8 lutego br. uczennice klas ósmych: Barbara Kopienka, Marta Frąckowiak, Joanna Licha wzięły udział w I Gminnym Konkursie Historycznym „Ziemia śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Starym Bojanowie.
Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę, zajmując II miejsce. Konkurs miał charakter drużynowy. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, w którym należało wykazać się wiedzą m.in. na temat: przyczyn i przebiegu powstania w Wielkopolsce, na terenie Śmigla i okolic oraz udziału mieszkańców ziemi śmigielskiej w powstaniu.

Gratulujemy!
Lidia Jankowska

 

 Od września 2018 roku Franek Czapla jest uczniem kl. 4b Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Dał się poznać jako zdolny uczeń, miły kolega. Okazuje się jednak, że sympatyczny charakter i zdolności edukacyjne to tylko niektóre z zalet Franka. Drzemie w nim również dusza sportowca!

1a2a

Pan Lechosław Dudka – Wiceprezes Skarbnik Automobilklubu Leszczyńskiego zaświadcza, że chłopiec od 2012 roku reprezentuje wspomniany klub podczas zawodów kartingowych w Polsce i za granicą. Jest on licencjonowanym zawodnikiem biorącym udział w zawodach organizowanych przez oficjalne państwowe federacje m. in. Polski Związek Motorowy. Bierze również udział w zawodach organizowanych i akredytowanych przez Ministra Sportu i Ministra Edukacji Narodowej.

M4U 00001aM4U 00006a

Do najważniejszych sukcesów Franka zaliczyć można 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland – kategoria Baby Rok, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików przy Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży - kategoria Baby Rok czy 2 miejsce w Mistrzostwach Polski - kategoria Baby Rok. Warto podkreślić, że ten młody sportowiec uczestniczył również w Memoriale Ayrtona Senny we Włoszech. W grudniu 2017 roku Franek został wybrany najlepszym sportowcem powiatu kościańskiego, natomiast w styczniu bieżącego roku wyróżniono go podczas Gali Sportu Kartingowego w Warszawie organizowanej przez Polski Związek Motorowy.

Życzymy Frankowi wielu kolejnych sukcesów!

Marlena Maria Stróżyńska

 

W kwietniu 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jestem Mistrzem Matematyki”, w którym wzięło udział 45 uczniów klas szóstych z 15 szkół powiatu kościańskiego.

Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej reprezentowali: Bartłomiej Skorczyk, Krzysztof Bartkowiak oraz Joanna Licha.
Uczestnicy mieli w ciągu godziny rozwiązać 20 zadań testowych, które sprawdzały ich wiedzę teoretyczną, logiczne myślenie oraz umiejętność rozwiązywania zadań problemowych.

Nagrody dla najlepszych uczestników wręczono w obecności wiceburmistrza miasta Kościana pana Macieja Kasprzaka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana pana Piotra Ruszkiewicza.

Bartłomiej Skorczyk, uczeń naszej szkoły, został laureatem konkursu i zdobywcą trzeciego miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Poprawiak

W poniedziałek 24 i we wtorek 25 kwietnia w Kościanie odbyły sie powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przysiekę reprezentowały drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych.

DSCN1102DSCN1121DSCN1122DSCN1123

Pierwszego dnia startowało 12 drużyn szkół podstawowych, w drugim dniu 13 z gimnazjów całego powiatu. Uczestnicy wykazywali się wiedzą, rozwiązując testy obejmujące zagadnienia dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Następnie udowodnili umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem po torze przeszkód. Wśród przedstawicieli szkoły podstawowej wyróżniona została Joanna Licha - za najlepiej rozwiązany test. Drużyna z gimnazjum w składzie: Natalia Szymańska, Weronika Mazurek i Adam Stryjakowski zajęli drugie miejsce w powiecie, natomiast Natalia Szymańska dodatkowo została wyróżniona za najlepiej (bezbłędnie) rozwiązany test.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zofia Kolasa

Dnia 8 czerwca uczniowie pierwszej klasy gimnazjum: Joanna Glapiak i Jonasz Sroczyński wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego – „Bookworms” zorganizowanym w Zespole Szkół w Bronikowie.

DSC 0201DSC 0209DSC 0211

Pomysłodawczynią konkursu jest Pani Paulina Jurga - nauczycielka języka angielskiego, która do udziału zaprosiła także gimnazjalistów z Bronikowa, Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w konkursie „Bookworms”, odnosząc duży sukces. Joanna Glapiak i Jonasz Sroczyński zajęli I miejsce ex aequo z reprezentacją Gimnazjum w Śmiglu.

