Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 28 czerwca 2012 roku, odbył się w sali gimnastycznej Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej koncert zatytułowany „Gramy i śpiewamy”.

 

Obraz 006

 

Czytaj więcej...

Tydzień Regionalny i podsumowanie IV edycji konkursu „Super Klasa” to wydarzenia, które towarzyszyły uczniom Samorządowego Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej w miesiącu czerwcu. W dniach od 11- 15 czerwca uczniowie klas 1-3 gimnazjum włączyli się w przygotowany przez koło historyczno- regionalne i Samorząd Uczniowski „Tydzień Regionów”.

 

Obraz 001

 

Czytaj więcej...

      1 czerwca 2012r.  w oddziale przedszkolnym przy  Szkole Filialnej w Wonieściu odbyła się olimpiada przedszkolaka pod hasłem „Wszystko dla zdrowia”. Zadania konkursowe były podsumowaniem trwającego cały rok szkolny programu „Moje dziecko idzie do szkoły”. Celem zorganizowanych konkurencji było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zachęcanie do zdrowego stylu życia.

 

IMG 0663

 

Czytaj więcej...

            Pogoda w dniu pierwszego czerwca 2012 roku może i nie najlepsza, ale w naszej szkole było gorąco! Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowały program zabaw ruchowych, tańców i konkursów. Rozpoczęliśmy od działań artystycznych.

 

Obraz 003

 

Czytaj więcej...

W Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej w ramach obchodów 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w dniach od 2 do 13 kwietnia 2012 odbył się Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Wśród działań zaplanowanych na cały tydzień zorganizowano międzyklasowy konkurs na gazetkę o Katyniu, który to konkurs wygrała klasa 2 z Gimnazjum, ekspozycję instalacji na korytarzu szkolnym wykonaną przez uczniów pod kierunkiem p. Kingi Kwaczyńskiej oraz wystawę literatury o Katyniu w bibliotece szkolnej. Wykonano również ekspozycję o tematyce katyńskiej w holu szkoły szkoły. Organizatorami wszystkich działań związanych z Tygodniem Katyńskim były panie Maria Ratajczak i Kinga Kwaczyńska.

 

 

IMG 2966 IMG 2969

IMG 2970 IMG 2976

25 stycznia 2012 roku nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Śmigiel w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół z gminy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każdy rozegrany mecz był bardzo zacięty, każdy zespół chciał być najlepszy. Dziewczyny charakteryzowała wielka wola walki i zwycięstwa. W tym roku zaszczyt najlepszej drużyny przypadł dziewczynom ze Śmigla. Na drugim miejscu uplasował się zespół ze Starego Bojanowa. Miejsce III zajęła drużyna ze Starej Przysieki Drugiej wyprzedzając swoje koleżanki z Czacza i Bronikowa.

 

 IMG 2923 IMG 2925 IMG 2930 

Tradycją szkoły w Starej Przysiece Drugiej stała się wspólna z sołectwami organizacja Dni Seniora w Karminie i w Wonieściu. W tym roku uczniowie tej placówki również uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości. Zaprezentowali na nich autorski program artystyczny.

 

Czytaj więcej...

W dniach 16-20 stycznia 2012 r. w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Pod-stawowej w Starej Przysiece Drugiej zorganizowane zostały obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ogłoszono konkursy: dla szkoły podsta-wowej- plastyczny, dla gimnazjum – na tematyczne prezentacje multimedialne. Przeprowadzono także konkurs piosenki patriotycznej, w którym wzięły udział reprezentacje klas obu szkół.

IMG 2886


Czytaj więcej...

22 grudnia 2011 roku, zgodnie z tradycją, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w Starej Przysiece Drugiej zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić nadchodzące Boże Narodzenie.

j1

 

Czytaj więcej...

Od 2002 roku w dniu 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Obraz 042


Czytaj więcej...