5. czerwca uczniowie szkoły filialnej wyjechali na wycieczkę do Kórnika. Pierwszą atrakcją była „zielona lekcja” przeprowadzona przez przewodnika na terenie Arboretum. W pięknym ogrodzie dzieci uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów.

w2aw1aw3a

Po lekcji przyrody wszyscy podziwiali Zamek Kórnicki. Niesamowitych wrażeń dostarczył rejs statkiem. Niektórzy uczniowie płynęli nim po raz pierwszy w życiu. W czasie rejsu uczniowie dowiedzieli się ciekawostek z historii miasta i wysłuchali pieśni żeglarskich. Ostatnią atrakcją była możliwość skorzystania z placu zabaw i boiska na terenie Kórnickiego Ośrodka Sportowego.
Wycieczka była bardzo udana. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

R. Frąckowiak

WYCIECZKA DO ART ZAGRODY

Dnia 6 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1. i 3. pod opieką swoich pań i rodziców odwiedziły ,,Art Zagrodę” w Dymaczewie Starym, by wziąć udział w warsztatach artystycznych: stolarskich, piekarskich i ceramicznych.

1a  20180606 104028a   2a

Poznawały tam tajniki wyrobu ciasta drożdżowego na zakwasie, wypiekały drożdżówki, nauczyły się podstaw pracy z drewnem, zapoznały się z warsztatem ceramika, technikami kształtowania gliny i ozdabiania. Dzieci mogły odkryć drzemiący w nich talent i stworzyć niepowtarzalne dzieła.
To był niesamowity dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.

Magdalena Zapłata