21 września 2018 roku z wizytą do szkoły przybył policjant, pan aspirant Mariusz Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wraz z sierżantem „Pyrkiem”.

WP 20180921aWP 20180921 09 42 59 ProaWP 20180921 09 46 36 ProaWP 20180921 10 46 54 Pro 2a

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz opowiadał o swoim zawodzie i zapoznał dzieci z umundurowaniem policjanta. Przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze czy też niewłaściwie. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego, jego wyposażenie oraz demonstracja różnych sygnałów ostrzegawczych.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. Dziękujemy!

Wanda Olejnik