Zadaniem uczniów było przeczytanie książki napisanej w języku angielskim pt. ”The Street Lawyer” autorstwa Johna Grishama oraz zapoznanie się z historią i geografią USA oraz biografią autora. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej gimnazjaliści rozwiązywali test ze znajomości lektury, natomiast w części ustnej współpracowali ze sobą w zespołach, udzielając odpowiedzi na pytania ze wskazanego zakresu.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

Bernadeta Bartkowiak

W czwartek i piątek 21 i 22 kwietnia czworo uczniów ze szkoły podstawowej i troje z gimnazjum brało udział w powiatowych eliminacjach do „XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, zajmując czołowe miejsca.

DSC02342DSC02344DSC02346DSC02348

W rywalizacji szkół podstawowych brało udział 15 czteroosobowych drużyn z całego powiatu, natomiast gimnazja reprezentowało 11 zespołów trzyosobowych.

Uczniowie mieli do rozwiązania testy obejmujące zagadnienia dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz udzielania pierwszej pomocy. Następnie każdy uczestnik wykazywał się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód.

Drużyna ze szkoły podstawowej, w skład której wchodzili: Joanna Licha, Emilia Żurawska, Kamil Chwastyniak i Witold Galus, w klasyfikacji końcowej zajęła 2 miejsce, natomiast Kamil Chwastyniak był uczestnikiem, który pokonał bezbłędnie i najszybciej tor przeszkód.

Uczniowie gimnazjum: Weronika Mazurek, Natalia Szymańska i Adam Stryjakowski byli najlepszym zespołem w powiecie, a Weronika Mazurek okazała się uczestniczką, która bezbłędnie i z najlepszym czasem przejechała tor rowerowy.

Wszystkim gratulujemy tak znakomitego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

DSC02349DSC02354DSC02356DSC02359

DSC02365DSC02364DSC02363DSC02362

Zofia Kolasa

W marcu 2016r. w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbył się Trzynasty Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z gminy Śmigiel.

Brało w nim udział 15 uczniów. Celem konkursu było zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i integracja młodych ludzi z różnych szkół naszej gminy. Jak co roku zmagania objął swym patronatem Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, który ufundował nagrody dla laureatów, a także puchar dla szkoły, której przedstawiciele zdobyli łącznie największą liczbę punktów. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej udowodnili, że matematyka jest nie tylko przydatna, ale i interesująca. Kacper Cielebąk zajął pierwsze miejsce, natomiast Witold Galus uplasował się na miejscu czwartym. Drużyna z naszej szkoły, w skład której wchodzili: Kacper Cielebąk, Witold Galus i Klaudia Korbik, zajęła drugie miejsce wśród szkół z gminy Śmigiel.
Gratulujemy!

Joanna Poprawiak

         Zbliża się koniec roku szkolnego 2014/2015. Jak zawsze jest to czas podsumowań. Warto zatem przyjrzeć się sukcesom, jakie odnieśli uczniowie naszej szkoły w konkursach polonistycznych.
          Tradycją stał się udział uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w corocznym Gminnym Konkursie Ortograficznym. W tym roku finał zmagań z polską pisownią miał miejsce w szkole w Bronikowie. Zdolnościami ortograficznymi wykazała się tam Mariola Stróżyńska, która wśród uczniów szkoły podstawowej zajęła III miejsce.
       Niezwykle owocny okazał się udział Joanny Glapiak w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Kolejne jego etapy pokonywała ona bez większych przeszkód, pokonując wszystkich konkurentów - na etapie szkolnym oraz rejonowym – i zdobywając pierwsze miejsca. Natomiast w czasie etapu wojewódzkiego bez problemu uzyskała liczbę punktów, która zagwarantowała jej tytuł laureata.
          Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursach polonistycznych, serdecznie dziękujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach w przyszłym roku szkolnym.

P1000755 P1000744 M 005

Marlena Maria Stróżyńska

        Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Jonasz Sroczyński - zajął II miejsce w wielkopolskim konkursie "Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie - gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych".
       Zadaniem Jonasza było wykonanie pracy, która miała na celu przedstawienie jak największej ilości informacji dotyczących wybranego osobnika. Uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej został wyróżniony za pracę, która przedstawiała padalca.
     Podczas szkolnych jasełek Jonasz odebrał nagrodę ufundowaną przez Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

jonasz 1 jonasz 2

 Katarzyna Główczak

          7 maja br. w Śmiglu odbyła się III edycja Quizu o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
        W konkursie udział wzięli reprezentanci naszej szkoły. Trzyosobowa drużyna w składzie: Oliwia Kopiejewska (kl. 3a), Oliwia Różańska (kl. 3b) oraz Patrycja Maćkowiak (kl.3) zajęła drugie miejsce. Uczennice musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz wiedzą na temat kultury, historii, geografii, zabytków czy polityki Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

