W konkursie ogłoszonym przez Szkolny Klub Wolontariusza w Śmiglu w ramach projektu „Oddaj z kości garść miłości" , realizowanego w ramach programu „Młody Obywatel" z Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, pod patronatem Urzędu Miasta Śmigla oraz we współpracy z Fundacją DKMS z Warszawy wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
          Z dumą informujemy, że w zmaganiach na logo kampanii pierwsze miejsce przypadło Jonaszowi Sroczyńskiemu z kl. 4 natomiast w konkursie na logo klubu wolontariusza drugie miejsce wywalczył Mateusz Przygodzki z kl.6.
       Uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów zwycięzcom dokonali: posłanka RP Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla Wiktor Snela, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, członek zarządu powiatu kościańskiego Feliks Banasik. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obraz 015 Obraz 022 Obraz 024

Izabela Włodarczak

Dzień Dziecka

          20 maja 2013 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej po raz pierwszy wypożyczali książki z biblioteki szkolnej.

pasowanie 028

Czytaj więcej...

         Akcja „Pomagamy czworonogom” zakończona. W poniedziałek 20 maja Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej przekazał zebraną karmę zwierzakom w przytulisku w Śmiglu. Organizatorzy i pomysłodawcy zbiórki poprosili o pomoc rodziców i dostarczyli zebraną karmę do schroniska. Dar przekazano pani Marlenie Nowak–Białej, która jest wolontariuszką i opiekuje się psiakami. Zarówno zwierzaki jak i ich opiekunka ucieszyli się z podarunku. 
          W akcji „Pomagamy czworonogom” wyróżnili się uczniowie klasy szóstej i członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej: Wiktoria Domagała i Mikołaj Milarski. Z pomocą państwa Przygodzkich zadanie zostało pomyślnie zrealizowane. Dziękujemy! 
 
 
karma 002 karma 005
 
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Maria Ratajczak
          17 maja 2013 roku na Orliku w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt szkół podstawowych, w których uczestniczyły nasze uczennice. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” i nasze dziewczyny rozegrały mecze z drużynami  z Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Uległy tylko drużynie ze Śmigla i dzięki temu uplasowały się na II miejscu. Zawody przysporzyły wiele radości oraz obfitowały w różne zaskakujące sytuacje, jednak wszystkie były bardzo zacięte. 
1.200001 1.200002 1.200003 1.200004
1.200005 1.200006 1.200007
Maria Gąsiorowska

          15 maja 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wzięli udział w internetowych potyczkach dla młodzieży z klas V i VI zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:
z klasy Vb – Natalia Szeszuła, Adam Rosiński i Jędrzej Żurek,
z klasy VI – Miłosz Górny, Mateusz Przygodzki i Paweł Stachowiak.
          Zadaniem drużyn było zaplanowanie 3-dniowej wycieczki na podstawie informacji wyszukanych w określonym czasie w Internecie. Przedstawiciele drużyn losowali zestawy pytań, do których wyszukiwali odpowiedzi. Ocenie podlegały czas i rzetelność informacji. Po wyszukaniu wiadomości przedstawiciel drużyny prezentował wyniki oraz podawał, z jakich stron internetowych korzystała drużyna, szukając informacji.
W internetowych potyczkach drużyny z naszej szkoły zajęły dwa pierwsze miejsca:
I miejsce - drużyna z klasy VI
II miejsce – drużyna z klasy Vb.
          Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy!

Zdjęcie0882 Zdjęcie 0891 Zdjęcie0888 Zdjęcie0919

Marlena Anna Stróżyńska

          10 maja uczniowie z klas 0-III szkoły podstawowej wzięli udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Książeczki z Tuwimowej półeczki” i była związana z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2013 rokiem Juliana Tuwima.

W krainie basni 004 W krainie basni 005 W krainie basni 007 W krainie basni 010

Czytaj więcej...

          10 maja 2013r. troje uczniów z klasy szóstej: Ilona Kochanek, Piotr Nowak i Mateusz Przygodzki reprezentowało szkołę na finale Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie, pod hasłem: „Jestem mistrzem matematyki”. Niespodziankę sprawili: Mateusz Przygodzki, który zajął piąte miejsce oraz Piotr Nowak, który otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

Magdalena Jąder

          14 maja 2013 roku w Kościanie rozegrano indywidualne mistrzostwa  w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców klas gimnazjalnych, w których wzięły udział uczennice naszej szkoły. Po eliminacjach gminnych był to już etap powiatowy. Wśród licznej grupy młodych lekkoatletów z całego powiatu kościańskiego dziewczyny zaprezentowały swe umiejętności w konkurencjach biegowych i technicznych: w biegu na 100 m – Aleksandra Stróżyńska i Wiktoria Białas, w pchnięciu kulą – Anna Lorke i w skoku w dal – Paulina Sieracka.
          Największy sukces odniosła jednak nasza sztafeta 4x100m w składzie: Aleksandra Stróżyńska, Wiktoria Białas, Jagoda Gbiorczyk i Anna Mazurek. Dziewczyny zostały wicemistrzyniami powiatu kościańskiego. Gratulujemy!
1.200001 1.200002 1.200004 
1.200005 1.200006 1.200007 1.200008
Maria Gąsiorowska

          Dnia 30 kwietnia uczniowie Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej spotkali się na apelu  z okazji przypadającej 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
    Uczniowie klasy 2a i 3 gimnazjum zaprezentowali krótki program artystyczny przedstawiający ówczesną sytuację Rzeczpospolitej: jak doszło do „rozdarcia” kraju oraz jak poprzez zapisy w konstytucji próbowano go ratować. Apel uświetnił również występ chóru szkolnego oraz występ uczennic klasy 6 grających na flecie. Na zakończenie Dyrektor przypomniał o wadze święta i zwrócił uwagę na wymowne znaczenie gestu rozdarcia mapy.

Obraz 001 Obraz 002 Obraz 003 Obraz 004

Obraz 006 Obraz 010 abc Obraz 012 

Obraz 013 Obraz 016 Obraz 017 Obraz 019

Mariusz Wawrzeniecki