szymon

          W bieżącym roku szkolnym dzieci ze Szkoły Filialnej w Wonieściu wzięły udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja, stawiała za cel pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011r. stracił palce prawej dłoni. Szymon pragnie kontynuować naukę w technikum, aby móc w przyszłości pracować w wymarzonym zawodzie rolnika-mechanika. Prawidłowe funkcjonowanie wśród rówieśników i w życiu dorosłym ułatwią mu specjalistyczne protezy palców. Każdy z uczniów miał możliwość wziąć udział w akcji i zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek. Kwota nabycia jednej cegiełki  to koszt  1 zł, a wartość zebranych pieniędzy wyniosła 100 zł. Dzięki zaangażowaniu w udział tak pięknego i dobrego celu, dzieci wkroczyły w świat ogromnych wartości jakimi są otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć!

                                                                    Agnieszka Zapłata

          W czwartek, 29.11.12 r. w halloweenowo – andrzejkowej scenografii, bawili się uczniowie Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej. Na młodzież czekało kilka atrakcji, które uświetniły imprezę. Rozstrzygnięto konkurs na najstraszniejsze przebranie. Wyłoniono mistrza jedzenia jabłka na czas. W jednej z sal lekcyjnych, zgodnie z andrzejkową tradycją, można było poznać swoje przeznaczenie. Wszystkim uczestnikom imprezy dopisywały dobry humor i apetyt.
          Serwujący muzykę dj, panie w sklepiku oraz klasy 1a i  1b -  organizatorzy dyskoteki, stanęli na wysokości zadania. Szczególne podziękowania za pomoc w wystroju sali gimnastycznej należą się paniom : Kindze Kwaczyńskiej i Magdalenie Schulz.

Mariola Frąszczak

 

 

DSCF1229 DSCF1263 DSCF1335

          W związku z obchodzonym w listopadzie Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia, w piątek 23 listopada odbyły się zajęcia dla dzieci z klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz ze Szkoły Filialnej w Wonieściu.  Na zajęcia uczniowie mogli przynieść swoje ukochane misie. Podczas spotkania, panie Ewa Kramer-Cholewińska i Marlena Anna Stróżyńska, przedstawiły dzieciom prezentację multimedialną „Dobre obyczaje misiów”. Uczniowie bawili się ze swoimi misiami śpiewając piosenki o misiach. Obejrzeli też bajkę o polskim misiu - Misiu Uszatku. Zapoznali się z książkami o misiach, znajdującymi się w bibliotece szkolnej. Wysłuchali także opowiadania Marii Kownackiej „Stary, zielony miś”. Rozstrzygnięty został konkurs na imię dla Misia znajdującego się w szkolnej bibliotece. Propozycji było wiele, jednak zwyciężyło imię KUBUŚ. Dzieci poznały również historię Kubusia, czyli dowiedziały się w jaki sposób pluszowa maskotka znalazła się w bibliotece szkolnej. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę „Jestem przyjacielem misia” i otrzymały słodki poczęstunek – misiowe żelki.

 

misiu 1 misiu 2 misiu 3

 

 

Ewa Kramer-Cholewińska

Marlena Anna Stróżyńska

          W listopadzie rozegrany został Szkolny Turniej Dwóch Ogni Usportowionych dziewcząt ze szkoły podstawowej. W turnieju wzięły udział dziewczynki z klasy IV, V (połączone klasy Va i Vb) oraz VI. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Rozgrywane mecze były bardzo zacięte, każdy zespół starał się zdobyć jak najwięcej punktów i uzyskać jak najwięcej zwycięstw. Dla dziewcząt z klasy IV było to nowe doświadczenie. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Najlepszą okazała się drużyna dziewcząt z klasy VI, która pokonała drużynę klasy V. Na miejscu III uplasowała się drużyna klasy IV.

 

ognie 1 ognie 2 ognie 3M. Gąsiorowska

          12 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie wziąć udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

n1

Czytaj więcej...

          W naszej szkole 15 października 2012 odbyła się lekcja chemii z Orlenem.   Została ona przeprowadzona w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego w szkołach gimnazjalnych przez PKN ORLEN.

Czytaj więcej...

          20 października już po raz 47 kościański oddział PTTK zorganizował rajd Kościańska Jesień nad Obrą z metą w Nietążkowie. Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia i pod opieką p. M. Ratajczak, p. D. Kowalczyk i p. M. Gąsiorowskiej grupa  uczniów przemierzyła pieszo trasę długości ok. 6 km z Sierpowa do Nietążkowa. Wędrowaliśmy malowniczą trasą prowadzącą przez pola i las, a sobotnia pogoda była obrazem prawdziwej „złotej polskiej jesieni”. Na mecie rajdu czekała na nas tradycyjna grochówka. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach sportowo – rekreacyjnych.

Maria Gąsiorowska

 

 

1.200001 1.200002 1.200008

1.200008 1.200010

          Tegoroczne wybory do Rad Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej i Samorządowego Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej odbyły się 11 października 2012 roku. W wyborach wzięli udział uczniowie klas 3 – 6 szkoły podstawowej oraz 1 – 3 gimnazjum. Nowo wybrany Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zrealizował już pierwsze zadanie, zaangażował się w organizację uroczystości pasowania uczniów klasy pierwszej i Święto Edukacji Narodowej. Przed nową Radą SUSP praca nad planowaniem działań, a następnie ich realizacją. Dla nowo wybranej Rady SU Gimnazjum jednym z pierwszych zadań było włączenie się w przygotowanie Otrzęsin klas 1 gimnazjum oraz Dnia Edukacji Narodowej. Obecnie trwają prace nad planem pracy na nowy rok szkolny oraz powołaniem sekcji samorządu.Nowy skład obu rad w zakładce Samorząd Uczniowski.

 

 

Obraz 002 Obraz 007 Obraz 014

Czytaj więcej...

          Zgodnie ze szkolną tradycją 15 października odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny” klas pierwszych gimnazjum pod hasłem „W krainie Smerfów” oraz uroczystość pasowania pierwszoklasistów szkoły podstawowej.

 Obraz 115  

Czytaj więcej...

          15 października 2012 r. w sali gimnastycznej odbyły się „otrzęsiny" klas I gimnazjum oraz pasowanie na uczniów pierwszaków ze szkoły podstawowej. Pomiędzy tymi imprezami w sali zgromadzili się wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice. Dyrektor Szkoły  złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców, która na ręce Dyrektora złożyła symboliczny bukiet kwiatów wraz z życzeniami dla całego grona pedagogicznego. W imieniu uczniów wystąpiła – przewodnicząca samorządu szkolnego gimnazjum, która także życzyła wszystkim pracownikom sukcesów w dalszej pracy.

Miłym akcentem spotkania były upominki od uczniów w formie małego kaktusika i słoneczka z wypisanymi życzeniami, które otrzymał każdy z nauczycieli i pracowników.  Podczas spotkania Dyrektor przedstawił także uczniów, którzy weszli  w skład nowych samorządów szkoły podstawowej i gimnazjum.