25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego ze Starej Przysieki Drugiej oraz filii w Wonieściu także świętowały razem ze swoimi misiami. W tym roku ogłoszono dwa konkursy związane z tym niezwykłym dniem. Ich finał odbył się 25 listopada.
          Od 16 grudnia 2013 r. w czytelni biblioteki szkolnej można oglądać wystawę prac wykonanych podczas tego święta.

miś 004 miś 062 DSC03770

Czytaj więcej...

          W naszej szkole, jak co roku, organizujemy zbiórkę dla potrzebujących. Odbędzie się ona w dniach od 10 do 13 grudnia. Przyniesione dary prosimy składać w oznaczonych kartonach w holu szkoły. Zbierane będą:
         • Środki czystości (płyny do naczyń, proszki do prania, ściereczki, mydła, pasty do zębów itp.)
         • Artykuły piśmiennicze (zeszyty, długopisy, kredki, ołówki, plasteliny, blok rysunkowe, papier kolorowy itp.)
         • Artykuły spożywcze (ryż, kasza, makarony, cukier, mąka, przyprawy, płatki śniadaniowe, herbata, kawa, słodycze, budynie, kisiele itp.).
Wszystkich gorąco zachęcamy do dzielenia się z innymi.

Wolontariat

          5 grudnia uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wraz z nauczycielkami: p. Donatą Kowalczyk, p. Ewą Kramer-Cholewińską i p. Marleną Anną Stróżyńską wzięli udział w spotkaniu autorskim online zorganizowanym przez serwis MiMamo.pl w ramach kampanii promującej czytelnictwo „Włącz książkę Włącz czytanie".

spotkanie 002 spotkanie 013 spotkanie 004

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE św mikołaj002

          Dnia 15 listopada 2013r. grupa gimnazjalistów brała udział w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez gościa z Hiszpanii - Enrique Castillo, który przyjechał do Polski w ramach wymiany międzynarodowej programu ,,Młodzież w działaniu - Akcja 2 - Wolontariat Europejski".

Obraz 123 Obraz 125 Obraz 130 Obraz 139

Czytaj więcej...

          Już tradycyjnie nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek gminnych w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. W spotkaniu udział wzięły trzy zespoły: Czacz, Stare Bojanowo i Stara Przysieka Druga. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a czas gry wyznaczono na 2 x 10 min.

Obraz 087 Obraz 095 Obraz 096 Obraz 099

Czytaj więcej...

         W listopadzie tradycyjnie już odbyły się Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięły drużyny z Czacza, Starego Bojanowa, Śmigla, Bronikowa, Krzywinia, Oborzysk Starych, Kościana, Borowa i Starej Przysieki Drugiej.
          Cały konkurs stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych i emocjonujących spotkań oraz niespodziewanych zwrotów akcji.
         Ze składem poszczególnych drużyn, szczegółami meczów i ich wynikami można zapoznać się w zakładce osiągnięcia uczniów.

         Dnia 22 października 2013r. oraz 12 listopada 2013r. grupa gimnazjalistów pod opieką pań: M. Ratajczak i M. Schulz uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach ,,Skąd? Dokąd? – Przystanek Śmigiel'' w Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Zajęcia prowadzone przez Enrique Castillo (Hiszpania), Maka Chakhnashvili (Gruzja), Samuel Lamptey (Ghana), Abra Millicent Osei (Ghana) miały na celu rozwijanie tolerancji, otwartości na inne kultury oraz umiejętności językowych.

DSCF0843 DSCF0841 DSCF0838 DSCF0831

Czytaj więcej...

          Dnia 12 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez p. L. Jankowską, p. Z. Kolasę, p. M.Schulz oraz uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

Obraz 013 Obraz 018 Obraz 026 Obraz 029 

Czytaj więcej...

     9 listopada 2013 roku organizatorzy IX Kościańskiego Półmaratonu i jego główny sponsor, firma Coccodrillo, zaprosili najmłodszych mieszkańców powiatu kościańskiego do wspólnego biegania.
       Grupa 35 uczniów naszej szkoły pod opieką p. D. Kowalczyk, p. M. Gąsiorowskiej i p. B. Zandeckiego zaznaczyła również swój udział w „Święcie Biegania z Coccodrillo". Pogoda dopisała; wszyscy bardzo dzielnie walczyli w swoich kategoriach wiekowych na różnych dystansach.

1.200001 1.200002 1.200004  

Czytaj więcej...