"Na południe Polski"

W tym roku szkolnym grupa gimnazjalistów pod opieką pań: J. Banaszak, J. Poprawiak, A. Korbik i
M. Szczepaniak-Krupy wybrała się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

z1z2z3

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zdobycia Gubałówki, na której podziwialiśmy widoki na pozostałą część Tatr. Następnie zwiedziliśmy miasto i słynne Krupówki. Wyczerpani, ale pełni wrażeń, dotarliśmy do Białego Dunajca na nocleg. Drugiego dnia od wczesnego ranka pod opieką przewodnika tatrzańskiego przemierzaliśmy Dolinę Kościeliską. Mogliśmy podziwiać wywierzysko lodowe, Wąwóz Kraków oraz zjeść ciepłego oscypka od Bacy. 

z4z5

Ze wspomnieniami cali i zdrowi wróciliśmy do domu.

Magdalena Szczepaniak-Krupa

"Gdzie...Neptun mówi dobranoc"

W dniach 28 – 30 maja wzięliśmy udział w kolejnej wycieczce szkolnej, tym razem w składzie złożonym z uczniów klas piątych, siódmych i szóstej. W podróż ruszyliśmy już o szóstej rano, po to, by jak najszybciej znaleźć się na miejscu.

t1t2t5

Najpierw, w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku, wysłuchaliśmy imponującego koncertu organowego. Rokokowe organy znajdujące się w tym kościele cieszą się sławą na całym świecie. Pierwszego dnia odwiedziliśmy także Gdynię. Mieliśmy tam okazję zwiedzić Muzeum Morskie, w którym stanęliśmy oko w oko z przedziwnymi wodnymi stworami. Zobaczyliśmy też okręt wojenny- Błyskawicę- w którym znajduje się muzeum Marynarki Wojennej.

t7t3t6

Drugiego dnia wycieczki było... dużo chodzenia, jednak nasz wysiłek się opłacał, bo zobaczyliśmy najciekawsze miejsca w Gdańsku: ogromny Kościół Mariacki, Długi Targ, fontannę z rzeźbą Neptuna na jej środku oraz słynną ulicę Mariacką, którą ulubili sobie jubilerzy oferujący wspaniałą biżuterię z bursztynami w roli głównej. W czasie rejsu po Motławie na Westerplatte, przedstawiono nam krótko historię tego miejsca. Mogliśmy posłuchać także szant, zaśpiewanych przez jednego z marynarzy przy akompaniamencie gitary oraz harmonijki ustnej.
Ostatniego już dnia pojechaliśmy do Sopotu. Zaczęliśmy od muzeum archeologicznego Grodzisko, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o życiu Słowian w czasach Mieszka I. Następnie poszliśmy do Muzeum Figur Woskowych. Robiliśmy sobie tam zdjęcia z różnymi osobistościami z show-biznesu i sportu oraz ze znanymi postaciami z popularnych kreskówek. Potem pospacerowaliśmy po słynnym sopockim molo- widok morza, jego bezkresu i potęgi, był niesamowity! Mieliśmy też czas na zakup pamiątek na straganach przy najsłynniejszej sopockiej ulicy- Bohaterów Monte Casino.
Myślę, że tej wycieczki nigdy nie zapomnimy. Nie dość, że zwiedzone miejsca były fantastyczne, to jeszcze pogoda nas rozpieszczała. Do domów wróciliśmy wypoczęci, opaleni i pełni wrażeń.
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałej eskapady pani Marioli Frąszczak, a pozostałym nauczycielom- pani Marlenie Marii Stróżyńskiej, pani Bernadecie Bartkowiak, pani Agnieszce Wujczak-Kunc, panu Bogdanowi Zandeckiemu oraz mamom- pani Katarzynie Kunc, pani Beacie Sroczyńskiej, pani Tatianie Górczak, pani Annie Szczerbal i pani Lidii Ratajczyk za troskliwą opiekę i miłą atmosferę. Podarowaliście nam moc bezcennych wspomnień!

Joanna Licha