30 września to Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy, ci mali i duzi mają swoje święto.

Chłopcy z upominkamiDzień Chłopca wręczenie upominków

Czytaj więcej...

25 września 2020 roku odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu naszą szkołę odwiedziły słynne postacie związane z kulturą francuską, w które wcielili się nasi uczniowie: muszkieterki toczyły pojedynki, król Ludwik XIV z małżonką pozdrawiał poddanych, dzwonnik z Notre-Dame przechadzał się korytarzami, Coco Chanel pozowała do zdjęć, bracia Lumière kręcili swój nowy film, Michel Moran szykował nową potrawę, a Asterix bronił Galii przed inwazją Rzymian.

Uczniowie przebrani za postacie związane z Francją muszkieterski dzwonnik z Notre Dame Coco Chanel Michael Marcus król Ludwik XIV z małżonką i bracia Lumière Gazetki i Wieże Eiffla wykonane przez uczniów Modele Wieży Eiffla przygotowane przez uczniów 

Czytaj więcej...

Jak co roku w trzeci weekend września Sprzątamy Świat. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: „Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję”.

Uczniowie klas czwartych sprzątają najbliższe otoczenieUczniowie klas szóstych sprzątają najbliższe otoczenie

Czytaj więcej...

2 października 2020 r. odbędzie się kolejna NOC ZAWODOWCÓW. Wydarzenie to stwarza okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań. To przestrzeń, w której spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!
W zakładce Dla rodzica został umieszczony Informator dla rodziców i uczniów. Znajdują się w nim wskazówki dotyczące logowania się i korzystania z dziennika elektronicznego VULCAN UONET+.

zbieraj baterie i telefonyOd 7 września do listopada 2020 r. w budynku A (hol przy sali gimnastycznej) i budynku B (korytarz na parterze) będą stały pojemniki do zbiórki zużytych baterii i starych, zużytych telefonów komórkowych, do których możecie wrzucać ww. elektroodpady.
Zachęcamy Was do udziału w zbiórce, gdyż korzyść jest podwójna: przede wszystkim wspólnie dbamy o nasze środowisko, ale też, jako szkoła, mamy szansę na nagrody, jeśli znajdziemy się wśród najbardziej aktywnych uczestników konkursu.

Magdalena Jąder – Cwojdzińska
Kamila Czamańska

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 Dyrekcja Szkoły przygotowała dla wszystkich uczniów niespodziankę. Wystarczy kliknąć na obrazek.

Rozpoczecie roku szkolnegojpg

serca

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”
św. Jan Paweł II

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera, nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców z Wonieścia i Starej Przysieki Drugiej składają serdeczne podziękowania firmie ANDEX z Widziszewa, która w trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo dzieci bezinteresownie przygotowała i przekazała dla każdego ucznia po 2 maseczki z logo szkoły.

Cieszymy się, że dobro innych jest dla Was ważne. Dziękujemy za wsparcie i wrażliwość na potrzeby innych.

uczniowie w maseczkach