W dniach od 4 do 8 lutego zorganizowane zostały obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na korytarzu przygotowano gazetkę przedstawiającą  kalendarium walk powstańczych. Ogłoszono konkursy: dla uczniów szkoły podstawowej plastyczny pod hasłem „Chwała bohaterom", a dla gimnazjum literacki „Wiersz o Powstaniu Wielkopolskim". Ponadto klasy miały za zadanie przygotować okolicznościowe gazetki pod hasłem „Śladami Powstania Wielkopolskiego" ,prezentacje multimedialne na godziny wychowawcze oraz ulotki informacyjne o najważniejszych wydarzeniach z powstania. Dodatkowo w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę, na której znalazła się m.in. literatura związana z wydarzeniami z okresu walk powstańczych. Na podsumowanie obchodów uczniowie klasy 2a i 3 gimnazjum przygotowali krótką inscenizację, w której przypomnieli ważne wydarzenia.

 

Lidia Jankowska

 

 

powstanie wlkp 043 

powstanie wlkp 045  powstanie wlkp 048

powstanie wlkp 049  powstanie wlkp 052

          W czwartek 7 lutego odbyła się kolejna dyskoteka tym razem w nastroju zbliżających się Walentynek. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Każdy, kto uwielbia taniec mógł wytańczyć się na „parkiecie", chociaż niektórzy podpierali ściany, ale nie zabrakło profesjonalnych tancerzy. Dla podkreślenia święta zakochanych każdy otrzymał symboliczne serduszko, chętni mogli skorzystać z wróżb Wróżbity Rafała. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świetliki, które nadały szczególnego nastroju panującej atmosferze zabawy. Chętni mogli spróbować smakołyków przygotowanych przez sklepik. Organizatorzy – klasy 2a i 2b stanęli na wysokości zadania.

Lidia Jankowska

 

 

 7  12  16

IMG 4619  IMG 4620  IMG 4632

IMG 4635  IMG 4662

 
 

  

          Z okazji zbliżających się Walentynek jak co roku w naszej szkole będzie działać POCZTA WALENTYNKOWA.Na korytarzu w budynku A, będą  wystawione skrzynki walentynkowe gdzie będzie można wrzucać swoje kartki. Kartki  można nabyć u przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

          Już po raz kolejny rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt z gimnazjum. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny siatkarskiej przystąpiły: klasa III, IIa, IIb oraz połączone klasy I. Tegoroczne mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”. Pojedynki były bardzo zacięte, dziewczyny wykazały się walecznością, dużymi już umiejętnościami, a przede wszystkim wolą zwycięstwa. Najlepsze okazały się dziewczęta z klasy IIa, które wyprzedziły drużynę z klasy IIb. Kolejne miejsca zajęły: klasa III przed dziewczynami z klas I.

  

rozg 1 rozg 2 rozg 3
rozg 4 rozg 5 rozg 6
rozg 7 rozg 8 rozg 9

 

  

Maria Gąsiorowska

Zaproszenie na zajęcia w ferie, zobacz szczegóły.

Od 2 okresu zmiana planu lekcji.

Obowiązujący od 28 stycznia 2013 r. plan lekcji znajdziesz w zakładce.

zyczeniaBN 2012

          Tradycyjnie już, w przedświąteczny czas, uczniowie, nauczyciele i pra-cownicy szkoły w Starej Przysiece Drugiej spotkali się w sali gimnastycznej, aby razem przeżywać nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W niezwykłą atmosferę Świąt przeniosły wszystkich Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Izabeli Włodarczak, p. Bożeny Okupniczak i p. Zofii Kolasy. Przedstawieniu uroku dodała piękna scenografia wykonana z pomocą rodziców uczniów klas trzecich. Całość uświetnił występ chóru szkolnego, który pod opieką p. Michała Dolaty zaśpiewał z wielkim entuzjazmem polskie kolędy.
          Tegoroczne Jasełka przeniosły wszystkich w czas kiedy Maryja i Józef szukając schronienia po długiej wędrówce spędzają noc w stajence, gdzie rodzi się Zbawiciel, do którego przychodzą między innymi tak zacni goście jak trzej Mędrcy ze Wschodu. Na koniec chór szkolny zaśpiewał wspólnie z wszystkimi zebranymi kilka kolęd.
          Po zakończeniu przedstawienia głos zabrali Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Przygodzka oraz Dyrektor Szkoły p. Paweł Szymkowiak, którzy złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.


Zofia Kolasa

 

 

Wigilia 2012 015 Wigilia 2012 036 Wigilia 2012 050

 

          W dniu 12 grudnia 2012 odbył się XIV  Gwiazdkowy Turniej o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych, w którym to turnieju brała udział również drużyna z naszej szkoły. Chłopcy ze szkoły podstawowej odnieśli duży sukces w tym turnieju… więcej do poczytania w zakładce osiągnięcia oraz na stronie powiatu kościańskiego.

          Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukaże się kolejny numer szkolnej gazetki „Migawki spod ławki”. W dużej mierze poświęcony jest on tematyce bożonarodzeniowej. Znajdziecie w nim świąteczne: zwyczaje różnych narodów, życzenia, dowcipy. Poznacie ludzi sukcesu z najbliższej okolicy, najlepiej płatny zawód świata. Przeczytacie o aktualnych wydarzeniach w naszej szkole. Nie zabraknie też rozrywki i wydarzeń sportowych.
          Zachęcamy Was do nabycia świątecznego numeru i rozwiązania konkursowych zadań. Na zwycięzców czekają nagrody.


Atmosferą
serdeczną przepełnionych,
Bombkowych,
Choinką pachnących,
Domowych,
Emanujących ciepłem,
Familijnych,
Gwiazdką rozjaśnionych,
Humoru pełnych
i jemiołą zielonych
Świąt Bożego Narodzenia,
                                            życzą  
          redaktorzy „Migawek  spod ławki”

 

migawki

 

          W listopadzie uczennice klas 1a i 1b gimnazjum gościły u najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Wystawiły one dla kolegów i koleżanek z oddziału „0”przedstawienie kukiełkowe pt. „O Olbrzymie, który ukrył swoje serce”.
          Dzieci zachwycały się kolorową scenografią, muzyką oraz lalkami wykonanymi przez uczestników koła polonistycznego...


ciąg dalszy do przeczytania w gazetce