Dnia 30 kwietnia uczniowie Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej spotkali się na apelu  z okazji przypadającej 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
    Uczniowie klasy 2a i 3 gimnazjum zaprezentowali krótki program artystyczny przedstawiający ówczesną sytuację Rzeczpospolitej: jak doszło do „rozdarcia” kraju oraz jak poprzez zapisy w konstytucji próbowano go ratować. Apel uświetnił również występ chóru szkolnego oraz występ uczennic klasy 6 grających na flecie. Na zakończenie Dyrektor przypomniał o wadze święta i zwrócił uwagę na wymowne znaczenie gestu rozdarcia mapy.

Obraz 001 Obraz 002 Obraz 003 Obraz 004

Obraz 006 Obraz 010 abc Obraz 012 

Obraz 013 Obraz 016 Obraz 017 Obraz 019

Mariusz Wawrzeniecki

          Dnia 24.04.2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie, odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O Złote Pióro Mistrza Ortografii” dla klas II-III edukacji wczesnoszkolnej.
          W konkursie udział wzięli przedstawiciele szkół powiatu kościańskiego, w tym i uczniowie naszej szkoły. Do rozgrywek przystąpili reprezentanci Szkoły Filialnej w Wonieściu, z klasy  III – Michalina Rzepka, z klasy II – Krzysztof Bartkowiak.
          Miło nam poinformować, że Michalina Rzepka zajęła  III miejsce wśród uczniów kl.III. Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonali obecni na uroczystości przedstawiciele władz samorządów powiatu kościańskiego: Wicestarosta Kościański Edward Strzymiński, Burmistrz Gminy Czempiń Dorota Lew-Pilarska, Burmistrz Miasta Kościana Michał Jurga oraz Sekretarz Śmigla Maciej Wiśniewski. Wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy!
 
DSC05307 DSC05308 DSC05313
Renata Frąckowiak
          16 kwietnia 2013 roku odbyły się w Czaczu gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym klas VI i młodszych. Zawody zgromadziły młodych lekkoatletów ze szkół w Starym Bojanowie, Czaczu i Starej Przysiece Drugiej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców.
          Każdy uczestnik zawodów startował w czterech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg długi (dziewczynki – 600m, chłopcy – 1000m). Po zaciętej rywalizacji drużynowej dziewczynki zajęły II miejsce, chłopcy uplasowali się na III miejscu. Najwięcej punktów dla drużyny dziewcząt zdobyła Paulina Przybylska, dla drużyny chłopców Tobiasz Biały. 
Składy drużyn:
Dziewczęta: Paulina Przybylska, Klaudia Kurzawska, Weronika Mazurek, Sandra Mocek, Kinga Kamińska, Olga Michałowska.
Chłopcy: Oskar Adamczak, Tobiasz Biały, Mikołaj Milarski, Mateusz Przygodzki, Szymon Szymański.  


1.200001 1.200002 1.200003 1.200004

 Maria Gąsiorowska

        Samorząd Szkoły Podstawowej organizuje zbiórkę żywności i akcesoriów dla psów ze schroniska w Śmiglu. Prosimy o karmę suchą i w puszkach. Potrzebne są także: ręczniki, obroże, smycze.

         Wszystkie wymienione akcesoria muszą być nowe i posiadać dowód zakupu (np. paragon lub metkę produktu). Wszystkie produkty można zostawiać w kartonach znajdujących się w budynkach A i B na górnych korytarzach. 

 

Zbiórka trwa w dniach 23.04 – 30.04.2013 r.
Za wszystkie dary bardzo dziękujemy!

 

Samorząd Szkoły Podstawowej

 

          20 kwietnia 2013 roku grupa 27 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: M. Ratajczak, D. Kowalczyk i M. Gąsiorowskiej brała udział w rajdzie pieszym z metą w Świńcu. Organizatorem rajdu był kościański oddział PTTK. Najpierw piechurzy dotarli autokarami do drogi łączącej Choryń z Wławiem. Następnie pieszo pokonaliśmy trasę długości ok. 6 kilometrów docierając do Świnca. Po drodze, we Wławiu mogliśmy podziwiać figury zwierząt wykonane z kamienia polnego. Na mecie rajdu dla każdego uczestnika przewidziano okolicznościowy znaczek, tradycyjną grochówkę oraz przeprowadzono konkursy sportowo – rekreacyjne i konkurs krajoznawczy.

1.200001 1.200003 1.200004 1.200005 

1.200006 1.200007 1.200008 1.200009 

1.200012 1.200011 1.200010

Maria Gąsiorowska

       13 kwietnia 2013 roku na stadionie hippicznym w Racocie odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Jak co roku impreza ta połączona została z inauguracją „Dni Olimpijczyka”, a słoneczna pogoda zgromadziła amatorów biegania z wielu szkół. Uczniowie ścigali się w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.
             Biegi w Racocie są również doskonałą okazją do spotkań z olimpijczykami. Tym razem był to szermierz Sławomir Mocek.
         Zawsze jesteśmy obecni na biegach w Racocie. Tym razem naszą szkołę reprezentowała nieliczna grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. M. Gąsiorowskiej i p. B. Zandeckiego. Wszyscy uczniowie ukończyli swoje biegi otrzymując pamiątkowy dyplom i drożdżówkę.

