górny, Piotr Nowak, Wiktoria Teska, Małgorzata Rzepka, Oliwia Kopiejewska, Julia Michalak, Patrycja Maćkowiak i Marcelina Jędrczak. Natomiast ze szkoły podstawowej wyróżniono: Klaudię Korbik, Witolda Galusa, Kacpra Cielebąka, Joannę Glapiak, Natalię Szymańską, Jonasza Sroczyńskiego, Adama Stryjakowskiego i Natalię Szeszułę.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I 002 I 005

          Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza" już ponad 10 lat. W tym roku uczniowie gromadzili drobne monety od 25 listopada do 10 grudnia 2013 r.
     Zbiórki przeprowadzono we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Młodsi uczniowie zebrali łącznie 566,09 zł (zwyciężyła klasa pierwsza, która zgromadziła 206,98 zł, na drugim miejscu uplasowała się klasa druga z sumą 120,07 zł, a na trzeciej pozycji znalazła się klasa trzecia, która uzbierała 71,97 zł). Gimnazjalistom zaś udało się uzyskać kwotę 192,04 zł (najwięcej - 50,39 zł - zebrała klasa 2a, natomiast najliczniejszym zbiorem monet groszowych - 1813 szt. - może pochwalić się klasa 1a).
          Dziękujemy za otwarte serca i gratulujemy udanej akcji!

G 002 G 006 

Maria Ratajczak, Lidia Jankowska

          W niedzielę 5 stycznia 2014 roku do sali wiejskiej w Wonieściu na obchody Dnia Seniora zaproszeni zostali najstarsi mieszkańcy wioski. Wśród przybyłych gości znaleźli się również Burmistrz Gminy Śmigiel – pan Wiktor Snela oraz Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej – pan Paweł Szymkowiak.
      Imprezę rozpoczął sołtys wsi Wonieść, który złożył życzenia noworoczne wszystkim zebranym; później tradycyjnie przełamano się opłatkiem. Czas spotkania umilił śpiew kolęd w wykonaniu chórku szkolnego, któremu przewodniczył pan Michał Dolata oraz Jasełka przygotowane przez przedstawicieli koła polonistycznego i uczniów klasy III SP.

IMG 0622 IMG 0624 IMG 0626 IMG 0640

Marlena Maria Stróżyńska

ŻyczeniaBN 2013

          W piątek 20 grudnia 2013 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu świątecznym. Uczestnicy koła polonistycznego oraz przedstawiciele klasy 3 SP przygotowali przedstawienie, które przeniosło wszystkich widzów do czasów Adama i Ewy, a następnie ukazało wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Występom towarzyszył chór szkolny; kolędę po angielsku odśpiewali również najmłodsi uczestnicy koła języka angielskiego.
          Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2014 pan dyrektor Paweł Szymkowiak złożył życzenia wszystkim zebranym.

J 028 J 043 J 047 J 065

Marlena Maria Stróżyńska

          Święta Bożego Narodzenia obchodzone są w wielu miejscach na świecie, jednak nie wszędzie w tym samym czasie, co w Polsce i nie wszędzie w taki sam sposób.
          W prezentacji szkolnego kółka geograficznego przedstawiliśmy ciekawostki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Odpowiedzieliśmy również na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego niezwykłego czasu.

Katarzyna Główczak

Prezentacja uczniów

         Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza grupa wolontariuszek z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie.
        Przybyli tam przedstawiciele wielu szkół, którzy zaprezentowali swoją działalność w zakresie prowadzonego wolontariatu. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Kamińska, Olga Michałowska, Weronika Mazurek, Sandra Mocek, Anita Sroczyńska, Paulina Biała, Wiktoria Białas, Patrycja Kozłowska, Paulina Sieracka, Blanka Wawrzyniak oraz Dagmara Kowalska.

wolontariat 009 wolontariat 021 wolontariat 029 

Czytaj więcej...

          25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego ze Starej Przysieki Drugiej oraz filii w Wonieściu także świętowały razem ze swoimi misiami. W tym roku ogłoszono dwa konkursy związane z tym niezwykłym dniem. Ich finał odbył się 25 listopada.
          Od 16 grudnia 2013 r. w czytelni biblioteki szkolnej można oglądać wystawę prac wykonanych podczas tego święta.

miś 004 miś 062 DSC03770

Czytaj więcej...

          W naszej szkole, jak co roku, organizujemy zbiórkę dla potrzebujących. Odbędzie się ona w dniach od 10 do 13 grudnia. Przyniesione dary prosimy składać w oznaczonych kartonach w holu szkoły. Zbierane będą:
         • Środki czystości (płyny do naczyń, proszki do prania, ściereczki, mydła, pasty do zębów itp.)
         • Artykuły piśmiennicze (zeszyty, długopisy, kredki, ołówki, plasteliny, blok rysunkowe, papier kolorowy itp.)
         • Artykuły spożywcze (ryż, kasza, makarony, cukier, mąka, przyprawy, płatki śniadaniowe, herbata, kawa, słodycze, budynie, kisiele itp.).
Wszystkich gorąco zachęcamy do dzielenia się z innymi.

Wolontariat