W sobotni poranek 15 września grupa uczniów naszej szkoły zjawiła się licznie na stadionie hippicznym w Racocie, by wziąć udział w XXV Biegu Olimpijskim im. Ireny Szewińskiej.

IMAG0270aIMAG0271aIMAG0282aIMAG0284a

Wśród zaproszonych gości znalazło się wielu znanych sportowców, m. in. mistrzyni olimpijska – Anita Włodarczyk. Jesienne słońce nie zawiodło i ułatwiło zawodnikom pokonanie około pięciokilometrowej trasy. A właśnie to było najważniejsze, gdyż ideę biegu ilustruje hasło: „Jeśli stanąłeś na starcie – to już zwyciężyłeś”.

IMAG0273aIMAG0274aIMAG0276a

Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy oraz poczęstunek. Niezwykłych emocji dostarczyło również losowanie nagród. I choć żaden z naszych uczniów nie wrócił do domu na skuterze czy rowerze, to i tak wszyscy świetnie się bawili.

Marlena Maria Stróżyńska
Maria Gąsiorowska