5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny pod patronatem Burmistrz Śmigla p. Małgorzaty Adamczak zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Śmigiel.

DSC08282aDSC08286aDSC08287a

W rywalizacji wzięły udział drużyny dwuosobowe w dwóch grupach wiekowych. Z klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli uczniowie ze szkół: w Starym Bojanowie, Śmiglu, Bronikowie i Starej Przysiece Drugiej. Natomiast z klas VII i oddziałów gimnazjalnych udział wzięło pięć zespołów uczniowskich: ze Starego Bojanowa, Bronikowa, Czacza, Śmigla oraz Starej Przysieki Drugiej. Po wylosowaniu stanowisk uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań praktycznych, w których musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami informatycznymi. Na zakończenie pracy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

DSC08290a

Laureaci konkursu nagrody otrzymali dwa dni później w Urzędzie Gminy z rąk Burmistrz Śmigla pani Małgorzaty Adamczak.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starej Przysieki Drugiej (Kamil Nadobnik i Wojciech Cielebąk), drugie drużyna ze Starego Bojanowa (w składzie: Mateusz Furmaniak i Patryk Gorący); na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie ze Śmigla (Wiktoria Lemańska i Kacper Jąder). Wśród uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych najlepszymi okazali się Kacper Cielebąk i Jonasz Sroczyński ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, drugie miejsce zajęli Adam Andrynowski i Stanisław Świdziński ze Śmigla, a trzecie Michał Sobkowiak i Mateusz Kachnic ze Starego Bojanowa.

DSC08304aDSC08307aDSC08310a

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: pani Małgorzaty Adamczak Burmistrz Śmigla, firmy Polcopper z Przysieki Polskiej, ATM SERVICES oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej - za zaangażowanie i wsparcie finansowe konkursu.

Joanna Poprawiak
Joanna Banaszak