27 września 2018 roku w Śmiglu odbyły się pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym. Były to Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dzieci i młodzieży.

IMAG0297 2aIMAG0298 2a

Biegacze ze szkół w Czaczu, Starym Bojanowie, Śmiglu i Starej Przysiece Drugiej spotkali się na terenie rekreacyjnym przy wiatrakach. Biegom towarzyszyła sportowa rywalizacja i duże emocje.

IMAG0295 2aIMAG0296 2a

Wszyscy nasi uczniowie wrócili z medalami, a sukcesy, jakie osiągnęli, poprzedzone były dużym wysiłkiem każdego biegacza. Najlepiej pobiegły młodsze dziewczynki, które nie dały szans swoim koleżankom z innych szkół i uplasowały się na I miejscu. Jako mistrzynie będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych w Racocie. Ich koledzy przebiegli linię mety na miejscu III. Bardzo dobrze pobiegli nasi starsi uczniowie. Po bardzo zaciętej i emocjonującej walce zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli wysokie II miejsce.
Gratulujemy wszystkim biegaczom i życzymy dalszych sukcesów.

Maria Gąsiorowska