motylekPOWITANIE WIOSNY

         21.03.2013

 

        

W programie:                                                          

 

  • Muzyczno-taneczne przerwy :

       - każda przerwa z innym motywem muzycznym,

      - duża przerwa z elementami zumby,

       - wiosenny koncert życzeń,

    

  • Dopuszczalne kolorowe stroje, fryzury,                    

 

  • Przygotowanie zadań konkursowych :

 

a) Gimnazjum

           - „Pani Wiosna” wykonanie postaci pani wiosny
             do 20.03.

     - „Łąka wiosną” – gazetka do 20.03

 

   b) Szkoła Podstawowa

       - „Kurczak w ......” do 20.03.

 

                                             Zapraszamy

                                                  do aktywnego włączenia się

                                                     w Powitanie Wiosny

                                                                    SU Gim. i SP

          Z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet Samorząd Szkolny przygotował niezwykle miłe niespodzianki. Wszystkie panie pracujące w naszej szkole obdarowane zostały pierwszymi wiosennymi tulipanami. Najmłodszym „Kobietkom”  (tym z klas 0–3) dzień ten uprzyjemniono słodkim poczęstunkiem (cukierkami). Natomiast dla starszych uczennic Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami świetlicy przygotował filcowe kwiatki do przypięcia. Dzień ten był niezwykły nie tylko za sprawą prezentów, jakie przedstawicielki płci pięknej otrzymały od swoich kolegów. Chłopcy potraktowali święto poważnie i dla dziewczyn ze swych klas przygotowali różnego rodzaju atrakcje, np. niespodzianki w formie oryginalnych życzeń.


       Marlena Maria Stróżyńska
       Marlena Anna Stróżyńska

          6 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się finał Dziesiątego Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. W zmaganiach konkursowych wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Śmigiel. Podczas finału z zadaniami matematycznymi zmierzyło się 15 szóstoklasistów, po 3 uczniów z każdej ze szkół.

 

4

Czytaj więcej...

Akcja humanitarna
„WIELKOPOLSKA - DZIECIOM AFGAŃSKIM"

          W dniach 18-19.02.2013 r. nasza szkoła włączyła się do akcji humanitarnej pt. „WIELKOPOLSKA – DZIECIOM AFGAŃSKIM", której celem była pomoc dzieciom afgańskim poszkodowanym w czasie działań wojennych.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w akcji i  bardzo chętnie przynieśli mnóstwo wspaniałych „pluszaków". Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy przyłączyli się do akcji.

          W środę 20 lutego Wasz piękny dar został przewieziony do Starostwa Powiatowego. Maskotki zostaną w marcu przetransportowane mostem powietrznym do podopiecznych sierocińców i najbiedniejszych szkół prowincji Ghazni w Afganistanie, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Izabela Włodarczak

 

DSC07888

          13 lutego na szkolnych korytarzach się zaczerwieniło, a wszystko to było wynikiem zorganizowanej przez SU Gimnazjum akcji „Na czerwono”, która jest organizowana cyklicznie w ramach Szkolnego Dnia Fantazji obchodzonego każdego 13 dnia miesiąca. Wybór koloru czerwonego był związany z nadchodzącymi Walentynkami. Natomiast już następnego dnia14 lutego od samego rana można było wyczuć atmosferę walentynek, wielu z niecierpliwością oczekiwało na walentynkowe kartki, które zostały dostarczone przez przedstawicieli szkolnych samorządów do adresatów podczas jednej z przerw.

 

 

 

luty 001  luty 002  luty 003

luty 005

          W dniach od 4 do 8 lutego zorganizowane zostały obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na korytarzu przygotowano gazetkę przedstawiającą  kalendarium walk powstańczych. Ogłoszono konkursy: dla uczniów szkoły podstawowej plastyczny pod hasłem „Chwała bohaterom", a dla gimnazjum literacki „Wiersz o Powstaniu Wielkopolskim". Ponadto klasy miały za zadanie przygotować okolicznościowe gazetki pod hasłem „Śladami Powstania Wielkopolskiego" ,prezentacje multimedialne na godziny wychowawcze oraz ulotki informacyjne o najważniejszych wydarzeniach z powstania. Dodatkowo w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę, na której znalazła się m.in. literatura związana z wydarzeniami z okresu walk powstańczych. Na podsumowanie obchodów uczniowie klasy 2a i 3 gimnazjum przygotowali krótką inscenizację, w której przypomnieli ważne wydarzenia.

 

Lidia Jankowska

 

 

powstanie wlkp 043 

powstanie wlkp 045  powstanie wlkp 048

powstanie wlkp 049  powstanie wlkp 052

          W czwartek 7 lutego odbyła się kolejna dyskoteka tym razem w nastroju zbliżających się Walentynek. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Każdy, kto uwielbia taniec mógł wytańczyć się na „parkiecie", chociaż niektórzy podpierali ściany, ale nie zabrakło profesjonalnych tancerzy. Dla podkreślenia święta zakochanych każdy otrzymał symboliczne serduszko, chętni mogli skorzystać z wróżb Wróżbity Rafała. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świetliki, które nadały szczególnego nastroju panującej atmosferze zabawy. Chętni mogli spróbować smakołyków przygotowanych przez sklepik. Organizatorzy – klasy 2a i 2b stanęli na wysokości zadania.

Lidia Jankowska

 

 

 7  12  16

IMG 4619  IMG 4620  IMG 4632

IMG 4635  IMG 4662

 
 

  

          Z okazji zbliżających się Walentynek jak co roku w naszej szkole będzie działać POCZTA WALENTYNKOWA.Na korytarzu w budynku A, będą  wystawione skrzynki walentynkowe gdzie będzie można wrzucać swoje kartki. Kartki  można nabyć u przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

          Już po raz kolejny rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt z gimnazjum. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny siatkarskiej przystąpiły: klasa III, IIa, IIb oraz połączone klasy I. Tegoroczne mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”. Pojedynki były bardzo zacięte, dziewczyny wykazały się walecznością, dużymi już umiejętnościami, a przede wszystkim wolą zwycięstwa. Najlepsze okazały się dziewczęta z klasy IIa, które wyprzedziły drużynę z klasy IIb. Kolejne miejsca zajęły: klasa III przed dziewczynami z klas I.

  

rozg 1 rozg 2 rozg 3
rozg 4 rozg 5 rozg 6
rozg 7 rozg 8 rozg 9

 

  

Maria Gąsiorowska

Zaproszenie na zajęcia w ferie, zobacz szczegóły.