W październiku odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Więcej informacji w zakładce Samorząd Uczniowski.

          Zgodnie z tradycją gimnazjum 14 października jest dniem „Otrzęsin" dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku, aby przyjąć do „braci gimnazjalnej" uczniów klas pierwszych, poddano ich różnym próbom. Sprawdzano umiejętności plastyczne - uczniowie rysowali portret wychowawcy; musieli również wykazać się wiedzą o szkole czy próbą sprawności fizycznej. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja, w której młodzież mogła zaprezentować umiejętności taneczne.
          Po zakończonych próbach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

M 036 M 057 M 094 M 112

Lidia Jankowska

          Jak co roku 14 października pierwszoklasiści, po uroczystym ślubowaniu, zostali pasowani przez dyrektora Pawła Szymkowiaka na uczniów naszej szkoły. Zanim jednak to nastąpiło, kandydaci musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin; oceniani byli przez Króla i Królową Wiedzy. W role tych ostatnich wcielili się uczniowie klasy trzeciej.
              Tuż po części oficjalnej maluchy otrzymały dyplomy, birety i kuferki pełne upominków.

M 154 M 157 M 160 M 183 

Donata Kowalczyk

          Mglisty, sobotni poranek 18 października 2014 roku nie nastrajał do spacerów po lesie, a mimo to grupa 22 uczniów Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej pod opieką pań: Marii Ratajczak, Donaty Kowalczyk i Marioli Frąszczak dotarła w dobrych nastrojach na metę rajdu turystycznego w Bonikowie.

006 009 043 044

Czytaj więcej...

          16 października ponad 40 uczniów szkoły w Starej Przysiece Drugiej przyłączyło się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wspólnie z innymi instytucjami z całego kraju podjęli próbę ustanowienia nowego rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

IMG 7128 DSC 0196 DSC 0218 IMG 7116

Czytaj więcej...

          W szkole filialnej w Wonieściu odbyło się pasowanie na ucznia. Do grona uczniów szkoły przyjęte zostały dzieci z klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie starszych klas powitali gości, dyrekcję szkoły, rodziców i nauczycieli. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie. Uczniowie z przejęciem wypowiadali słowa przysięgi "... będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."
          Na koniec aktu pasowania na ucznia dokonała pani wicedyrektor.

DSC 0177 DSC 0179 DSC 0186 DSC 0189

Krystna Szklarska

          14. października urodziny obchodzi znany bohater książek dla dzieci - Kubuś Puchatek. Uczniowie klasy II poznali przygody sympatycznego misia, pracując na zajęciach z lekturą „Kubuś Puchatek".

DSC 0222 DSC 0232

Czytaj więcej...

          Uczniowie klasy II w październiku uczyli się, w jaki sposób należy pisać listy. Rozmawiali o pracy listonosza. Dowiedzieli się, gdzie znajduje się najbliższy Urząd Pocztowy i w jaki sposób ludzie komunikowali się na przestrzeni lat. W ramach utrwalenia i sprawdzenia wiadomości każdy uczeń napisał list. Zadania polegały na wykonaniu kartki pocztowej, napisaniu kilku zdań i poprawnym zaadresowaniu kopert. Najwięcej radości sprawiło uczniom wrzucanie listów do skrzynki pocztowej.

DSC 0149 DSC 0155

Renata Frąckowiak

          W sobotę 11.10.2014 r. grupa uczniów z klas: I gimnazjum i VI szkoły podstawowej, pod opieką p. K. Czamańskiej i p. K. Główczak, uczestniczyła w rajdzie rowerowymdo Morownicy.

DSC03411 DSC03432 DSC03442 DSC03497

Czytaj więcej...

       Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników naszej szkoły do obejrzenia wystawy poświęconej rozstrzelanym w 1939 roku mieszkańcom ziemi śmigielskiej.
              Ekspozycja przygotowana została w ramach obchodów 75.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Lidia Jankowska