3 kwietnia 2014 r. upłynął pod hasłem Postacie warte poznania. Uczniowie klas drugich gimnazjum przedstawili efekty swojej kilkumiesięcznej pracy przed szerszą publicznością - dyrekcją, wychowawcami, opiekunami projektów, rodzicami oraz swoimi kolegami, co dla niektórych było stresujące.

IMG 1948 IMG 1952 IMG 2004 IMG 2028

Czytaj więcej...

          Z okazji obchodów Dni Ziemi zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie Eko-torby. Termin zgłaszania prac upływa 15.04.2014r. Regulamin konkursu i instrukcję wykonania znajdziecie poniżej w plikach do pobrania.

Zapraszamy do udziału
Zofia Kolasa
Katarzyna Główczak

                    Regulamin                            Instrukcja

 

         W związku z zakończeniem prac nad projektami edukacyjnymi uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami serdecznie zapraszają Rodziców na Dzień projektów, który odbędzie się 3 IV od godz. 12.50 do 14.35 w szkole w Starej Przysiece Drugiej.
         Na spotkaniu zostanie zaprezentowanych 8 projektów edukacyjnych, których hasłem przewodnim są Postacie warte poznania.

Koordynator projektów edukacyjnych
Magdalena Zapłata

Szkolna Liga Historyczna

          Rozpoczynamy zbiórkę makulatury w naszej szkole. Pieniądze zebrane podczas tej akcji zasilą konto Fundacji „Dr Clown". Wolontariusze z nią związani pomagają i pocieszają chore dzieciaki w szpitalach i placówkach specjalnych. Zespoły ochotników „doktorów clownów", w kolorowych strojach, w makijażu i obowiązkowo z czerwonym nosem, niosą małym pacjentom wspaniałą terapię śmiechem. Ci zabawni „lekarze" bawiąc, likwidują stres i napięcia spowodowane bardzo trudną sytuacją dziecka w chorobie.
         Akcja trwa do 30 kwietnia 2014 r. W naszej szkole ustaliliśmy „środy z makulaturą" i rozpoczynamy zbiórkę 26 marca. Ze wszystkich szkół biorących udział w akcji wyłoniona zostanie najbardziej zaangażowana klasa, która może wygrać bilety na mecz żużlowy FOGO Unii Leszno w sezonie 2014r.
          Zachęcamy wszystkich do udziału w tej szlachetnej akcji, możemy pomagać!
          Oto harmonogram akcji: 26.03.2014r., 02.04.2014 r., 09.04. 2014 r., 16.04. 2014 r., 30.04.2014 r.

Maria Ratajczak

          7 marca uczniów klasy I szkoły podstawowej spotkała niespodzianka. W podróż do Książkolandii porwała ich załoga pirackiego okrętu.

I 002

Więcej informacji i zdjęć w zakładce Biblioteka. 

       We wtorek 25 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej i dzieci z oddziału przedszkolnego mogły uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pod tytułem: „Supełki - Strachy z szafy" w wykonaniu artystów Zespołu Teatralnego „Grupa T" z Torunia .
          Tematem głównym spektaklu było oswajanie lęków i strachu oraz wskazanie sposobów radzenia sobie ze stresem.

20140225 083304 20140225 083315 20140225 083331

     

Czytaj więcej...

          W czasie ferii dla uczniów gimnazjum przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich było „spotkanie" z grami planszowymi. Za pomocą gry Dixit Odyssey gimnazjaliści odkrywali na nowo magiczne przestrzenie, dali się ponieść wyobraźni, uważając jednocześnie, aby nie wpaść w pułapki zastawiane przez innych graczy. Razem wyruszyli na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów.

1 2 3 4

Czytaj więcej...

          Akcja „Pomagamy czworonogom" zakończona. W poniedziałek 17 lutego wolontariusze, za pośrednictwem pani Kamili Czamańskiej, przekazali zebraną karmę zwierzakom w przytulisku w Śmiglu. Zarówno zwierzaki jak i ich opiekunka ucieszyli się z podarunku.
     W akcji „Pomagamy czworonogom" wyróżnili się wolontariusze i członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej: Olga Michałowska, Kinga Kamińska, Weronika Mazurek oraz Sandra Mocek.
            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Izabela Włodarczak