W Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej w ramach obchodów 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w dniach od 2 do 13 kwietnia 2012 odbył się Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Wśród działań zaplanowanych na cały tydzień zorganizowano międzyklasowy konkurs na gazetkę o Katyniu, który to konkurs wygrała klasa 2 z Gimnazjum, ekspozycję instalacji na korytarzu szkolnym wykonaną przez uczniów pod kierunkiem p. Kingi Kwaczyńskiej oraz wystawę literatury o Katyniu w bibliotece szkolnej. Wykonano również ekspozycję o tematyce katyńskiej w holu szkoły szkoły. Organizatorami wszystkich działań związanych z Tygodniem Katyńskim były panie Maria Ratajczak i Kinga Kwaczyńska.

 

 

IMG 2966 IMG 2969

IMG 2970 IMG 2976

25 stycznia 2012 roku nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Śmigiel w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół z gminy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każdy rozegrany mecz był bardzo zacięty, każdy zespół chciał być najlepszy. Dziewczyny charakteryzowała wielka wola walki i zwycięstwa. W tym roku zaszczyt najlepszej drużyny przypadł dziewczynom ze Śmigla. Na drugim miejscu uplasował się zespół ze Starego Bojanowa. Miejsce III zajęła drużyna ze Starej Przysieki Drugiej wyprzedzając swoje koleżanki z Czacza i Bronikowa.

 

 IMG 2923 IMG 2925 IMG 2930 

Tradycją szkoły w Starej Przysiece Drugiej stała się wspólna z sołectwami organizacja Dni Seniora w Karminie i w Wonieściu. W tym roku uczniowie tej placówki również uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości. Zaprezentowali na nich autorski program artystyczny.

 

Czytaj więcej...

W dniach 16-20 stycznia 2012 r. w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Pod-stawowej w Starej Przysiece Drugiej zorganizowane zostały obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ogłoszono konkursy: dla szkoły podsta-wowej- plastyczny, dla gimnazjum – na tematyczne prezentacje multimedialne. Przeprowadzono także konkurs piosenki patriotycznej, w którym wzięły udział reprezentacje klas obu szkół.

IMG 2886


Czytaj więcej...

22 grudnia 2011 roku, zgodnie z tradycją, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w Starej Przysiece Drugiej zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić nadchodzące Boże Narodzenie.

j1

 

Czytaj więcej...

Od 2002 roku w dniu 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Obraz 042


Czytaj więcej...

W dniu 10 listopada w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przy-siece Drugiej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Kolejną rocznicę uczczono w naszej szkole uroczystym apelem, który przygotowali uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej pod opieką pań – Marioli Fraszczak i Joanny Poprawiak.

Obraz 157

 

Czytaj więcej...

Każdego roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świętowano także w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Z tej okazji uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki razem z panią bibliotekarką przygotowały w holu szkoły wystawę cytatów i sentencji o książkach i czytaniu pt. „Myślę-więc czytam”, a w czytelni biblioteki gazetki: „Zalety książki” oraz „Historia powstania listu”.

Czytaj więcej...

22 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań: M.Ratajczak, D. Kowalczyk i M. Gąsiorowskiej wzięli udział w rajdzie pieszym 46 Kościańska Jesień nad Obrą zorganizowanym przez Oddział PTTK w Kościanie. Wszyscy uczestnicy spotkali się na mecie w Łękach Wielkich. Grupa nasza liczyła 25 uczniów i przemierzyliśmy trasę długości ok. 5 km. Na mecie rajdu czekała na nas tradycyjna grochówka. Każdy uczestnik otrzymał również znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach rekreacyjno – sportowych. Szczęście uśmiechnęło się do Eryka Lorke, który zdobył nagrodę w rzutach lotką oraz przenoszeniu słomką ziaren grochu, Karoliny Kamińskiej – zdobyła nagrodę w rzutach kółkiem ringo, a Jakub Biały zdobył nagrodę w rzutach lotką w kategorii uczniów klas młodszych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w następnych rajdach.

 

1.200001 1.200002

Tradycyjnie 14 października w Samorządowym Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbyły się "Otrzęsiny" uczniów klas I gimnazjum oraz pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej . Zanim 34 pierwszoklasistów zostało przyjętych do braci gimnazjalnej musiało przejść test, podczas którego między innymi należało wykazać się wiedzą o szkole, rozpoznać na zdjęciu nauczyciela, związać sznurek na czas i zaśpiewać piosenkę.

Obraz 104

 

Czytaj więcej...