14. października urodziny obchodzi znany bohater książek dla dzieci - Kubuś Puchatek. Uczniowie klasy II poznali przygody sympatycznego misia, pracując na zajęciach z lekturą „Kubuś Puchatek".

DSC 0222 DSC 0232

Czytaj więcej...

          Uczniowie klasy II w październiku uczyli się, w jaki sposób należy pisać listy. Rozmawiali o pracy listonosza. Dowiedzieli się, gdzie znajduje się najbliższy Urząd Pocztowy i w jaki sposób ludzie komunikowali się na przestrzeni lat. W ramach utrwalenia i sprawdzenia wiadomości każdy uczeń napisał list. Zadania polegały na wykonaniu kartki pocztowej, napisaniu kilku zdań i poprawnym zaadresowaniu kopert. Najwięcej radości sprawiło uczniom wrzucanie listów do skrzynki pocztowej.

DSC 0149 DSC 0155

Renata Frąckowiak

       Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników naszej szkoły do obejrzenia wystawy poświęconej rozstrzelanym w 1939 roku mieszkańcom ziemi śmigielskiej.
              Ekspozycja przygotowana została w ramach obchodów 75.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Lidia Jankowska

REKORD2

          Dnia 3 października 2014r. w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza przygotowana została przez p. L. Jankowską, p. B.Bartkowiak, p. M. A. Stróżyńską, p. M. Schulz, p. K. Kwaczyńską, p. M.Wawrzenieckiego oraz uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby ta uroczystość na długo pozostała w pamięci wszystkich. Prym wiodły najpopularniejsze i najczęściej nauczane języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i włoski.

100 8399 M 057 100 8408 M 050

Czytaj więcej...

          To, że warzywa i owoce pełne są witamin i warto je zjadać, wiadomo nie od dziś. Ale najmłodsi uczniowie przekonali się, że dary jesieni są świetnymmateriałem, z którego można wyczarować nawet...lalki. W środę 1października wszyscy uczniowie klas 1-3 przybyli do szkoły z torbami pełnymi warzyw i owoców. Tego dnia dzieci bawiły się w lalkarzy i z przyniesionych produktów wykonały kukiełki. Wykazały się sporą wyobraźnią i pomysłowością - na szkolnym korytarzu pojawiły się różne zabawne figury i postacie. Zajęcia manualne w klasach poprzedzone były pogadankami na temat właściwości zdrowotnych surowych warzyw i owoców. Niektóre dzieci przy okazji z apetytem chrupały marchewkę czy jabłko wyhodowane we własnym ogródku lub przydomowym sadzie.

M 012 M 022 M 026

Donata Kowalczyk

          Jak każdej jesieni w dniach 9 – 15 października zapraszamy do udziału w akcji Tydzień Pisania Listów. Podobnie jak w roku ubiegłym dołączymy do „Marzycielskiej Poczty", która propaguje nawiązywanie kontaktu z chorymi dziećmi i przesyłanie do nich korespondencji. O szczegóły pytajcie w bibliotece szkolnej.
          Niewielki gest z Waszej strony może przynieść radość innym.

Serdecznie zapraszamy!

       W sobotę, 4 października, słoneczna aura przywitała w Turwi tłumy uczestników XXIX Biegu im. Dezyderego Chłapowskiego organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan. Trzydziestu uczniów klas I – III naszej szkoły wzięło udział w rywalizacji na dystansie 500m. W kategorii najmłodszych chłopców najszybszy okazał się Miłosz Lurc z klasy II, a wśród dziewcząt klas III – IV szóste miejsce zajęła Ewelina Halasz z klasy III.
          Gratulujemy i zapraszamy za rok!

PA040408 PA040417 PA040427 PA040442

Grażyna Szymkowiak
Bożena Okupniczak

      Dziewczynki w Wonieściu co roku pamiętają o swoich kolegach i 30 września przygotowują dla nich miłe niespodzianki. Tak było i w tym roku. Oprócz odśpiewania gromkiego „100 lat" , kolegom zostały wręczone prezenty. Później miło spędzano czas podczas wspólnej zabawy.
              Wszystkiego najlepszego!

DSC 0134 DSC 0141 DSC 0135

Renata Frąckowiak

          Uczniowie klasy drugiej szkoły filialnej w Wonieściu w czasie zajęć rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu, m.in. o przekąskach, które należy jeść w okresie jesiennym, aby wzmacniać swoją odporność. Część zajęć poświęcono na zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek. Dzieci pracowały w grupach. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. A jej efekty widać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich przepięknych i, co najważniejsze, zdrowych kanapek.
          Zajęcia były bardzo smaczne...

DSC 0123 DSC 0129

Renata Frąckowiak