Jeszcze w lutym ukaże się kolejny numer szkolnej gazety „Migawki spod Ławki". Już dzisiaj zachęcamy Was do zapoznania się z ostatnimi wydarzeniami. Będziecie mogli przeczytać o wizycie gościa zza granicy, poznać słynnego twórcę ludowego, dowiedzieć się o osiągnięciach sportowych, naukowych oraz działalności Waszych kolegów i koleżanek. Jak zwykle nie zabraknie rozrywki i humoru.

Redaktorzy „Migawek spod Ławki"

str000

          „Powstanie Wielkopolskie zawsze w pamięci...." - pod takim hasłem w dniach od 27 do 31 stycznia 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół włączyli się w obchody upamiętniające 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na korytarzu pojawiła się okolicznościowa instalacja, która nawiązywała do pomnika Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu.

IMG 5626 IMG 5608 IMG 5607 IMG 5602

Czytaj więcej...

Zaproszenie na zajęcia w ferie, zobacz szczegóły.

        Samorząd Szkoły Podstawowej wraz z Wolontariuszami SP i Gimnazjum ogłaszają zbiórkę żywności i akcesoriów dla psów ze schroniska w Śmiglu. Prosimy o karmę suchą i w puszkach. Potrzebne są także: ręczniki, obroże, smycze.
          Wszystkie wymienione akcesoria muszą być nowe; dołączamy do nich dowód zakupu (np. paragon lub metkę produktu). Produkty można zostawiać w kartonach znajdujących się w budynkach A i B na górnych korytarzach.

Zbiórka trwać będzie w dniach 27.01 – 31.01.2014 r.
Za wszystkie dary dziękujemy!

Samorząd Szkoły Podstawowej oraz Wolontariusze SP i Gimnazjum

       23 stycznia 2014 roku nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Śmigiel w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum.
    W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje czterech szkół z gminy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym". Wszystkie mecze był bardzo zacięte, każdy zespół chciał być najlepszy. Dziewczyny charakteryzowała wielka wola walki i zwycięstwa. 

1.200001 1.200006 1.200007

Czytaj więcej...

          W piątek, 24 stycznia 2014 roku, podsumowano I semestr roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor Szkoły wręczył uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie dyplomy "Wzorowy uczeń".
Wśród gimnazjalistów byli to: Miłosz Górny, Piotr Nowak, Wiktoria Teska, Małgorzata Rzepka, Oliwia Kopiejewska, Julia Michalak, Patrycja Maćkowiak i Marcelina Jędrczak. Natomiast ze szkoły podstawowej wyróżniono: Klaudię Korbik, Witolda Galusa, Kacpra Cielebąka, Joannę Glapiak, Natalię Szymańską, Jonasza Sroczyńskiego, Adama Stryjakowskiego i Natalię Szeszułę.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I 002 I 005

          Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza" już ponad 10 lat. W tym roku uczniowie gromadzili drobne monety od 25 listopada do 10 grudnia 2013 r.
     Zbiórki przeprowadzono we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Młodsi uczniowie zebrali łącznie 566,09 zł (zwyciężyła klasa pierwsza, która zgromadziła 206,98 zł, na drugim miejscu uplasowała się klasa druga z sumą 120,07 zł, a na trzeciej pozycji znalazła się klasa trzecia, która uzbierała 71,97 zł). Gimnazjalistom zaś udało się uzyskać kwotę 192,04 zł (najwięcej - 50,39 zł - zebrała klasa 2a, natomiast najliczniejszym zbiorem monet groszowych - 1813 szt. - może pochwalić się klasa 1a).
          Dziękujemy za otwarte serca i gratulujemy udanej akcji!

G 002 G 006 

Maria Ratajczak, Lidia Jankowska

          W niedzielę 5 stycznia 2014 roku do sali wiejskiej w Wonieściu na obchody Dnia Seniora zaproszeni zostali najstarsi mieszkańcy wioski. Wśród przybyłych gości znaleźli się również Burmistrz Gminy Śmigiel – pan Wiktor Snela oraz Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej – pan Paweł Szymkowiak.
      Imprezę rozpoczął sołtys wsi Wonieść, który złożył życzenia noworoczne wszystkim zebranym; później tradycyjnie przełamano się opłatkiem. Czas spotkania umilił śpiew kolęd w wykonaniu chórku szkolnego, któremu przewodniczył pan Michał Dolata oraz Jasełka przygotowane przez przedstawicieli koła polonistycznego i uczniów klasy III SP.

IMG 0622 IMG 0624 IMG 0626 IMG 0640

Marlena Maria Stróżyńska