Stara Przysieka Druga, dnia 27.08.2012 r.

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

      Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września 2012 r. o godz. 900 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu.

 

 

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Paweł Szymkowiak

 

 

rozklad

 

PLAN DOWOŻENIA

Kurs 1: uczniowie dojeżdżający z klas: 5a, 5b, 6 z kierunku Karmin oraz wszyscy uczniowie z klas 2b, 3 gimnazjum

Kurs 2: wszyscy uczniowie dojeżdżający z klas: 1, 4 szkoły podstawowej, 1b gimnazjum oraz uczniowie dowożeni do Szkoły Filialnej w Wonieściu.

Kurs 3: uczniowie dojeżdżający z klas: 5a, 5b, 6, 1aG i 2aG z kierunku Wonieść.

UWAGA! Dzieci z oddziału „0” i klas 2, 3 ze Starej Przysieki Pierwszej i Gniewowa odjadą do Szkoły Filialnej w Wonieściu kursem 3 ok. godz. 8.35.

 

Dnia 29 czerwca 2012 uczniowie Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego, na której to podsumowano cały rok nauki, nagrodzono uczniów za osiągnięcia oraz ich rodziców za wspieranie pracy szkoły a także pożegnano absolwentów.

  

Obraz 003

 

Czytaj więcej...

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 28 czerwca 2012 roku, odbył się w sali gimnastycznej Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej koncert zatytułowany „Gramy i śpiewamy”.

 

Obraz 006

 

Czytaj więcej...

Tydzień Regionalny i podsumowanie IV edycji konkursu „Super Klasa” to wydarzenia, które towarzyszyły uczniom Samorządowego Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej w miesiącu czerwcu. W dniach od 11- 15 czerwca uczniowie klas 1-3 gimnazjum włączyli się w przygotowany przez koło historyczno- regionalne i Samorząd Uczniowski „Tydzień Regionów”.

 

Obraz 001

 

Czytaj więcej...

      1 czerwca 2012r.  w oddziale przedszkolnym przy  Szkole Filialnej w Wonieściu odbyła się olimpiada przedszkolaka pod hasłem „Wszystko dla zdrowia”. Zadania konkursowe były podsumowaniem trwającego cały rok szkolny programu „Moje dziecko idzie do szkoły”. Celem zorganizowanych konkurencji było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zachęcanie do zdrowego stylu życia.

 

IMG 0663

 

Czytaj więcej...

            Pogoda w dniu pierwszego czerwca 2012 roku może i nie najlepsza, ale w naszej szkole było gorąco! Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowały program zabaw ruchowych, tańców i konkursów. Rozpoczęliśmy od działań artystycznych.

 

Obraz 003

 

Czytaj więcej...

W Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej w ramach obchodów 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w dniach od 2 do 13 kwietnia 2012 odbył się Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Wśród działań zaplanowanych na cały tydzień zorganizowano międzyklasowy konkurs na gazetkę o Katyniu, który to konkurs wygrała klasa 2 z Gimnazjum, ekspozycję instalacji na korytarzu szkolnym wykonaną przez uczniów pod kierunkiem p. Kingi Kwaczyńskiej oraz wystawę literatury o Katyniu w bibliotece szkolnej. Wykonano również ekspozycję o tematyce katyńskiej w holu szkoły szkoły. Organizatorami wszystkich działań związanych z Tygodniem Katyńskim były panie Maria Ratajczak i Kinga Kwaczyńska.

 

 

IMG 2966 IMG 2969

IMG 2970 IMG 2976

25 stycznia 2012 roku nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Śmigiel w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół z gminy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każdy rozegrany mecz był bardzo zacięty, każdy zespół chciał być najlepszy. Dziewczyny charakteryzowała wielka wola walki i zwycięstwa. W tym roku zaszczyt najlepszej drużyny przypadł dziewczynom ze Śmigla. Na drugim miejscu uplasował się zespół ze Starego Bojanowa. Miejsce III zajęła drużyna ze Starej Przysieki Drugiej wyprzedzając swoje koleżanki z Czacza i Bronikowa.

 

 IMG 2923 IMG 2925 IMG 2930 

Tradycją szkoły w Starej Przysiece Drugiej stała się wspólna z sołectwami organizacja Dni Seniora w Karminie i w Wonieściu. W tym roku uczniowie tej placówki również uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości. Zaprezentowali na nich autorski program artystyczny.

 

Czytaj więcej...