Dnia 26 maja 2014 roku wychowawczyni oddziału przedszkolnego Wanda Olejnik zorganizowała zajęcia otwarte pod hasłem „Mamo, pobaw się ze mną" z udziałem rodziców. Mieli oni okazję zobaczyć, jak dzieci radzą sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami. Uczestnicy chętnie brali udział we wszystkich proponowanych czynnościach - zabawach, konkursach, zajęciach. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki.
          Było to już drugie spotkanie z rodzicami. Pierwsze odbyło się 13 grudnia 2013r. pod hasłem „Tradycje i obyczaje Świąt Bożego Narodzenia". Mamy mogły ponownie zobaczyć własne dziecko na tle grupy rówieśników, ocenić jego wiadomości i umiejętności.
          Wychowawca oraz dzieci serdecznie dziękują rodzicom za przybycie.

Wanda Olejnik

SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej zaprasza na przedstawienie, które odbędzie się 3 czerwca 2014 roku o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej.

W rolach głównych: uczniowie szkoły.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

          W tym roku Dni Ziemi przebiegały pod hasłem: Zmieniaj nawyki, nie klimat. Uczniowie Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej również włączyli się do akcji. W szkole powstało drzewo dobrych nawyków, które „zaowocowało" dzięki uczniom klas IV –VI szkoły podstawowej. To właśnie oni podjęli wyzwanie i wprowadzili w swoim codziennym życiu dobre przyzwyczajenia mające na celu ochronę klimatu. Młodzież uczestnicząca w zajęciach kółka geograficznego przygotowała gazetkę tematyczną, aby wszyscy mogli dowiedzieć się, jakie nawyki uznawane są za dobre dla środowiska. W ramach lekcji wychowawczych każda z klas opracowała „dekalog dobrych nawyków".
          Zorganizowano również szkolny konkurs na wykonanie Eko - torby; jego laureatami zostali: Adam Sroczyński, Oskar Skotarczak i Aleksandra Szczerbal. Rada Rodziców ufundowała dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

 DSC02726 DSC02715   DSC02716

Katarzyna Główczak

          Dnia 30 kwietnia 2014 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej zakończyła się szlachetna akcja „Na żużel za makulaturę". Pieniądze zebrane w tej akcji zasiliły konto Fundacji „Dr Clown". Po każdym tygodniu zbiórki informowaliśmy, która klasa zebrała najwięcej.
          Zaangażowania można pogratulować wszystkim zespołom klasowym, przez cały miesiąc trwała zacięta rywalizacja między klasami.

I 010 I 017

Czytaj więcej...

          Ustawa o kierujących z dnia 19 stycznia i rozporządzenie z 30 kwietnia 2013 roku w sprawie uzyskiwania karty rowerowej zmieniło zasady uzyskiwania tego dokumentu. Wszystkie informacje dotyczące zmian oraz termin egzaminu na kartę rowerową znajdziecie w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.

Zofia Kolasa

          10 maja 2014r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: K. Czamańskiej, M. Gąsiorowskiej, K. Główczak i M. Schulz uczestniczyła w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Młodzież, pokonując trasę im. Adama Wodziczki - założyciela parku - poznawali przyrodę oraz formy rzeźby polodowcowej, które park ma za zadanie chronić.

DSC02608  DSC02629 DSC02667

Czytaj więcej...

          8 maja 2014 roku na boisku „Orlik" w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt szkół gimnazjalnych, w których uczestniczyły nasze uczennice.

1.200001 1.200002 1.200003 1.200004

Czytaj więcej...

          7 maja br. w Śmiglu odbyła się III edycja Quizu o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas trzecich gimnazjum. W konkursie udział wzięli reprezentanci naszej szkoły.

DSC01205 DSC01197

Więcej informacji w zakładce Osiągnięcia.

          13 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowały Roksana Krzyżyńska i Michalina Tic.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

17

          9 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz z filii w Wonieściu wraz z paniami: Renatą Frąckowiak, Ewą Kramer-Cholewińską, Wandą Olejnik i Marleną Anną Stróżyńską kolejny raz wzięli udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek".

Więcej informacji i zdjęć w zakładce Biblioteka.