W sobotę 29 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli pod opieką pań: Marioli Gąsiorowskiej, Donaty Kowalczyk i Marty Bosy na rajd rowerowy pod hasłem „Śmigielska Jesień Turystyczna”. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu.

IMAG0299 2aIMAG0305 2aIMAG0309 2aIMAG0313 2a

IMAG0302 2aTrasa naszej wyprawy przebiegała przez Bruszczewo, Śmigiel, Nową Wieś, aż do Żegrówka. W okolicach Żegrowa, przy głównej drodze, zatrzymaliśmy się, by podziwiać najgrubszy w powiecie dąb szypułkowy „Żegrowiak”, którego obwód pnia ma ponad 825 cm i wysokość 24 m. W pobliskim parku odkryliśmy również pałac z drugiej połowy XIX wieku. Czas gonił, więc ruszyliśmy do Żegrówka, gdzie czekał na nas posiłek i mnóstwo rozgrywek sportowych oraz przesympatyczni gospodarze. Młodzież i dorośli mogli pochwalić się swoimi zdolnościami w przekładance, w skokach kangurów, żółwiej jeździe oraz strzałami na bramkę. Nasi uczniowie spisali się na medal, reprezentując godnie szkołę. W przekładance II miejsce zajęła Marta Szymańska, a w żółwiej jeździe Martyna Dłużyk zajęła III miejsce. Gratulujemy. Po odebraniu nagród ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Mariola Gąsiorowska
Donata Kowalczyk
Marta Bosy