Październik, jak co roku, zachęca nas do pisania listów. Kolejny już raz w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „Tydzień Pisania Listów”.

123

Czytaj więcej...

27.10.2017r. na strzelnicy LOK w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego Szkolnej Ligi Strzeleckiej o puchar Burmistrza Miasta Kościan.

s5s4s6s7

Czytaj więcej...

21 października 2017 r. grupa 40 uczniów naszej szkoły oraz szkoły filialnej z Wonieścia pod opieką pań: M. Ratajczak. D. Kowalczyk, M. Gąsiorowskiej uczestniczyła w rajdzie pieszym do Starego Lubosza. Organizatorem rajdu był, jak zawsze, kościański oddział PTTK.

1234

Czytaj więcej...

Trzyosobowe drużyny z dziesięciu szkół powiatu kościańskiego wykazały się bardzo obszerną wiedzą dotyczącą Jana Pawła II, Światowych Dni Młodzieży oraz Watykanu podczas konkursu w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach.

3

Czytaj więcej...

Nasza szkoła bierze udział w różnych akcjach o charakterze charytatywnym. Stowarzyszenia, do których przekazaliśmy zebrane produkty, przesłały podziękowania.

1podz 2podz

Izabela Włodarczak

Czy krasnoludki istnieją naprawdę? - to pytanie zadawali sobie najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1, 3a i 3b, które w piątek 20 października udały się do Kościana na spektakl „PRZYDASIE”.

3p9p 6p1p

Czytaj więcej...

16 października na naszym kontynencie obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Uczniowie szkoły w Starej Przysiece Drugiej włączyli się w próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

DSC07660DSC07662DSC07667DSC07671

Czytaj więcej...

W szkole filialnej w Wonieściu odbyło się spotkanie z policjantem. Jego tematem było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu.

215

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, uczniów i wszystkich osób na co dzień związanych z edukacją.
W tym roku już w przeddzień tego święta, 13 października, wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej. Dyrektor p. Paweł Szymkowiak życzył zebranym sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Wręczył również nagrody wyróżniającym się pedagogom.

P1010152vP1010264vP1010311v

 

Czytaj więcej...

W środę 11 października naszą szkołę odwiedził specjalny gość. Najmłodsi uczniowie - dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1, 3a i 3b - uczestniczyli w spotkaniu z policjantem aspirantem Markiem Ludwiczakiem, któremu towarzyszył sierżant Pyrek.

1234

Czytaj więcej...