1.200001 1.200002 1.200003 

1.200004 1.200006 

1.200005 

Maria Gąsiorowska

          W dniach 8 – 12. 04. 2013 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tygodnia poświęconego ofiarom Katynia.

DSCF1609

Czytaj więcej...

            9 kwietnia br. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy. Uczestnicy (klasy 4-6 SP) zebrali się w czytelni naszej biblioteki, by tam zaprezentować swe umiejętności wyraźnego i wyrazistego czytania. Najliczniej dopisali uczniowie klasy 4. W sumie w konkursie wzięło udział 15 osób. Każda z nich przedstawiła wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej fragment prozy lub poezji. Poziom występów był dość wyrównany, jednak zdecydowanie najlepiej wypadły trzy uczennice. Pierwsze miejsce zajęła Estera Czaińska z klasy 4, na drugiej pozycji znalazła się Maja Sroczyńska z klasy 6. Trzecia lokata przypadła Marioli Stróżyńskiej z klasy 4.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

 

Organizatorki konkursu:

Marlena Maria Stróżyńska

Magdalena Zapłata

Marlena Anna Stróżyńska

 

 

konkurs czyt. 006 Zdjęcie0800 Zdjęcie0802

Zdjęcie0803 Zdjęcie0806

            W dniu 21 marca 2013 roku, w pierwszy kalendarzowy dzień wiosny, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum bawili się doskonale! Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaproponował uczniom „muzyczne” przerwy.

            Dziewczęta z klasy 3 gimnazjum zaprosiły wszystkich do tańca w rytmie „Zumby”, a koleżanki z klas pierwszych gimnazjum przedstawiły swoje układy taneczne, one także zaprosiły do wspólnego tańca. Kto nie tańczył, mógł słuchać muzyki w różnych stylach. Taniec jednak zdobył zwolenników i pod koniec dnia tańczyło naprawdę wielu.

            W tym dniu obowiązywał kolorowy strój, można było popisać się ciekawą fryzurą, z głośników płynęła radosna muzyka, piosenki o wiośnie miały przywołać ją

i sprawić, aby nastała już prawdziwa, ciepła i pachnąca.

            W tym dniu rozstrzygnięto również klasowe konkursy. W gimnazjum konkurs na najładniejszą Panią Wiosnę i gazetkę pt. „Łąka wiosną”, a w szkole podstawowej „Kurczak w…”. Konkursy zostały nagrodzone dyplomami i słodyczami.

            Natomiast najmłodsi uczniowie naszej szkoły poszli na spacer i kolorowo przybranymi gałązkami wołali wiosnę, aby już przyszła.

            Stęsknieni słońca i zieleni wszyscy bawili się i w ten sposób przywoływali prawdziwą wiosnę. Myślę, że ten dzień pozostanie w pamięci uczniów, a wiosna przyjdzie już wkrótce w pełnej krasie!


                                                                                                                      Maria Ratajczak

 

 

 

 Dzień Wiosny 002 Dzień Wiosny 010 Dzień Wiosny 012 Dzień Wiosny 055

Dzień Wiosny 056 Dzień Wiosny 058 Dzień Wiosny 065 Dzień Wiosny 068

          Zakończyła się realizacja projektów edukacyjnych w klasach drugich naszego gimnazjum. W związku z tym od 18-22 marca, podczas „Tygodnia Projektów”, nastąpiła prezentacja ich kilkumiesięcznej pracy. Uczniowie klas II  zaprezentowali dziewięć projektów edukacyjnych pt. „Przygotowujemy pokój dla dziecka”, „Rola witamin w życiu dziecka”, „Ważne dni w życiu dziecka - Święta Wielkanocne”, „Prawa dziecka, prawa człowieka”, „Dziecko wczoraj i dziś”, „Niemieckie bajki dla dzieci”, „Czas wolny dziecka dawniej i dziś – więcej różnic czy podobieństw”, „Dziecko bezpieczne w internecie”, „Dziecko w świecie zabawek”. W pierwszym dniu „Tygodnia Projektów” uczniowie przedstawiali owoce swojej pracy przed dyrekcją, nauczycielami, opiekunami projektów, rodzicami oraz swoimi kolegami, co dla niektórych było mocno stresujące, ale też mobilizujące do zachowania powagi, właściwego zaprezentowania swojej pracy, uważnego wysłuchania swoich kolegów. Prawie wszyscy uczniowie dostosowali się też do wymogu odświętnego stroju tego dnia. Wszyscy w skupieniu obejrzeli przygotowane przez zespoły projektowe prezentacje multimedialne z ustnym komentarzem, plakaty, własnoręcznie wykonane zabawki, album, pokaz mody, bajkę w języku niemieckim oraz wystawę owoców i warzyw, a także gry i zabawy takie jak „klasy” czy „pajac”. Oglądający mieli możliwość pobawienia się nietypowymi zabawkami, jak również skosztowania pysznej „Babki Wielkanocnej” oraz soczystych warzyw i owoców. W kolejnych dniach tj. do 22 marca w holu szkoły zostały wyeksponowane plakaty, gazetki ścienne i wystawy tematyczne. Wszystkim uczniom, serdecznie gratulujemy. 

 

 luty 022 luty 021 luty 025

luty 085 luty 113 luty 128

 

 

Koordynator projektów Izabela Włodarczak