W piątek 14.09.12 r. uczniowie klas 1a i 1b gimnazjum gościli w Regionalnym Muzeum im. dr Henryka Florkowskiego w Kościanie. Obejrzeli oni pięć różnych tematycznie ekspozycji, m.in. „Kościaniacy na frontach wojen światowych” oraz wystawę fotografii Adama Bujaka. Każdy znalazł  tam  coś, co go zaciekawiło, a pan przewodnik sprawił, że „muzealna” lekcja nie była nudna.

 

 

DSCF0868 Zmieniony rozmiar DSCF0871 Zmieniony rozmiar DSCF0872 Zmieniony rozmiar

więcej zdjęć w galerii: Z wizytą w Regionalnym Muzeum w Kościanie... 

 

Mariola Frąszczak

 

Uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2012/2013 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.

r3

Czytaj więcej...

 

Stara Przysieka Druga, dnia 27.08.2012 r.

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

      Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września 2012 r. o godz. 900 w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu.

 

 

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Paweł Szymkowiak

 

 

rozklad

 

PLAN DOWOŻENIA

Kurs 1: uczniowie dojeżdżający z klas: 5a, 5b, 6 z kierunku Karmin oraz wszyscy uczniowie z klas 2b, 3 gimnazjum

Kurs 2: wszyscy uczniowie dojeżdżający z klas: 1, 4 szkoły podstawowej, 1b gimnazjum oraz uczniowie dowożeni do Szkoły Filialnej w Wonieściu.

Kurs 3: uczniowie dojeżdżający z klas: 5a, 5b, 6, 1aG i 2aG z kierunku Wonieść.

UWAGA! Dzieci z oddziału „0” i klas 2, 3 ze Starej Przysieki Pierwszej i Gniewowa odjadą do Szkoły Filialnej w Wonieściu kursem 3 ok. godz. 8.35.

 

Dnia 29 czerwca 2012 uczniowie Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego, na której to podsumowano cały rok nauki, nagrodzono uczniów za osiągnięcia oraz ich rodziców za wspieranie pracy szkoły a także pożegnano absolwentów.

  

Obraz 003

 

Czytaj więcej...

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 28 czerwca 2012 roku, odbył się w sali gimnastycznej Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej koncert zatytułowany „Gramy i śpiewamy”.

 

Obraz 006

 

Czytaj więcej...

Tydzień Regionalny i podsumowanie IV edycji konkursu „Super Klasa” to wydarzenia, które towarzyszyły uczniom Samorządowego Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej w miesiącu czerwcu. W dniach od 11- 15 czerwca uczniowie klas 1-3 gimnazjum włączyli się w przygotowany przez koło historyczno- regionalne i Samorząd Uczniowski „Tydzień Regionów”.

 

Obraz 001

 

Czytaj więcej...

      1 czerwca 2012r.  w oddziale przedszkolnym przy  Szkole Filialnej w Wonieściu odbyła się olimpiada przedszkolaka pod hasłem „Wszystko dla zdrowia”. Zadania konkursowe były podsumowaniem trwającego cały rok szkolny programu „Moje dziecko idzie do szkoły”. Celem zorganizowanych konkurencji było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zachęcanie do zdrowego stylu życia.

 

IMG 0663

 

Czytaj więcej...

            Pogoda w dniu pierwszego czerwca 2012 roku może i nie najlepsza, ale w naszej szkole było gorąco! Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowały program zabaw ruchowych, tańców i konkursów. Rozpoczęliśmy od działań artystycznych.

 

Obraz 003

 

Czytaj więcej...

W Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej w ramach obchodów 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w dniach od 2 do 13 kwietnia 2012 odbył się Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Wśród działań zaplanowanych na cały tydzień zorganizowano międzyklasowy konkurs na gazetkę o Katyniu, który to konkurs wygrała klasa 2 z Gimnazjum, ekspozycję instalacji na korytarzu szkolnym wykonaną przez uczniów pod kierunkiem p. Kingi Kwaczyńskiej oraz wystawę literatury o Katyniu w bibliotece szkolnej. Wykonano również ekspozycję o tematyce katyńskiej w holu szkoły szkoły. Organizatorami wszystkich działań związanych z Tygodniem Katyńskim były panie Maria Ratajczak i Kinga Kwaczyńska.

 

 

IMG 2966 IMG 2969

IMG 2970 IMG 2976