18 maja obchodziliśmy II Dzień Patrona, którego hasłem było „ Z Arkadym Fiedlerem przez Brazylię”.

DSC07955aDSC08010aDSC07966a

Przed wyruszeniem na wędrówkę uczniowie mogli obejrzeć film, który kolejny raz przybliżał sylwetkę patrona, jego życie i twórczość. Ważnym wydarzeniem było również wspólne spotkanie w sali gimnastycznej; wówczas uczniowie wyróżnieni w konkursie „Wokół Arkadego Fiedlera – podróże małe i duże” mogli zaprezentować swój talent recytatorski. Nie zabrakło również prezentacji przygotowanych na ten dzień strojów czy ozdób. Na pochwałę zasługują zwłaszcza najmłodsi uczniowie, którzy jak zwykle nie zawiedli i sprostali postawionemu zadaniu. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału we wspólnym tańcu.

P1030025aDSC07994aDSC08028aDSC08097a

Wreszcie nadszedł czas wymarszu. Wzorując się na zamiłowaniu Arkadego Fiedlera do podróży w nieznane, wyruszyliśmy na rajd pieszy
po najbliższej okolicy szkoły. Uczniowie klas I – III ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i Szkoły Filialnej w Wonieściu mieli do pokonania trasę długości 3 kilometrów, a ich starsi koledzy przemaszerowali około 5 kilometrów. W tym dniu towarzyszyła nam piękna, słoneczna aura. Po drodze uczniowie rozwiązywali zadania przyrodnicze, geograficzne, związane z życiem patrona oraz sprawnościowe. Zadania były różne i dostosowane do wieku uczestników. Po dotarciu na metę naszego rajdu, czyli do szkoły, na uczniów czekała pyszna grochówka przygotowana przez panie kucharki.
Na zakończenie Dnia Patrona wszyscy obecni uczniowie otrzymali Certyfikat, który będzie przypominał o mile spędzonym dniu w gronie rówieśników na łonie przyrody.
Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która jak zawsze włączyła się w przygotowanie imprezy i zasponsorowała napój oraz posiłek dla każdego uczestnika.

Maria Gąsiorowska
Magdalena Jąder – Cwojdzińska
Marlena Anna Stróżyńska
Magdalena Szczepaniak – Krupa
Grażyna Szymkowiak