DSC01110 DSC01143 DSC01152 DSC01170

Magdalena Schulz

          29 kwietnia 2014 roku odbył się czwórbój lekkoatletyczny klas VI i młodszych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczynek i chłopców. Każdy uczestnik zawodów startował w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim (dziewczynki – 600 m, chłopcy – 1000 m) i zdobywał punkty dla całej drużyny.

1.200001 1.200002 1.200004 1.200005

Czytaj więcej...

          14 kwietnia czworo uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Kościanie. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Mazurek, Natalia Szymańska, Adam Stryjakowski i Daniel Ratajczak. Wszyscy odnieśli duży sukces, zajmując II miejsce jako drużyna. Największym osiągnięciem może się pochwalić Adam Stryjakowski, który okazał się najlepszym zawodnikiem w powiecie w rozwiązywaniu testów z zakresu przepisów ruchu drogowego i określaniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 6029 IMG 6025

Zofia Kolasa

     Etap gminny turnieju tradycyjnie przeprowadzony został w hali sportowej w Nietążkowie - 7.11.2013r. W rozgrywkach uczestniczyło pięć zespołów: Czacz, Stare Bojanowo, Śmigiel, Bronikowo oraz Stara Przysieka Druga. Ogółem odbyło się 11 spotkań, a każda z drużyn cztery razy stawała naprzeciwko rywala - w wymiarze czasowym: 10 minut.
       Natomiast 14.11.2013r. nasi uczniowie, po zwycięstwie w etapie gminnym, udali się do Borowa na turniej powiatowy. W zawodach uczestniczyło pięć najlepszych drużyn powiatu kościańskiego: Krzywiń, Stara Przysieka Druga, Oborzyska Stare, 4 Kościan i gospodarze - Borowo.

Obraz 070 

          Cały turniej stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych i emocjonujących spotkań oraz niespodziewanych zwrotów akcji.
        Był to bardzo udany występ naszych reprezentantów. Do każdego meczu nasi chłopcy podeszli skoncentrowani i zdeterminowani. Duże zaangażowanie widoczne było na boisku we wszystkich spotkaniach.
        Zgromadzone 9 punktów dało nam zwycięstwo w etapie gminnym, natomiast 6 punktów w końcowej tabeli turnieju powiatowego pozwoliło zająć naszej drużynie III m.
Chłopcy otrzymali dyplom uczestnictwa i pamiątkowe medale.

Wyniki meczów

Etap gminny:

Bronikowo – Stara Przysieka Druga 0 : 3
Stara Przysieka Druga – Śmigiel 2 : 0
Stare Bojanowo – Stara Przysieka Druga 0 : 3
Stara Przysieka Druga – Czacz 1 : 2

Etap powiatowy:

Stara Przysieka Druga – Borowo 0 : 1
4 Kościan – Stara Przysieka Druga 2 : 0
Stara Przysieka Druga – Stare Oborzyska 2 : 1
Stara Przysieka Druga – Krzywiń 1 : 0

Skład zespołu:
1. Adam Włodarczak
2. Szymon Walachowski
3. Błażej Walachowski
4. Grzegorz Leonarski
5. Aleksander Szczerbal
6. Mikołaj Szczerbal
7. Bartosz Żak
8. Dawid Seweryński
9. Piotr Zamelski
10. Paweł Stachowiak

Gratulujemy!
Bogusław Zandecki

 

25 marca 2013 roku troje uczniów Szkoły Podstawowej oraz troje uczniów Samorządowego Gimnazjum ze Starej Przysieki Drugiej wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Tegoroczny finał odbył się w Śmiglu.

DSC09569

Teksty, z jakimi przyszło zmagać się uczestnikom konkursu, okazały się dość trudne, ponieważ żadna z osób nie napisała pracy bezbłędnie. "Potyczki" z ortografią nie były jednak straszne dla dwójki naszych przedstawicieli. Jędrzej Żurek z kl. Vb zajął 2 miejsce w kategorii szkoła podstawowa, natomiast Oliwia Kopiejewska uplasowała się na 3 miejscu wśród gimnazjalistów.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Marlena Maria Stróżyńska

          Miłosz Górny z klasy VI został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

20130302 110212 luty 174

 

 

Magdalena Jąder