8 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany wraz z uczniami przez p.A.Wujczak-Kunc, p. M. Dolatę, p. J. Banaszak i p. J.Poprawiak.

1a2a3a4a

W podniosły nastrój tego wydarzenia wprowadzili nas uczniowie klasy 7b szkoły podstawowej oraz 2a i 3a gimnazjum. Nasi aktorzy przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu sprzed 227 lat. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i ojczyzna. Dopełnieniem przedstawienia były pieśni i piosenki patriotyczne wykonane przez szkolny chór kierowany przez pana Michała Dolatę. Powaga treści, piękna muzyka i śpiew oraz współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że zarówno młodsi jak i starsi uczniowie z uwagą obejrzeli występ.

5a6a7b

Szczególny zachwyt wzbudził występ młodzieży z klas drugiej i trzeciej gimnazjum, która na zakończenie apelu, przebrana w dawne stroje, brawurowo odtańczyła poloneza. Występ przygotowywany był pod czujnym okiem p. Agnieszki Wujczak-Kunc.

Joanna Poprawiak

8 maja, jak co roku, w Szkole Filialnej w Wonieściu odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprawę artystyczną wraz z uczniami z klasy pierwszej przygotowała pani Krystyna Szklarska. Były wiersze, piosenki oraz układ taneczny.

IMG 1129 2aIMG 1139 2aIMG 1132 2a

Krystyna Szklarska