W czwartek 7 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole z tej okazji odbył się Szkolny Dzień Zdrowia, na którym podsumowano projekt edukacyjny „Moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną” realizowany od października.

IMG 0001IMG 0008IMG 0135IMG 0169

W ramach projektu uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej i 1 – 3 gimnazjum wykonywali wiele zadań, za które na bieżąco otrzymywali punkty. Były to między innymi: Śniadanie daje moc, konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia, gazetki tematyczne „Skutki niewłaściwych nawyków żywieniowych” i „Sport to zdrowie”, międzyklasowe rozgrywki sportowe, liga zadaniowa z biologii, muzyczne przerwy „Ćwicz z nami”, broszura „Dekalog zdrowego odżywiania” oraz konkurs na wiersz lub fraszkę promującą aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. W dniu podsumowującym projekt uczniowie wykazywali się w turnieju wiedzy i aktywności fizycznej, biorąc udział różnych konkurencjach. Ostatnim zadaniem była prezentacja stroju i właściwości odżywczych wylosowanego owocu lub warzywa. W ciągu całych obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia towarzyszyły wszystkim piosenki związane z tematem projektu. Na koniec wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W szkole podstawowej najlepszą klasą okazała się kl. 6, na drugim miejscu uplasowała się klasa 5b, trzecie miejsce zajęła klasa 5a, a czwarte kl. 4. W gimnazjum klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 1 miejsce kl. 1, drugie kl. 3b, trzecie kl.2 i czwarte kl. 3a. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów wręczyły: przewodnicząca rady p. Małgorzata Górna i wicedyrektor p. Małgorzata Pawłowska - Górna. Gratulujemy wszystkim uczniom.

Miejmy nadzieję, że moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną zagości na stałe w naszej szkole. Pamiętajmy! Dieta i ruch to gwarancja naszego zdrowia!

Magdalena Szczepaniak – Krupa
Maria Gąsiorowska

Przypomnijmy, nadal trwa szkolny projekt promujący aktywny styl życia i zdrowe odżywianie. W ramach projektu do tej pory odbyła się akcja Śniadanie daje moc, konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia oraz gazetka tematyczna „Skutki niewłaściwych nawyków żywieniowych”. Cały czas odbywają się także międzyklasowe rozgrywki sportowe.

IMG 9684 IMG 9686 IMG 9689 IMG 9690

Ponadto nadal trwa liga zadaniowa z biologii oraz muzyczne przerwy „Ćwicz z nami”. W tym miesiącu czeka nas kolejna gazetka tematyczna „Sport to zdrowie”, broszura „Dekalog zdrowego odżywiania” oraz konkurs na wiersz lub fraszkę promującą aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Zachęcamy wszystkie klasy do aktywnego włączenia się w zadania projektu. Do tej pory najaktywniejsze klasy to: 3 i 1 gimnazjum. Rozstrzygnięcie projektu już w kwietniu.

IMG 9691 IMG 9692 IMG 9694 IMG 9695

Zachęcamy również do codziennej aktywności ruchowej, która poprawia stan naszego zdrowia. Jest też najprostszym sposobem zapobiegania wielu chorobom i nic nie kosztuje! Najważniejsze korzyści to:
• poprawienie samopoczucia, zmniejszenie napięcia i stresu;
• zwiększenie pojemności życiowej płuc, lepsze dotlenienie organizmu;
• zwiększenie objętości krwi, szybsze usuwanie szkodliwych substancji;
• szybsza utrata masy ciała, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej;
• obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń na przerwach.

IMG 9703 IMG 9702 IMG 9701 IMG 9700

Pamiętajmy! ZDROWE ODŻYWIANIE I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO GWARANCJA NASZEGO ZDROWIA

Magdalena Szczepaniak - Krupa

W związku z realizacją projektu Moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną zapraszamy do udziału w pierwszych konkursach na przygotowanie komiksu oraz rozwiązanie krzyżówki. Szczegóły dotyczące obu zadań - w poniższych plikach. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną drobne upominki.

KOMIKS                                                                                                                                                                    KRZYŻÓWKA

Magdalena Szczepaniak - Krupa
Zofia Kolasa

Moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną to temat projektu realizowanego w naszej szkole od listopada 2015 do kwietnia 2016 roku. Celem projektu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków poprzez aktywny styl życia i zdrowe odżywianie. Adresatami projektu są uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej i 1 – 3 gimnazjum, którzy w wyznaczonym terminie będą wykonywali zadania z różnych dziedzin. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych zadań na bieżąco umieszczane będą na gazetce ściennej i szkolnej stronie internetowej. Każde wykonane zadanie zostanie oceniane (za pomocą odpowiedniej liczby punktów). Podsumowanie projektu odbędzie się podczas obchodów Dnia Zdrowia w kwietniu. Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w projekcie.
Pamiętajmy – Prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to gwarancja naszego ZDROWIA.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu.

Autorzy projektu:
Magdalena Szczepaniak – Krupa