Na początku maja w Śmiglu odbył się gminny turniej piłki nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach uczestniczyły cztery zespoły: Śmigiel, Stare Bojanowo, Czacz, Stara Przysieka Druga. Ogółem rozegranych zostało sześć spotkań w wymiarze czasowym 2x7 minut.

zdjęcie 2a

To był bardzo udany turniej dla naszych dziewczyn, które w każdym meczu dominowały na boisku, wygrywając kolejno swoje spotkania. W trzech rozegranych meczach dziewczyny strzeliły dwanaście bramek, tracąc tylko jedną. W końcowej tabeli zgromadziły 9 punktów, co ostatecznie dało zwycięstwo w turnieju i awans do zawodów powiatowych.

Wyniki meczów:
St. Przysieka Druga - Śmigiel 6 : 0
St. Bojanowo – St. Przysieka Druga 1 : 2
Czacz- St. Przysieka Druga 0 : 4

Po zwycięstwie w zawodach gminnych nasze dziewczyny udały się do Kościana na turniej powiatowy. Zawody odbyły się 10.05.2018r.
i zgromadziły na starcie pięć najlepszych zespołów naszego powiatu: Stare Oborzyska, Głuchowo, Lubiń, Kościan, Stara Przysieka Druga. Każdy
z zespołów miał do rozegrania cztery mecze w wymiarze czasowym 2x 6 minut.

zdjęcie4azdjęcie5a

Już początek turnieju okazał się bardzo nerwowy. Po losowaniu bowiem okazało się, że dziewczyny rozegrają swój pierwszy mecz z faworyzowanym zespołem ze Starych Oborzysk. Po zaciętym i wyrównanym meczu to nasz zespół okazał się zwycięski. Jedyną bramkę meczu strzeliła Ewelina Halasz.
Kolejne dwa mecze to popis gry naszych dziewcząt, które odniosły pewne zwycięstwa kolejno z zespołami Głuchowa i Lubinia. Ostatni mecz z drużyną 1 Kościan, mimo przewagi, dziewczyny zremisowały. W tym turnieju przedstawicielki naszej szkoły zdobyły 10 punktów, pewnie wygrywając całe zawody.
To olbrzymi sukces całej drużyny, dziewczyny nie przegrały żadnego meczu, zdobyły 7 bramek, tracąc tylko jedną. Za zwycięstwo w turnieju, dziewczyny otrzymały pamiątkowy dyplom i złote medale.

Wyniki meczów:
St. Przysieka Druga - St. Oborzyska 1 : 0
Głuchowo – St. Przysieka Druga 0 : 4
St. Przysieka Druga - Lubiń 1 : 0
St. Przysieka Druga – 1 Kościan 1 : 1

Skład zespołu:

EWELINA HALASZ
ZUZANNA MIGDAŁ
NATALIA BAJSERT
JULIA MAZUREK
KAROLINA SKRZYPCZAK
ANASTAZJA ŁUKASZEWSKA
MICHALINA TIC
ALEKSANDRA MACHOWIAK

GRATULUJEMY!

Bogusław Zandecki