W minioną sobotę, po południu, całą naszą klasową ekipą wybraliśmy się do Kościańskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pod tytułem „Ideał” – spektakl przygotowany przez gimnazjalistów w ramach projektu edukacyjnego.

20180621 080456a20180621 091107a

Jego tematem była wędrówka przez życie dwójki zakochanych w sobie ludzi, którzy na swojej drodze spotykają wiele osób tworzących odrębne historie. Trzeba przyznać, że wszyscy z zainteresowaniem przyglądaliśmy się zdarzeniu odgrywanemu na scenie. Później poszliśmy na pyszne lody. Pod opieką naszej wychowawczyni - pani Agnieszki Wujczak-Kunc i pani Kingi Kwaczyńskiej - wróciliśmy wieczorem do domów, pełni nowych doznań związanych z teatrem.
Przedostatni dzień tego roku szkolnego także od rana spędziliśmy w Kościanie. Tym razem pani Agnieszce w opiece nad nami pomagał pan Mariusz Wawrzeniecki. Zaciekawieni i rozentuzjazmowani udaliśmy się na kościański rynek, by wziąć udział w zabawie w Pokoju Zagadek, znajdującym się w Muzeum Regionalnym w ratuszu. Podzieliliśmy się na grupy i po kolei zaczęliśmy wykonywać zadania, aby wydostać się z pokoju. W międzyczasie obejrzeliśmy dioramę królewskiego Kościana z XVII wieku, wysłuchaliśmy legendy o sukienniku Mikołaju i fascynującej opowieści kustosza muzeum o niedawnej wystawie, podczas której można było obejrzeć i przymierzyć oryginalne mundury szyte w Wielkopolsce na potrzeby takich filmów jak: „Furia”, „Piraci z Karaibów”, „Bitwa Warszawska”, „Wojna i Pokój” czy ,, Bękarty Wojny”. Strasznie żałujemy, że ją przegapiliśmy!

20180621 113015a20180621 092411a

Zadania i zagadki, z którymi trzeba się było uporać w pokoju, okazały się niezbyt trudne i wszystkie trzy drużyny sprawnie się z niego wydostały. To już nasza druga przygoda z escape roomem, i już wiemy, że to świetna zabawa. Gorąco polecamy! Tym bardziej, że do tego kościańskiego można się udać za darmo!

20180621 102808a

Na zakończenie, dyrektor muzeum pokazał nam wystawę plenerową „Moja Niepodległa” i opowiedział o ważnych postaciach powstania wielkopolskiego. Następnie pani Agnieszka zaciągnęła nas do biblioteki, gdzie założyliśmy sobie karty czytelnika (kto nie miał) i wypożyczyliśmy książkę na wakacje. Wybór był ogromny, dlatego wiele osób nie mogło zdecydować, co wypożyczyć, więc nasza wychowawczyni i klasowy mól książkowy - Asia - starały się nam pomóc, dobierając powieści odpowiadające naszym zainteresowaniom. Na samym końcu poszliśmy na pyszne lody, które dały nam orzeźwienie w upalny dzień. Gdy każdy już je miał, wybraliśmy się na swobodne przechadzki po mieście. Rozmawialiśmy i śmialiśmy się wspólnie, aż w końcu nadszedł czas powrotu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym czeka nas więcej takich udanych wyjazdów!

Justyna Kielich
Agnieszka Wujczak-Kunc