16 listopada 2017r. w szkole w Czaczu odbyło się podsumowanie projektu pt. "W gminie Śmigiel ekologicznie segregujemy, dzięki konkursom i ulotce to wiemy" – dofinansowanego ze środków Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

o2o3o1

Czytaj więcej...

11 listopada uczniowie naszej szkoły, którzy wywalczyli trzecie miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej, wystartowali w XVI Mistrzostwa Gminy i Powiatu w strzelaniu z wiatrówki; organizatorem byli: Powiatowe Stowarzyszenie LZS w Kościanie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Klub Strzelecki w Widziszewie.

n1n2

Czytaj więcej...

11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległości. Każdego roku wracamy pamięcią do tamtych ważnych wydarzeń, by uczcić tych, którzy poświęcili tak wiele za wolność naszej ojczyzny.

P1010603P1010612aP1010615a

Czytaj więcej...

8 listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego w tym dniu uczniowie klas I, III i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Dzień „Śniadanie Daje Moc”.

DSCF1539DSCF1542DSCF1552PB080158

Czytaj więcej...

Pojawiła się II tura pytań Szkolnej Ligi Historycznej. W I turze udział wzięło 12 uczniów. Mam nadzieję, że uda się Wam wytrwać do końca. Wyniki I tury wywieszone są na gazetce w sali nr 3.
Więcej w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.

Lidia Jankowska

4 listopada 2017 roku w Kościanie odbyło się „Święto Biegania z Coccodrillo”, biegi uliczne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i firmę Coccodrillo, a poprzedzające Międzynarodowy Kościański Półmaraton.

b1b3b13b17

Czytaj więcej...

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się różne akcje, konkursy, przygotowano wystawy.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Pod koniec października pierwszoklasiści ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej oraz z filii w Wonieściu zostali czytelnikami biblioteki szkolnej.

21

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

2a

Izabela Włodarczak

W misyjnych szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Nawet płótno, którym są obszyte paczki z pomocą, jest darte na opatrunki... Na misjach nikt nie odchodzi bez pomocy, ale jak pomagać, skoro nie ma nawet bandaża?

Czytaj więcej...