W sobotę 8 września grupa 10 uczniów pod opieką pań: M. Zapłaty i M. Gąsiorowskiej aktywnie spędziła swój czas wolny, uczestnicząc w 41. Rajdzie Kolarskim im. Dezyderego Chłapowskiego z metą w Turwi. Wśród naszych rowerzystów przeważali uczniowie klas V, którzy niedawno uzyskali karty rowerowe.

IMAG0261 2aIMAG0264 2aIMAG0269 2a

Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i wszyscy bez problemów pokonali trasę długości prawie 40 kilometrów. Po drodze zwiedziliśmy ruiny kościoła św. Marcina w Gryżynie, a w Turwi mieliśmy możliwość podziwiać pałac należący niegdyś do generała Chłapowskiego oraz przylegający do pałacu park. Na mecie rajdu czekała na nas tradycyjna grochówka. Każdy uczestnik otrzymał również znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach rekreacyjno – sportowych i krajoznawczym. W „Żółwiej jeździe” najlepsi okazali się nasi uczniowie – I miejsce zajęła Martyna Dłużyk, II miejsce Kamil Nadobnik, a III miejsce Olivia Zawarta. W konkursie krajoznawczym najlepszą okazała się Joanna Licha. Wszyscy bardzo zmęczeni wróciliśmy do domów.

IMAG0265 2aIMAG0268 2a

Cieszy nas to, że do grona miłośników rowerowych wędrówek przybywają nowe osoby, które chcą aktywnie spędzać czas i odkrywać uroki najbliższego regionu.

Maria Gąsiorowska
Magdalena Zapłata