18 maja 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania piosenki o Arkadym Fiedlerze. Następnie uczniowie klas 1-3 wzięli udział w barwnym korowodzie.

Uczniowie przebrani za IndianUczniowie klas 1-3 podczas korowoduUczniowie tańczą belgijkę

Czytaj więcej...

18 maja przedszkolaki z grupy 0aP oraz 0bP wybrały się do kina na bajkę pod tytułem ,,Igrzyska zwierzaków''.

Dzieci z grup 0aP i 0bP pozują do zdjęcia przed budynkiem kinaDzieci podczas oglądania bajki w kinie

Czytaj więcej...

13 maja 2022 r. odbyła się XVII edycja imprezy edukacyjno-integracyjnej „W Krainie Baśni i Bajek” pod hasłem „Podróż dookoła świata z baśnią i bajką”. Impreza została zorganizowana przez Centrum Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu pod honorowym patronatem Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Uczestnicy imprezy edukacyjno integracyjnej W Krainie Baśni i Bajek

Więciej informacji w zakładce Biblioteka.

12 maja 2022 r. z okazji Tygodnia Bibliotek klasa 1a z Przysieki odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Widziszewie.

 Uczniowie klasy 1a prezentują wypożyczone książki

Czytaj więcej...

,,Kto ty jesteś? Polak mały!
Jaki znak twój? Orzeł biały…”

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli. Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat. Od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w umyśle i sercu dziecka, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących, wrażliwe na sprawy i zmiany dokonujące się w Polsce.

Przedszkolaki z grupy 0aW biorą udział w apeluNajmłodsza grupa 0b ubrana na galowo świętuje Dzień flagiPrzedszkolaki z  grupy 0aw prezentują flagę Polski wykonaną z papierowych kwiatkówPrzedszkolaki z grupy 0aP ze swoimi pracami

Czytaj więcej...

11 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny. Brało w nim udział 16 uczniów klas II i III. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: z klas drugich – Antoni Maćkowiak, Dorota Wolff i Tobiasz Ratajczak, z klasy trzeciej – Mateusz Wolsztyński, Wojciech Meissner oraz Maria Kopienka.

Uczestnicy konkursu matematycznego podczas rozwiązywania zadań

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.

R. Frąckowiak

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania pn. „Czytamy Mikołajka” dla uczniów klas drugich. 

Uczniowie z klas 2a i 2aW uczestniczący w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania

Więcej informacji w zakladce Biblioteka.

W dniach 12, 17, 19, 27 i 31 maja w czasie każdej przerwy w holu przy sali gimnastycznej będą czekać na Was wolontariusze z puszką. Przeprowadzą oni akcję pod hasłem „Złotówkę masz i Zuzi dasz”.

Czytaj więcej...

4 maja uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w szkolnym etapie Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,O Złote Pióro Mistrza Ortografii”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością podstawowych zasad ortograficznych oraz praktycznym ich stosowaniem.

Uczestnicy konkursu ortograficznego

Czytaj więcej...

Majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791 r., która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą i wprowadzała zmiany zgodne z ideami oświecenia.

Uczniowie podczas apelu upamiętniającegoKonstytucję 3 MajaUczniowie podczas tańca z flagami

Czytaj więcej...